NEC Display Solutions Europe predstavil NEC MultiSync® X401S, 40-palcový LCD public displej, ktorý kombinuje vysokou efektivitu, nízky príkon vďaka Edge LED podsvitu a skvelý vzdušný design vďaka veľmi tenkému rámčeku, malej hĺbke a nízkej hmotnosti.

Super tenký public displej s Edge LED podsvitom, z portfólia NEC XS-série

Vďaka Edge LED technológii s vysokým jasom až 700 cd/m2 sa NEC MultiSync® X401S stáva najlepším vo svojej triede public displejov. Je ideálnym riešením pre oblasť reklamy a retail signage.

Svoje uplatnenie ale rovnako nájde vďaka vysokému jasu a garancii prevádzky 24/7 v kritických aplikáciách ako sú dispečingy, monitorovacie pracoviská, kamerové systémy, letisko a pod. Vďaka LED podsvitu a nízkej emisii stratového tepla je tento modelový rad vhodný pre rôzne riešenia počítajúce s dodatočnou integráciou LCD panelu do väčších celkov a dizajnových prvkov spojených s modernou technológiou zobrazenia signage riešení. NEC MultiSync® X401S završuje veľmi populárnu NEC XS-sérii s 46 a 55 palcovými modelmi.

HD rozlíšenie displeja s Edge LED technológiou podsvitu poskytuje vynikajúcu uniformitu celej pracovnej plochy, čo je veľmi dôležité pre presnú reprodukciu zobrazovaného obsahu. Novinka splňuje najvyššie nároky vďaka certifikácii na prevádzku v záťaži 24/7. Displej je neuveriteľne tenký a ľahký, čo umožňuje integráciu do extrémne úzkych zástavieb a riešení s obmedzeným priestorom. Programovateľný senzor okolitého osvetlenia navyše zabezpečuje, že je pri zmene svetelných podmienok automaticky nastavený odpovedajúci jas daným podmienkam tak, aby bol obsah stále perfektne čitateľný. Táto technológia nielenže znižuje spotrebu elektrickej energie, ale zároveň vytvára veľmi príjemné podmienky pre oči, ktoré tak nemusia čeliť namáhaniu z nedostatočne presvetlenej, alebo naopak presvetlenej prezentácie obsahu.

Spomínané vlastnosti a technológie tak prispievajú k väčšej efektivite, šetrnosti k životnému prostrediu a nízkym prevádzkovým nákladom v porovnaní s konkurenčnými produktmi.
Ponúka sa otázka, či takto úsporný výrobok nie je handicapovaný horšími technickými parametrami. Posúďte sami, hodnota jasu 700 cd/m2 s veľmi kvalitnou antireflexnou úpravou matrice panelu patrí k najlepším, ktoré sú momentálne na trhu dostupné.

Displej sa dá tiež pomocou voliteľného kalibračného setu (senzor + kalibračný SW aplikácia) hardwarovo kalibrovať. V praxi sa tak dá dosiahnuť veľmi presného farebného zobrazenia. Displej je tak isto vybavený prednastaveným profilom s možnosťou kalibrácie pre zobrazovanie snímok v zdravotníctve, tzv. DICOM profilom. Novinka sa tak stáva skutočne univerzálnym výrobkom aj pre zdravotníctvo.

MultiSync® X401S

disponuje unikátnym NEC tepelným manažmentom, ktorý umožňuje sledovať a kontrolovať užívateľovi teplo vo vnútri displeja pomocou ovládateľných ventilátorov. Tepelný manažment je rozhodujúci pre integráciu do pracovných miest s nedostatkom priestoru kritických inštalácií a prevádzok so záťažou 24/7 pre zabezpečenie spoľahlivosti a dlhej životnosti. Vďaka prítomnosti slotu STV2 OPS je možná integrácia najrôznejších slotových riešení, založených na novom OPS štandarde, bez nutnosti použitia ďalších externých zariadení, škatuliek a redukcií.

Tieto a ďalšie funkcie sú štandardne dostupné aj pri všetkých ostatných public displejov XS-série, vrátane OSD rotacie pre režim portrét. Samozrejmosťou je potom pripojenie k sieti s podporou SNMP protokolu pre diagnostické a ovládacie účely vzdialeného ovládania, automatickou komunikáciou, nastavovanie a zasielanie upozornení o stavu displeja pomocou e-mailového klienta atď.

Displej ponúka celý rad vstupov, vrátane DisplayPortu, HDMI a DVI.

Daisy chaining cez DVI sa dá použiť k prepojeniu až deviatich displejov, čo ponúka vysokú flexibilitu bez dodatočných nákladov, pokiaľ je signál distribuovaný s rovnakým obsahom, alebo je vedený do spojitých video stien.

Dostupnosť, cena a záruka
NEC MultiSync® X401S je k dispozicii od októbra 2012.
Odporučená koncová cena je 40 530 Kč (cca. 1 650 €), bez DPH.

Balenie obsahuje napájací kábel, VGA kábel, užívateľsky manuál na CD-ROM a krytku slotu. Software pre ovládanie po LAN sa dá voľne stiahnuť. NEC Display Solutions Europe poskytuje kompletnú trojročnú záruku, vrátane podsvitu, systémom servisu Door – to- Door.

Zdroj: NEC

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo