Predaj spoločnosti Gallus Group spoločnosťou Heidelberger Druckmaschinen AG spoločnosti Swiss Benpac Holding AG nebol dokončený.

Ako informuje Heidelberg, spoločnosť Benpac Holding neuskutočnila dohodnutú platbu kúpnej ceny vo výške 120 miliónov EUR do plánovanej uzávierky 29. januára 2021, aj keď boli všetky podmienky splnené.

V júli 2020 spoločnosť Heidelberger oznámila zámer predať skupinu Gallus Group spoločnosti Benpac. Transakcia mala byť pôvodne hotová do konca roka 2020. Krátko pred koncom roka Heidelberger oznámil, že dohoda sa oneskorí o mesiac. Transakcia sa mala uskutočniť do konca januára 2021. To sa, ale nestalo a tak predaj zlyhal.

Nedokončený predaj skupiny Gallus je zlou správou pre spoločnosť Heidelberg. Transakcia bola neoddeliteľnou súčasťou reštrukturalizácie. Keď bol v júli 2020 ohlásený predaj skupine Benpac Group, spoločnosť uviedla, že dohoda povedie k čistému zisku „v rozmedzí stredných dvojciferných miliónov eur“. Dohoda by bola prínosom z hľadiska posilnenia vlastného imania a súvahy.

Aký je ďalší krok pre skupinu Gallus Group?

Päť pobočiek a približne 430 zamestnancov skupiny Gallus Group zostane v Heidelbergu. Pre zákazníkov spoločnosti Gallus sa nič nezmení: Heidelberg bude naďalej predávať a obsluhovať portfólio spoločnosti Gallus a ich osobné kontakty zostanú rovnaké.

Heidelberg preskúma možnosti budúcnosti spoločnosti Gallus. V každom prípade bude Gallus pokračovať na svojej ceste k zvyšovaniu svojho prevádzkového výkonu: s nezávislou štruktúrou a osobitným zameraním na svoj trh pod hlavičkou spoločnosti Heidelberg.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Heidelberg

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo