Sídlo spoločnosti Durst Group AG.

Ricoh Europe uzavrel dohodu v hodnote 50 miliónov EUR s cieľom rozšíriť úspešné partnerstvo so spoločnosťou Durst Group AG.

Durst používa atramentové tlačové hlavy Ricoh Gen 5 vo svojich systémoch na tlač textílií Alpha a veľkoformátových tlačiarňach radu Durst P5

V rámci novej dohody budú tlačové hlavy Ricoh ďalej vyvíjané pre nové tlačové systémy Durst v rôznych aplikáciách. V posledných rokoch obe spoločnosti zintenzívnili spoluprácu a vytvorili najstabilnejší a najflexibilnejší tlačový systém najmä v oblasti digitálnej potlače textilu sériou Durst Alpha.

Experti a technické tímy spoločností Ricoh a Durst sa spoja pri vývoji nových možností digitálnej atramentovej tlače prostredníctvom vývoja tlačových hláv a tlačiarní, aby sa otvoril potenciál pre technológiu atramentových tlačiarní na riešenie potrieb vznikajúcich aplikácií. Napríklad už sa skúmajú nové spôsoby využitia atramentových technológií a materiálov na zvýšenie udržateľnosti – napríklad nižšia spotreba energie pri sušení.

Dr. Christian Compera, generálny riaditeľ divízie priemyselnej tlače spoločnosti Ricoh, hovorí: „Partnerstvo nám umožní účelnejšie navrhovať naše tlačové hlavy podľa skutočných požiadaviek. Spojením vývojových tímov Ricoh a Durst zdieľame cieľ neustáleho zlepšovania celého tlačového systému, z ktorého majú v konečnom dôsledku úžitok zákazníci.“

Christoph Gamper, generálny riaditeľ a spolumajiteľ Durst Group, dodáva: „Táto transakcia potvrdzuje a pokračuje v našom partnerstve so spoločnosťou Ricoh. Rozšírenie nášho partnerstva nám umožňuje urýchliť čas uvedenia nových tlačových systémov na trh, keďže pracujeme spoločne na dosiahnutí dokonalej súhry medzi tlačovými hlavami, atramentmi a substrátmi. To nám umožňuje nielen dosiahnuť maximálnu kvalitu tlače a výkonu, ale aj zabezpečiť spoľahlivosť pre predĺženie životnosti tlačiarne.
Naši klienti tak majú jasný základ pre investičné rozhodnutia bez rizikového faktora spojeného s tlačovou hlavou.“

Ďalšie iniciatívy spolupráce budú odhalené v nasledujúcich mesiacoch.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Ricoh/ Durst

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo