Europapier Slovensko v spolupráci s Whatever Production (Mája Danišová) a partnermi, organizuje už niekoľko rokov „Raňajkové DIZAJN MENU“. Podujatie, ktoré sa konalo v piatok 4. októbra, bolo tematický zamerané na oblasť fotografie s prepojením na tlač v galerijnej kvalite, knižnú produkciu, ale aj sociálne siete. Prednášajúci sa podelili o skúseností, ale aj zaujímavé príbehy z praxe.

menu: „ Dizajn Raňajok“

Alessandro Nardelli CEE sales director, LECTA Group

Predstavil kolekciu prémiových papierov Garda Premium Natural, ktoré svojim vzhľadom, ale aj úpravou povrchu a dobrými tlačovými vlastnosťami sú základom pri tvorbe a výrobe luxusných kníh. Ako  uviedol výber papiera pri fotografických a umeleckých dielach zohráva dôležitú úlohu. Dôležité kritéria pre knižného dizajnéra a autora, sú hlavne odtieň, povrch a gramáž papiera. Odborný preklad prezentácie zabezpečila Astrid Ottová zo spoločnosti Europapier Slovensko.

ALESSANDRO NARDELLI CEE sales director, LECTA Group
Foto: Alessandro Nardelli CEE sales director, LECTA Group.

Peter Šabík, produktový špecialista divízie DESING PAPERS, Europapier Slovensko

Informoval o papieroch, ktoré sú vhodné pre produkciu kníh špičkovej kvality, hlavne pre reprodukciu fotografických a umeleckých diel. Europapier Slovensko pre klientov ponúka najnovší vzorkovník dizajnových papierov DESING PAPERS, ktorý poskytuje používateľovi dobrú orientáciu v jednotlivých kategóriách papierov.

PETER ŠABÍK, produktový špecialista divízie DESING PAPERS, Europapier Slovensko
Foto: Peter Šabík, produktový špecialista divízie DESING PAPERS, Europapier Slovensko.

Michal Šajmír, Art Manager, vydavateľstvo SLOVART

Priblížil proces prípravy a výroby luxusných knižných titulov. Ako uviedol pripraviť, spracovať a finalizovať projekt do tlačovej podoby, je veľmi náročný a zdĺhavý proces, ktorý má svoju postupnosť a vyžaduje svoj čas. Kvalita fotografií a kresieb je dôležitým faktorom pre úspech. Výber papiera pre obsah knihy a obálku je tiež zásadný (obal predáva). Samozrejme aj pridané efekty a iné zušľachtenie dodávajú tzv. punc a vysokú umeleckú hodnotu diela.

MICHAL ŠAJMÍR, Art Manager, vydavateľstvo SLOVART
Foto: Michal Šajmír, Art Manager, vydavateľstvo SLOVART.

Norbert Šlachta, galerista, certifikovaný tlačiar a obchodník s fotografiou

Vo svojom pútavom príspevku predstavil svet umenia a možnosti výroby ART fotografií v najlepšej možnej kvalite (tlač v galerijnej kvalite). Ozrejmil podmienky a kvalitu atramentovej tlače a používaných materiálov. Podelil sa o príbehy z výstav a príbehy fotografov pre ktorých vyrába fotografie, realizuje výstavy, ale aj ich fotografické diela predáva.

NORBERT ŠLACHTA, galerista, certifikovaný tlačiar a obchodník s fotografiou
Foto: Norbert Šlachta, galerista, certifikovaný tlačiar a obchodník s fotografiou.

Tomáš Pospíchal – Tomas Pospichal Photography

Prezentoval fotoprojekt # jebatch a fenomén sociálnych sietí v kontexte fotografie. Vyrozprával prítomným príbeh a ako postupne fotografoval ľudí, ktorí sú súčasťou projektu.

TOMÁŠ POSPÍCHAL – Tomas Pospichal Photography
Foto: Tomáš Pospíchal – Tomas Pospichal Photography.

Zuzana Lapitková, zástupca riaditeľa festivalu OFF Bratislava

Hovorila o príprave jubilejného „X“ desiateho ročníka festivalu OFF Bratislava 2019. Následne bližšie predstavila platformu nových talentov na fotografickej scéne, činnosť a ambície mladých fotografov.

Zuzana Lapitková, zástupca riaditeľa festivalu OFF Bratislava
Foto: Zuzana Lapitková, zástupca riaditeľa festivalu OFF Bratislava

Podujatie okrem zaujímavých príbehov a inšpirácií poskytlo priestor na debatu a výmenu odborných názorov a skúsenosti. Program sa stretol s pozitívnym ohlasom zúčastnených.

Europapier Slovensko & Whatever Production Europapier Slovensko & Whatever Production
Europapier Slovensko & Whatever Production Europapier Slovensko & Whatever Production
Europapier Slovensko & Whatever Production Europapier Slovensko & Whatever Production
Pripravil: František Martančík
foto: autor

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo