RICOH - kancelárske tlačové zariadenia, riešenia pre produkčnú tlač ...

Ricoh Europe oznámil akvizíciu spoločnosti IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT SLOV, spol. s r. o., výhradných distribútorov digitálnej kancelárskej techniky v Českej a Slovenskej republike. Táto investícia odráža dlhodobú víziu spoločnosti Ricoh k ďalšiemu poslineniu odbornosti, ktorú ponúka svojim klientom, a k ďalšiemu rastu hlavného obchodu v novej oblasti.

Zákazníci v týchto dvoch krajinách budú z tejto akvizície teraz profitovať vďaka priamemu prístupu k širokému portfóliu produktov a služieb značky Ricoh, ktoré umožní klientom optimalizovať svoje terajšie obchodné dokumentové procesy, posilni produktivitu a zvýši povedomie a zdieľané znalostí. Vytvoria sa takisto nové a vzájomne prospešné príležitosti pre zamestnancov spoločnosti Ricoh a Impromat, ktorí sa týmto krokom stávajú súčasťou rozsiahlej firemnej štruktúry nielen v rámci nášho regiónu, ale i celosvetovo.

David Mills, CEO, Ricoh Europe, k tomu povedal: “Som nadšený realizáciou akvizície so spoločnosťou IMPROMAT, pretože tento krok výrazne zvyšuje možnosti pre zákazníkov v Českej a Slovenskej republike, ktorí majú teraz k dispozícii celé portfólio produktov a služieb značky Ricoh. So spoločnosťou IMPROMAT máme veľmi dobré dlhodobé vzťahy, a poskytovaná úroveň služieb je štandardne veľmi vysoká. Taktiež by som rád uviedol, že táto zmena bude pro všetkých klientov úplne bezproblémová a obchod ako taký ostáva pre všetkých zákazníkov bez zmien, len teraz je pod značkou Ricoh“, dodáva David Mills.

Akvizícia spoločnosti IMPROMAT CZ spol. s r. o. a IMPROMAT-SLOV spol. s r. o. bola uzatvorená 7. júla 2015. Spoločností IMPROMAT tak prechádzajú pod značku Ricoh. Súčasný obchodný riaditeľ spoločnosti IMPROMAT pán Ivan Konečný, ktorý má za sebou dlhoročnú skúsenosť v našom odbore, bol týmto dňom menovaný konateľom a generálnym riaditeľom. Tento krok sa týka viac ako 250 zamestnancov centrál v Prahe a Bratislave a všetkých pobočiek v regiónoch Českej a Slovenskej republiky.

Táto akvizícia je súčasťou globálneho posilňovania spoločnosti Ricoh v jej hlavnej činnosti pre nové oblasti, zabezpečujúci celosvetový obchod pri poskytovaní služieb optimalizácie obchodných procesov vďaka inovatívnym produktom a odborných vedomostí. Ricoh je tiež pripravený na model distribučného a partnerského predaja a bude naďalej pokračovať vo vzťahoch, ktoré si spoločnosť IMPROMAT s distribútormi na českom a slovenskom trhu vytvorila. To sa zakladá na nedávnych akvizíciách s významnými poskytovateľmi IT služieb, ako napríklad Npo Sistemi v Taliansku v roku 2014 a Aventia v Španielsku v roku 2013. Tieto kroky potvrdzujú zameranie spoločnosti Ricoh, sústrediť sa na uspokojenie meniacich sa potrieb zákazníkov.

Spoločnosť Ricoh
RICOH je svetová technologická spoločnosť špecializujúca sa na kancelárske tlačové zariadenia, riešenia pre produkčnú tlač, systémy pre správu dokumentov a IT služieb. Sídlo spoločnosti je v Tokiu, skupina Ricoh operuje v 200 krajinách a regiónoch. Vo fiškálnom roku 2015, ktorý skončil 31.3.2015, vykázala skupina Ricoh celosvetový odbyt v hodnote 2 231 miliard yenov (asi 18,5 miliardy USD).

Väčšina výnosov spoločnosti pochádza z predaja produktov, riešení a služieb, ktoré zlepšujú interakciu ľudí a informácií. Ricoh tiež vyrába digitálne fotoaparáty, ktoré získali niekoľko ocenení a špecializuje sa na priemyslové výrobky. Značka Ricoh je známa pre svoju kvalitu technológií, výnimočné štandardy svojich služieb zákazníkom a podnet k udržateľnosti.

Pod korporačným sloganom, imagine. change., Ricoh pomáha spoločnostiam zmeniť spôsob ich práce a podnecuje kolektívnu predstavivosť svojich zamestnancov.

Pre ďalšie informácie navštívte: www.ricoh-europe.com

Zdroj TS: Ricoh

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo