Počnúc 1. júlom 2013 preberá zodpovednosť za konštrukciu hárkových ofsetových strojov spoločnosti Koenig & Bauer (KBA) namiesto prezidenta Clausa Bolzy-Schünemanna pán Ralf Sammeck (50), ktorý je od roku 2007 výkonným viceprezidentom pre predaj, marketing a služby v závode na výrobu hárkových strojov KBA v Radebeulu.

CEO Bolza-Schünemann plánuje sústrediť sa viac na strategické úlohy, aj napriek tomu ostáva zodpovedný za koordináciu výroby v závodoch spoločnosti. Vedúcim výroby a montáže hárkových a kotúčových tlačových strojov naďalej ostáva výkonný viceprezident Michael Kummert.

Takto po novom upravené právomoci umožnia druhému najväčšiemu výrobcovi tlačových strojov na svete prispôsobiť svoju produktovú stratégiu v oblasti hárkových ofsetových strojov trhu a rýchlejšie reagovať na jeho zmeny. Rovnaký cieľ a rovnaké prerozdelenie zodpovednosti pred rokom sledovala aj reorganizácia v hlavnom závode KBA v Würzburgu, špecializovanom na kotúčové stroje, pod vedením výkonného viceprezidenta Christopha Müllera (52).

Zdroj TS: KBA

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo