Už 3. mája otvorí svoje brány návštevníkom brniansky veľtrh Print Expo 2011. Xerox na ňom bude prezentovať popredné technológie a postupy hneď v niekoľkých oblastiach svojho širokého portfólia od vysoko efektívnych kancelárskych zariadení cez špičkové produkčné stroje až po stále obľúbenejšie aplikácie pre tlač personalizovaných dokumentov.

Budúcnosť spočíva v personalizácii
Moderné riešenie pre variabilné tlačoviny predstavuje portfólio firmy XMPie, súčasti spoločnosti Xerox. Firma XMPie predvedie tvorbu personalizovaných obrázkov a využitie týchto technológií s digitálnymi farebnými strojmi. Súčasťou prezentácií bude aj oboznámenie s čerstvými novinkami Xeroxu, akou je Simple Personalized Imaging (nástroj, ktorý umožňuje vložiť text priamo do prostredia fotografie) a Natural Language Color (prevod farieb pomocou slov). Vďaka technológii XMPie si každý návštevník bude môcť, zo stánku Xeroxu, odniesť na pamiatku svoj vlastný kalendár, ktorý bude vytvorený priamo preňho alebo pre jeho blízkych.

Farebná produkcia
Z oblasti farebného portfólia produktov budú mať návštevníci možnosť vidieť v prevádzke dva farebné hárkové stroje – tlačiareň Xerox Color 550 s množstvom funkcií pre polygrafiu aj modernú kanceláriu a taktiež jednu z najproduktívnejších tlačiarní Xerox Color 1000 s rýchlosťou až 100 strán za minútu.

Tuhý atrament pre efektívnu kanceláriu
Revolučnú technológiu tuhého atramentu budú reprezentovať zariadenia Xerox ColorQube radu 9200. Na týchto strojoch pobežia aplikácie tlače plnofarebných daňových dokladov s transpromo prvkami a aplikácie tlače farebných obecných novín s použitím plne recyklovaného papiera.

Aktuálne riešenie pre reklamné agentúry, dizajnové štúdiá a nízkonákladovú tlač predstaví Xerox WorkCentre 7556. Zaujímavosťou tohto zariadenia je použitie celkom novej indukčnej fixačnej jednotky, ktorá spolu s tonermi EA-Ultra Low Melt zaisťuje vyšší výkon a širší rozsah médií s potlačou.

Oblasť kontrolnej tlače a mikroprodukcie bude zastúpená zaujímavým riešením v podobe spojenia softvérového RIPu EFI Colorproof XF, tlačiarne Xerox Phaser 7500 a veľkoformátovej atramentovej tlačiarne Xerox 7142. Toto riešenie ponúkne mimoriadnu flexibilitu, excelentnú správu farieb a vysokú úsporu nákladov pri tlači validačných náhľadov a malej tlačovej produkcii na zákazku.

Čiernobiele systémy
Technológiu pre jednofarebnú (čiernobielu) produkciu budú reprezentovať dva tlačové systémy. Tlačový systém Nuvera 144 EA PS (Generácia/model 3) bude konfigurovaný s on-line väzbou publikácií do mäkkej obálky V2. Zariadenie prakticky predvedie zefektívnenie digitálneho procesu výroby optimálnych nákladov publikácií. Tlačové aplikácie budú vďaka spoločnosti Powerprint predvedené na reálnych zákazkách (knihách a publikáciách) českých nakladateľov.

Veľkoformátové zariadenia ťažia z prepojenia technológií
Oblasť veľkoformátovej tlače a aplikácií predstaví dva zaujímavé trendy.
   Prvým z nich je prepojenie pracoviska pre kontrolný nátlačok s finálnou vysoko kvalitnou tlačou s garanciou presných farieb. Kombinácia technológií laserových produktov pre rozmery A4/A3 s technológiami farebnej inkjetovej veľkoformátovej tlače tak užívateľom prináša možnosť riadiť kontrolné nátlačky z rovnakého prostredia ako finálnu tlač. Úplnou novinkou je integrovaná schopnosť riadenia digitálneho výseku a rezania. Pracovisko ponúka možnosť hromadnej výroby samolepiek, samolepiacich navigačných či informačných štítkov alebo reklamných predmetov.
Druhé pracovisko sa zameria na nové postupy v produkcii farebnej technickej dokumentácie, konkrétne na nízkonákladovú výrobu máp. Návštevník sa oboznámi s postupom prípravy a vyradenia tlačových dát, bude mať možnosť vidieť tlač v rôznej produkcii na zaujímavé médiá, ale predovšetkým spozná dokončovacie operácie, ako je automatické strojné skladanie mapových listov s možnosťou nastavenia šírky skladu len 10 cm. Zároveň si bude môcť odniesť hotovú aplikáciu produktovej mapy Xerox v úhľadných doskách.

Zdroj: Xerox

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo