Cieľom spoločnosti EIZO je konštrukcia a výroba najlepších monitorov pre každú oblasť použitia. Monitory EIZO nájdete všade, kde je požadovaná alebo je úplne nevyhnutná vynikajúca kvalita obrazu.

Kalibračný softvér EIZO ColorNavigator je neoddeliteľnou súčasťou všetkých nových fotografických monitorov EIZO. Jeho nová verzia ColorNavigator 7 prináša revolučný prístup výrobcu v komunikácii so svojimi používateľmi a tiež búra všetky doterajšie predstavy a predsudky týkajúce sa kalibrácie monitorov.

Svojim užívateľsky prívetivým prístupom tento nástroj výrazne zvyšuje skupinu potenciálnych záujemcov o fotografické monitory.

Vytvorenie ICC profilu bez kalibračnej sondy

Nová koncepcia softvéru CN 7 prichádza s novátorským riešením, keď k správnemu nastaveniu monitora nie je potrebné po vybalení krabice vykonávať žiadnu kalibráciu monitora a ani prípadne kupovať externú kalibračnú sondu.

EIZO ColorNavigator 7
Výrobca pritom vychádza z pomerne stabilných parametrov svojich fotografických monitorov a presne nastavených továrenských obrazových parametrov monitora pre každý z najčastejšie prednastavených a v praxi používaných video-režimov: napr. sRGB, AdobeRGB, Printing, Video-REC709, a ďalšie.

EIZO ColorNavigator 7
Na základe zvoleného videorežimu užívateľom pomocou tlačidla „MODE“ na monitore, následne nainštalovaný kalibračný softvér CN 7 úplne AUTOMATICKY vytvorí zodpovedajúci farebný ICC profil monitora a ten (opäť AUTOMATICKY) nastaví ako východiskový v správe farieb operačného systému tak, aby bol pripravený pre svoje využitie vo fotografických editoroch a zaistil korektnú farebnú reprodukciu zobrazovaných fotografií.

EIZO ColorNavigator 7
Výrobca navyše navrhol kalibračný softvér ako program, ktorý pri akomkoľvek spustení PC je automaticky aktívny a trvalo sleduje, aký video-režim užívateľ pomocou tlačidla „MODE“ práve používa. Tak už nie je potrebné tento softvér opakovane zakaždým spúšťať, keď je potrebné vytvoriť ICC profil monitora (kalibrovať monitor). Akýkoľvek video-režim monitora vybraný pomocou tlačidla MODE je možné navyše prispôsobiť a prípadne aj premenovať podľa potrieb užívateľa.

EIZO ColorNavigator 7
EIZO ColorNavigator 7
Poznámka: Fotografie demonštrujú priebeh vytvorenia ICC profilu (Print Proofing) monitora a jeho overenie (validáciu). ColorNavigator 7 umožňuje používateľovi získať o validácii podrobný report (pdf súbor) s podrobnými údajmi o ICC profile, farebnosti a jej reprodukcii.
CG279X_Adobe RGB_ISO 12646 Profile Quality_20190307

Kalibračný softvér ColorNavigator 7 prináša dôležité výhody

Pre začiatočníkov:

  • Pre vytvorenie ICC profilu monitora nie je potrebná kalibračná sonda
  • Komunikuje česky – jedná sa o prvý kalibračný softvér, ktorý komunikuje v českom jazyku
  • Umožňuje vytváranie a pomenovanie vlastných video-režimov, ľahko prístupných pomocou tlačidla „MODE“ priamo z OSD menu monitora
  • Umožňuje jednoduché „zladenie“ reprodukcie obrazu na monitore s tlačovou predlohou (ľahké prispôsobenie bieleho bodu monitora podľa okolitého svetla)

 
Pre profesionálov:

  • V prípade potreby umožňuje overenie nastavených obrazových parametrov v menu monitora užívateľom pomocou kalibračnej sondy
  • V prípade potreby (po „zostarnutí“ monitora) umožňuje jednoduchú opravu nastavených továrenských obrazových parametrov v menu monitora pomocou kalibračnej sondy

Kalibračný softvér EIZO ColorNavigator 7 komunikuje s foto-monitormi s rokom výroby 2017 – 2019 a je k stiahnutiu ZADARMO na stránkach výrobcu www.eizo.com alebo jeho českého zastúpenia www.eizo.cz.

Spracoval: František Martančík
Zdroj: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo