Nový česko-slovenský projekt časopisu "Magazín F" informuje o lokálnom dianí Fedrigoni.

Viac ako sto priaznivcov a profesionálov z kreatívnej komunity a oblasti tlačovej produkcie z celého Slovenska prijalo pozvanie na stretnutie so zástupcami spoločnosti Fedrigoni.

V príjemnej priateľskej atmosfére v priestoroch bratislavskej reštaurácie FACH organizátori predstavili okrem čerstvých noviniek aj nový projekt časopisu „Magazín F“, ktorý informuje o lokálnom dianí Fedrigoni. Stretnutia sa zúčastnil aj riaditeľ Marcus Lange, ktorý riadi pobočky v krajinách: DE/AT/CZ/SK/HU.

Fedrigoni Magazín F
Moderátorkou programu bola Nikola Oravcová (Key Account Manager, Slovakia), ktorá predstavila spoločnosť Fedrigoni a systém predaja v jednotlivých krajinách. Následne v dvoch diskusných blokoch viedla debatu s autormi projektov, ale aj o papieroch Fedrigoni, ktoré pri projektoch boli použité.
Prvý blok bol tematický zameraný na konštrukciu, grafiku, ilustrácie a knižný dizajn. Určite prítomných zaujala tvorba i odpovede ilustrátorky Daniely Olejníkovej, ktorá vytvorila ilustráciu pre obálku prvého čísla Magazínu F.

Fedrigoni Magazín F
V druhom bloku boli prezentované tlačové technológie a možností tlače na kreatívne papiere.
Ofsetovú techniku tlače priblížil Jan Gloser zástupca spoločnosti HRG. Uvedená tlačiareň sídliaca v Lytomyšli vyrobila prvé číslo „Magazínu F“.
Digitálnej tlači sa venoval Zoltan Kanovits, ktorý predstavil Tlačiareň Kanovits Print Atelier i nový produkčný digitálny tlačový systém Xerox  Iridesse. Uvedený stroj dokáže vytvoriť na potláčanom papieri množstvo kreatívnych prvkov napr. transparentný lak, či efekt zlatej a striebornej fólie.
O tlači na dnes už historickom zariadení RisoGraf hovoril Michal Tornyai, ktorý priblížil túto technológiu ako „retro“, ktoré má svoje čaro aj napriek zjavným nedokonalostiam.

Fedrigoni Magazín F
Po skončení oficiálnej časti programu, podujatie pokračovalo večerným rautom s občerstvením a živou muzikou. V príjemnej atmosfére pokračovala debata s účastníkmi v užšom kruhu. Je potrebné poďakovať organizátorom za dobre pripravenú akciu, ktorá prezentovala zaujímavé projekty a nové možnosti využitia papierov značky Fedrogoni.

O SPOLOČNOSTI FEDRIGONI

Príbeh papierov Fedrigoni začína už v roku 1717, kedy s výrobou začal Giuseppe Fedrigoni. Skúsenosti a tradícia vo výrobe vo Fedrigoni Group siahajú až do roku 1262. Papiere pod značkou Fedrigoni Group sa vyrábajú v 16 papierňach (Taliansku, Španielsku, Brazílii a USA) so zastúpením v 80-tich krajinách sveta.

Portfólio Fedrigoni papierov má viac ako 3-tisíc štandardných položiek. Ak niekto potrebuje originálny papier, tak Fedrigoni dokáže ponúknuť aj neštandardnú výrobu. Viac ako 50% výroby tvorí papier na mieru podľa zadania klientov. Portfólio zahŕňa vyše 30 rôznorodých kolekcií, ktoré ponúkajú možnosti využitia pre takmer všetky techniky tlače. Hlavné zameranie je pre ofset, ale aj pre digitálnu tlač so suchým tonerom a digitálnu tlač HP Indigo, razby, kníhtlač, sitotlač a ďalšie špeciálne, či umelecké spracovanie.

Fedrigoni Magazín F Fedrigoni Magazín F
Fedrigoni Magazín F Fedrigoni Magazín F
Fedrigoni Magazín F Fedrigoni Magazín F
Fedrigoni Magazín F Fedrigoni Magazín F
Showroom pre českých zákazníkov nájdete v Prahe na Jugmanovej 30. Pre slovenských zákazníkov je najbližší showroom vo Viedni.
Viac o Magazíne F a jeho obsahu, ale aj o papieroch Fedrigoni sa dozviete od regionálnych zástupcov spoločnosti.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo