Stroj iGen 150 stavia na osvedčenej a ocenenej technológii iGen3 a iGen4. Od svojho predstavenia na veľtrhu drupa 2008 si produkčné stroje iGen4 našli miesto u viac ako tisíc zákazníkov, kde tlačia milióny stránok mesačne. Nezávislé testy vyhlásili iGen4 za najproduktívnejší systém vo svojej kategórii.


Každý podnik túži po ľahkej ceste k zisku. Pre výrobcov tlačiarní to znamená zrýchľovať tlač, zlepšovať kvalitu obrazu a uľahčovať obsluhu tlačiarní. Nový produkčný stroj Xerox iGen 150 je jeden z najproduktívnejších hárkových farebných digitálnych strojov. Tlačí až 150 farebných hárkov A4/min. v excelentnej obrazovej kvalite.


„Kvalita je nerozoznateľná od ofsetovej tlače, takže naši klienti môžu ponúknuť rýchle digitálne zákazky s variabilným obsahom, ktoré vyzerajú rovnako, ako keby boli tlačené na ofsete v rádovo väčších nákladoch,“ hovorí Brian Wright výkonný viceprezident spoločnosti Gilmore Doculink. „iGen 150 nám dáva farby, kvalitu a konzistenciu, ktorú zákazníci požadujú.“

Automatizácia = produktivita = viac zákaziek

Zrýchlenie tlače až o 25 % znamená 150 A4 strán za minútu a 3 000 hárkov 364 x 660 mm za hodinu, čo je nezanedbateľné zvýšenie produktivity, vďaka ktorému zvládnu tlačiarne obslúžiť viac zákazníkov.Na dosiahnutie živých farieb digitálnej tlače používa zariadenie suchý matný atrament a patentovanú technológiu „obraz na obraze“.


Vlastnosti, ktoré umožňujú stroju iGen dosahovať vysoko kvalitné a konzistentné tlače, okrem iného sú:
•   Nový zobrazovací systém v rozlíšení 2 400 x 2 400 dpi, čo je doteraz najjemnejšie rozlíšenie strojov iGen. Nový systém tónovania zaisťuje vyhladený tvar, ostré detaily a vysokú kvalitu textu,
•   automatický systém kontroly hustoty rozpozná a opraví prípadné šmuhy skôr, ako sa stihnú objaviť,
•   automatizovaný systém údržby farieb upozorní operátora, keď je stroj pripravený k tlači a nahrádza tak manuálne zásahy obsluhy.


Zariadenie dokáže potláčať s rozlíšením 2 400 x 2 400 dpi široké spektrum médií (lesklé, natierané aj štruktúrované) v rozsahu 64 – 350 g/m2. Tlačiari tak môžu ľahko vytvoriť zmiešané zákazky ako svadobné albumy, fotokníhy, prebaly a obálky kníh, knihy, obaly a iné vysokokvalitné tlačoviny. K uvedenému tlačovému stroju sa dajú pripojiť in-line voliteľne zariadenia pre konečné spracovanie napr. skladanie, šitie, väzba V1, V2 a iné operácie.


Cena a dostupnosť
Produkčné stroje iGen 150 je možné objednať prostredníctvom priameho predaja alebo partnerov spoločnosti Xerox.

zdroj: XEROX

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo