Spoločnosť EIZO Europe usporiadala dňa 18. októbra 2012 v Prahe tlačovú konferenciu, na ktorú pozvala svojich hlavných partnerov a novinárov, aby im v nových priestoroch svojho sídla oficiálne predstavila novo vzniknutú spoločnosť EIZO Europe a zoznámila ich s EIZO novinkami pre jesenný a zimný trh.

Úvodný príhovor predniesol prezident EIZO EuropeGmbH – pán Minoru Kontani, ktorý stručne spoločnosť predstavil a objasnil hlavný dôvod jej vzniku: „So vznikom európskeho zastúpenia EIZO EuropeGmbH sa zásadným spôsobom mení komunikácia EIZO so zákazníkmi, keď môže spoločnosť komunikovať so svojimi zákazníkmi o svojich produktoch priamo a nie len prostredníctvom svojich partnerov (napr. Avnet) ako to bolo doposiaľ.“

Ďalšou výhodou novej spoločnosti EIZO Europe je zachovanie doposiaľ veľmi dobre fungujúceho týmu pracovníkov, ktorý kompletne prešiel zo spoločnosti Avnet s.r.o. do spoločnosti EIZO Europe. Na záver svojho prejavu uistil prítomných o dodržaní kvality produktov EIZO, ktorá ostáva stále pre veľa zákazníkov jedným z hlavných obchodných argumentov.

Na úvodný príhovor pána Kontaniho nadviazal Ing. Antonín Charvát, obchodný riaditeľ českej organizačnej zložky EIZO, a pripomenul niektoré významné výročia spoločnosti:

•  1993-2013:   20 rokov značky EIZO na trhu v ČR
•  2003-2013: 10 rokov výroby kalibrovateľných foto-monitorov radu ColorGraphic
•  2008-2013: 5 rokov výroby kancelárskych a energeticky úsporných monitorov radu EcoView

Za takmer 20 rokov existencie sa predalo v ČR a na Slovensku viac ako 100.000 monitorov EIZO.

Tlačová konferencia pokračovala slávnostným odhalením štyroch nových modelov radu ColorGraphic a Ecoview.

 
 
Na tlačovej konferencii bol prítomný tiež EIZOM sponzorovaný e-team Extatus, ktorý používa hráčske monitory EIZO FORIS. Tlačová konferencia bola zavŕšená rautom spojeným s ochutnávkou kvalitných moravských vín zo Slavkova a priateľskou diskusiou.

Zdroj: Eizo
Foto: Dagmar Pavlíková

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo