Munken Kristall v poradí ako štvrtý, doplní rad prémiových papierov Munken Dizajn.

Výrobca Arctic Paper Munkedals s dlhoročnou tradíciou výroby nenatieraných papierov uvádza na európsky trh nový papier s názvom Munken Kristall v dvoch povrchových úpravách (hladký a drsný/Rough). Papier Munken Kristall v poradí ako štvrtý, doplní rad prémiových papierov Munken Dizajn.

Munken Kristall prichádza na Slovensko

Dňa 14. apríla 2016 na akademickej pôde VŠVU v Bratislave predstavila spoločnosť Arctic Paper v spolupráci Europapier Slovensko a Whatever Production nový papier Munken Kristall z prémiového radu Munken Dizajn.

Výber miesta, prezentácia a uvedenie papiera Munken Kristall na slovenský trh nebol náhodný. Spoločnosť Arctic Paper dlhodobo spolupracuje s umeleckými školami v rôznych krajinách, aktívne sa zapája do tém spojených s papierom a podporuje kreativitu budúcich dizajnérov.

Ako prví na Slovensku s novým papierom mali možnosť pracovať a zoznámiť sa s jeho vlastnosťami študenti katedry vizuálnej komunikácie VŠVU / AFAD, ktorí pod vedením Doc. Mgr. art. Pavla Bálika formou workshopu spracovali tému „Meno, mesto, zverstvo, vec“ , ktorej pracovné zadanie znelo ”Typoartefakty vo verejnom priestore”.

 
 
 
Obr.: Podujatia sa zúčastnili ľudia z marketingu, reklamných agentúr, vydavateľstiev, tlačiarní, ale aj architekti, fotografi a ľudia, ktorí hľadajú nové inšpirácie.

Premiéra a krst papiera Munken Kristall Premiéra a krst papiera Munken Kristall
Obr.: Papier Munken Kristall sme pokrstili slovenskou minerálkou značky FATRA v LIMITOVANEJ EDÍCII CRYSTAL.

20160413_105033 20160413_103859
Obr.: Práce inšpirované papierom MUNKEN a témou „Meno, mesto, zverstvo, vec“, boli vytlačené na stroji RISOMAT, ktorý na Slovensku slúži len jeden. Viac info: www.risomat.sk

Papier Munken Kristall

Munken Kristall reaguje na tendenciu zvýšeného dopytu po jemných papieroch, ktoré vykazujú vysokú belosť (ISO 11475 – CIE Whiteness) a jas (ISO 2470 – Brightness) – kombináciu, ktorú obsahuje už aj papier Munken Polar – pričom posúva belosť ešte o krok ďalej. Vývojári a odborníci z oblasti dizajnových a knižných papierov našli optimálny vysoko biely odtieň pre Munken Kristal v dokonalej harmónii s ostatnými členmi rodiny: Munken Pure, Munken Lynx a Munken Polar. V porovnaní s Munken Polar, s belosťou CIE 145, Munken Kristall má belosť 155.

Pre dosiahnutie čo najvyhovujúcejšej úrovne vysokej belosti bol kladený veľký dôraz na vytvorenie optimálne vysokého jasu, podľa normy ISO, ako aj na nájdenie optimálne bieleho odtieňa podľa hodnoty LAB. Správne vyvážená kombinácia týchto hodnôt vytvára prirodzený, teplý vzhľad, s vysokou belosťou, ktorý zdôrazňuje jej osobitý vizuálny výraz.

MunkenKristall_Image 1
Po doplnení budú tento prémiový rad tvoriť prémiové papiere v štyroch odtieňoch a ôsmich dizajnových kvalitách: Munken Pure, Munken Pure Rough, Munken Lynx, Munken Lynx Rough, Munken Polar, Munken Polar Rough, Munken Kristall a Munken Kristall Rough.

Všetky papiere prémiového radu Munken Dizajn sú priateľské k životnému prostrediu a sú ideálnou voľbou pre spoločnosti, ktoré chcú sprostredkovať skutočný prírodný dojem prostredníctvom svojich tlačových materiálov.

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo