Rad Arizona 2300 dokáže splniť akúkoľvek požiadavku zákazníka na tlač na tvrdé plastové materiály, ako je akrylát, polykarbonát a styrén. V konfigurácii s voliteľnou rolovacou jednotkou navyše umožňuje využívať širokú škálu médií v rolkách, až do 220 cm.

Spoločnosť Canon uvádza na trh veľkoformátovej grafiky nový rad flatbed tlačiarní Arizona 2300 s vytvrdzovaním atramentov LED-UV žiarením, ktorá zákazníkom pomôže zrýchliť výrobu, zlepšiť prevádzkovú efektivitu a podporiť rast.

Unikátny bezzónový vákuový systém Flow

Nový rad tlačiarní Arizona 2300 je postavený na technológii Arizona FLOW, ktorá prináša prevratné zmeny v konštrukcii flatbed tlačiarní. FLOW unikátny vákuový systém, zjednodušuje pracovný proces zákazníkom a urýchľuje výrobné postupy. Táto technológia prisávania prúdom vzduchu kombinuje rozloženie stola bez zón s ľahko použiteľnými pneumatickými registračnými kolíkmi, ktoré zaisťujú bezpečné umiestnenie médií na stole. Výsledkom je o 20% vyššia produktivita v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami tlačiarní Arizona.

Šesť výkonných tlačových systémov

Nový rad ponúka rôzne možnosti atramentových kanálov (4, 6 a 8), vďaka ktorým podporuje rozmanité spektrum aplikácií. Patria sem tri kompaktné modely GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) s rozmermi stola 1,25 x 2,5 metra a tri väčšie modely XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) s plochou stola 2,5 x 3,08 metra.

V rámci každého formátu sú k dispozícii tri konfigurácie kanálov, 4-kanálový CMYK 2340, 6-kanálový 2360 s CMYK plus dvojitá krycia biela alebo číry lak a vlajková loď,  8-kanálový stroj 2380, ktorý má navyše svetlú azúrovú / LC a svetlú purpurovú farbu / LM.

Arizona 2300
Dirk Brouns, Vice President, Large Format Graphics and Martijn van Hoorn, Senior Vice President Research & Development at Canon Production Printing.

Tlačový systém

Zariadenia z rodiny Arizona 2300 sú vybavené tlačovými hlavami tretej generácie s technológiou VariaDot (6 až 30 pikolitrov) na kanál s počtom 636 dýz, ktoré sú schopné ponúknuť vysoké rozlíšenie a maximálnu rýchlosť tlače až 95 metrov za hodinu. Automatizovaný systém údržby navyše umožňuje vykonať údržbu tlačovej hlavy bez nutnosti manuálneho zásahu.

Vytvrdzovanie atramentov pomocou LED-UV

Séria Arizona 2300 používa technológiu vytvrdzovania pomocou LED-UV žiarenia, ktorá znižuje spotrebu energie o 40% v porovnaní s ostatnými flatbed tlačiarňami. Vďačí za to svojej okamžitej schopnosti tlače (nie je nutná žiadna doba pre zahriatie). Ponúka tiež nižšiu spotrebu atramentu – v priemere menej ako 8 ml atramentu na vytlačený meter štvorcový, a to vrátane údržby.

Používané UV atramenty získali certifikáciu UL GREENGUARD Gold, ktorá potvrdzuje, že sú výtlačky vhodné aj pre použitie v školách, hoteloch a nemocniciach.

Nová verzia softvéru Arizona Xpert 2.1.

Arizona Xpert 2.1 podporuje vyladené pracovné postupy zahŕňajúce tlač a rezanie vďaka integrácii so softvérom Canon ProCut. Obojstranná tlač i tlač na viac panelov je teraz vďaka maximálnej automatizácii jednoduchšia, a vďaka nulovej chybovosti tiež úplne bezodpadová. Softvérová aplikácia taktiež umožňuje jednoduché zdieľanie „receptov“ medzi dodávateľom tlače a dizajnérom. Výsledný produkt si môžu obe strany prezrieť v 3D náhľade v Adobe Creative Suite®, čím sa stráca priestor pre nepochopenie sa a možnú nespokojnosť s výsledkom už vo fáze návrhu.

Rad Arizona 2300 je možné vybaviť tlačovým softvérom Touchstone pre reliéfnu tlač od spoločnosti Canon, ktorý umožňuje tlačiť aplikácie, ako sú napríklad výrobky pre interiér vrátane tapiet a panelov pre nábytok, alebo funkčné aplikácie, ako je Braillovo písmo s efektom reliéfnej textúry.

Nová séria Arizona 2300 je komerčne dostupná od 1. septembra 2020.
Ďalšie informácie o sérii Arizona 2300 sú dostupné na: canon.com.

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo