Trendy v dizajne interiérov sa neustále menia. FESPA 2018 v Berlíne ponúkne veľký sortiment tlačených aplikácií pre dizajnovú komunitu.

Spoločnosť FESPA zverejnila mená troch dizajnérov víťazných návrhov súťaže Printeriors 2018. Cieľom súťaže bolo navrhnúť vzory, ​​ktoré sa budú aplikovať technológiou tlače na  produkty, ktoré budú vytvárať virtuálny priestor letiskovej haly budúcnosti „Airport Lounge of the Future 2030“. Vybrané návrhy budú použité ako vzory na nábytok, steny, podlahy, okná i bytový textil. Virtuálny salónik si budú môcť  pozrieť návštevníci (v Atriu Messe) na výstave FESPA Global Print Expo, ktorá sa bude konať od 15. do 18. mája 2018 na výstavisku v Berlíne.

Víťazi súťaže Printeriors 2018:

  • Linn Warme (Švédsko)
  • Freya Richmond (UK)
  • Anne Krogh Tolstrup (Dánsko)

Linn Warme
Freya Richmond
Anne Krogh Tolstrup
Súťaže sa zúčastnilo 180 kandidátov, ktorí ponúkli veľmi kvalitné návrhy. Vďaka vysokému štandardu prihlásených prác sa vedenie FESPA rozhodlo vybrať a oceniť ešte ďalších piatich dizajnérov, ktorí majú sídlo v Spojenom kráľovstve.

  • Daisy Seymour Brady
  • Victoria Johnson
  • Katherine McLean
  • Naomi D’Cruz
  • Ryan Hughes

Víťazov vybrala odborná porota v zložení: Christian Duyckaerts, prezident FESPA; Christophe Aussenac, viceprezident FESPA a Debbie McKeegan, Digital Print Expert FESPA. Debbie McKeeganová komentuje: „Kvalita prác pre našu súťaž „Printeriors“ bola príkladom a poctou talentu ďalšej dizajnérskej generácie. Po dôkladnom zvážení sme vybrali troch dizajnérov, ktorí ponúkli jedinečnú víziu.“

Christian Duyckaerts dodáva: „Počet veľmi dobrých návrhov spôsobil, že bolo veľmi ťažké vybrať troch víťazov. Víťazné dizajny odrážajú perfektnú kombináciu farieb v troch absolútne rôznorodých atmosférach, ktoré sú vhodné pre tlač dizajnu interiérov. Teším sa na to, ako upútajú, keď budú zrealizované a vystavené.“

PRINTING + INTERIOR DECOR = PRINTERIORS

Tlačený dekór je silnou oblasťou diverzifikácie pre širokoformátové digitálne tlačiarne a vytvára nové možnosti v interiérovom dizajne a odvetví architektúry.

Printeriors 2018

Kto by mal navštíviť „PRINTERIORS“

Trendy v dizajne interiérov sa neustále menia. V posledných rokoch došlo k posunu pri jeho tvorbe i výrobe za pomoci rôznych tlačových technológii. S technológiou, ako je 3D tlač, textilná potlač a tlač na 3D objekty, dizajnéri a odborníci v oblasti tlače začínajú odhaľovať nové príležitosti pre svoje obchodné a podnikateľské zámery.

Nový posun a možnosti v tlačových technológiách znamenajú, že dizajnéri a architekti môžu skrátiť dobu výroby, automatizovať náročné pracovné zaťaženie a hlavne ušetriť. Tlač prináša revolúciu v spôsobe, akým pracujú dizajnéri a pripravujú cestu pre novú éru digitálne riadenej výroby.

Printeriors 2018

„Galéria tlačeného dizajnu“ na FESPA v Berlíne ponúkne veľký sortiment tlačených aplikácií pre dizajnovú komunitu. Od 3D tlačeného nábytku, tlačených tapiet alebo potlačenej textílie pre čalúnenie pohovky a množstvo iných príkladov. Buďte kreatívnejší, experimentálnejší a hospodárnejší pri vašom podnikaní!

Printeriors 2018
Viac informácií o Printeriors a FESPA Global Print Expo nájdete na: www.fespaglobalprintexpo.com .

Pripravil: František Martančík

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo