Móda nie je jediným odvetvím postihnutým rýchlo sa meniacou spotrebiteľskou chuťou. Firma Pantone každoročne vyhlasuje farbu, ktorá bude najviac trendy odtieňom počas nadchádzajúceho roka. Najbližších 12 mesiacov, by ste sa mali pripraviť na to, že túto farbu budete vídať častejšie nie len v módnom, či beauty priemysle (asi všade).

PANTONE 16-1546 TCX Living Coral

Živý korál, ako znie oficiálny názov farby roka 2019 už na jeseň bodoval na mólach a svetových prehliadkach. A tak možno táto voľba vlastne niektorých vôbec neprekvapila. Korálová farba vybraná firmou Pantone bude teda jedným z TOP trendov nasledujúceho roka.

Pantone 16-1546 living coral
Pantone sa pri ružovo oranžovom odtieni inšpirovala koralmi, ktoré sú zdrojom obživy a útočiskom pre morských živočíchov. Farba tiež upozorňuje na alarmujúci stav koralových útesov v otepľujúcich sa oceánoch. Zároveň je symbolom tepla, života a pozitívnosti, ktorá je pre riešenie klimatických problémov a naše neustále meniace sa prostredie potrebná. Pantone sa pritom snažila prepojiť našu digitálnu realitu s prírodou. Podobne tomu tak bolo v roku 2017, keď za farbu roka vyhlásili zelenú. Asi najbližšie k súčasnému odtieňu mala farba roka 2016, ktorá sa skladala z bledomodrých a ružových odtieňov.

Viceprezidentka spoločnosti Pantone, Laurie Pressman povedala, že farba by nám mala zaručiť pocity komfortu, ktoré máme všetci tak radi. Zároveň sa však snaží poukázať na problematiku úbytku života na našej planéte.

Samotní experti opisujú práve túto farbu so zlatistým podtónom ako plnú života, ktorá ho zároveň oslavuje, navyše uvádzajú, že na rozdiel od tohtoročnej fialovej, pôsobí korálová viac optimisticky. Inými slovami, budúci rok budeme prostredníctvom tejto farby oslavovať život.

Pantone living coral
Dôvod na oslavu však majú i mnohí poprední dizajnéri, ktorí práve korálovú zaradili do svojich najnovších prehliadok, a tak je jasné, že ich modely rozhodne budú trendy. Images for big bad wolf slot machine https://50-spins.com/big-bad-wolf-slot-review/ with slot machine review. This slot game is based on a classic fairy tale about three pigs and a wolf which details are revealed in this Big Bad Wolf slot review. Meet the famous story about Three Little Pigs in the Big Bad Wolf slot machine game! Instant Play! Join now and play the BEST! Huff, puff, blow the house down in this exciting fairy tale slot! Play Big Bad Wolf Slot conveniently on your mobile or a computer at https://50-spins.com/. Big Bad Wolf is a slot machine developed and published by the online gaming provider Quickspin.

Pantone

Definícia farby v číslach

V hexagonálnom zápise sa označuje ako #16-1546, pre RGB sú jej hodnoty: 255 – 111 – 97, spektrálne hodnoty CIE L*a*b*: 64.56 – 53.91 – 35.17

Spoločnosť Pantone je odborníkom v oblasti tlačiarenských technológii a už viac ako desať rokov vyhlasuje farbu roka. Určuje tak trendy nielen v marketingu, ale aj v oblasti životného štýlu, umenia, módy či sociálnych sietí. Využíva k tomu jednoduchý, zrozumiteľný vizuál, ktorý obsahuje okrem farby aj jej názov a presné číslo odtieňu.

Zdroj: Pantone

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo