HP Indigo V12, kotúčový digitálny tlačový stroj využívajúci novú inovatívnu technológiu LEPx.

Spoločnosť HP Inc. zahájila na veľtrhu Dscoop Edge novú éru digitálnej tlače. Predstavila najnovší rad digitálnych tlačových strojov HP a inteligentných riešení navrhnutých tak, aby riešili súčasné výzvy v oblasti komerčnej tlače alebo výroby etikiet a obalov.

Nové riešenia HP prinášajú vysokú produktivitu a zlepšujú efektivitu digitálnej tlače

„Sme odhodlaní zaistiť našim zákazníkom ziskový a udržateľný rast,“ povedal Haim Levit, viceprezident HP a prezident divízie HP Industrial Print. „Naša technológia LEP, LEPx a atramentová tlač sa zlepšili z hľadiska kvality, všestrannosti, produktivity, udržateľnosti a ekonomiky, náš záväzok a významné investície do inovácií umožnili viac než 8 000 tlačiarňam a spracovateľom rozšíriť svoje podnikanie. HP je už vyše 30 rokov lídrom v oblasti digitálnej transformácie a naše technológie digitálnej tlače určujú zlatý štandard v oblasti komerčnej tlače, výroby etikiet a obalov.“

Riešenie výziev veľkoobjemovej výroby

Polygrafické firmy sa stretávajú s rastúcimi výrobnými problémami. Narušenie dodávateľského reťazca, obavy o dodávky energie a stále väčší nedostatok pracovných síl v odbore zvýrazňujú potrebu vyššej efektivity, rýchlosti a spoľahlivosti výroby.

HP Indigo 120K
Novopredstavená digitálna tlačiareň HP Indigo 120K stanovuje nový štandard pre veľkoobjemovú produkciu a automatizáciu a zároveň umožňuje výrobcom prenášať úlohy z analógovej do digitálnej tlače. HP Indigo 120K optimalizuje výrobu vďaka kombinácii analógových a digitálnych technológií, znižuje počet potrebných ľudských zásahov a umožňuje obsluhu viacerých tlačových strojov jediným operátorom. Tento nový tlačový stroj poskytuje kvalitu obrazu zodpovedajúcu ofsetovej tlači, flexibilné smerovanie úloh medzi ofsetom a digitálnou tlačou a možnosť režimu ECO, ktorý znižuje uhlíkovú stopu o 11 %.

Nová generácia podporuje ziskovosť a rast

HP Indigo 18K
HP uviedlo aj novú generáciu najpredávanejšieho hárkového digitálneho tlačového stroja s formátom B2. HP Indigo 18K posúva všestrannosť, efektivitu a používateľskú prívetivosť na novú úroveň. Vzhľadom na to, že celé odvetvie komerčnej tlače prechádza významnou transformáciou, je dôležité vyvíjať riešenia, ktoré pomôžu obohatiť ponuku a trvalo rozvíjať podnikanie.

HP Indigo 18K
HP Indigo 18K

HP Indigo 18K zvláda najširšiu škálu tlačových aplikácií na jedinom digitálnom tlačovom stroji B2, pričom sa bez problémov prispôsobí rôznym typom úloh. Pokročilé funkcie umelej inteligencie ako je automatická obnova a proaktívne upozornenie zvyšujú produktivitu a zjednodušujú celý výrobný proces. Vďaka tomu je tlačiareň schopná bežať a vykonávať úkony až 80 % času v rámci každej smeny. V súlade so záväzkami spoločnosti HP v oblasti udržateľnosti podporuje tlačiareň Indigo 18K režim zvýšenej produktivity (EPM), ktorý prináša 24 % úsporu energie na každý vytlačený hárok.

Inovácie v zabezpečení digitálnej tlače

HP Indigo 7K Secure
Tlačiareň HP Indigo 7K Secure prináša prelom v zabezpečení tlače. Umožňuje dokončiť kritické tlačové úlohy v jedinom kroku, čo je novinkou v odbore. V spolupráci so spoločnosťou Jura JSP ponúka táto tlačiareň flexibilné riešenia prispôsobené konkrétnym požiadavkám na bezpečnosť. Vďaka tomu môžu firmy rozšíriť svoju ponuku služieb, efektívnejšie riešiť rôznorodé bezpečnostné požiadavky a získavať nových klientov.

HP Indigo V12
„Tlačiarsky priemysel masívne prechádza na automatizáciu a digitalizáciu, HP Indigo preto zákazníkom poskytuje nebývalú úroveň produktivity, efektivity, všestrannosti, kvality a hospodárnosti,“ hovorí Noam Zilbershtain, viceprezident a generálny riaditeľ HP Indigo a Scitex. „Naše portfólio definuje priemyselný štandard automatizácie a udržateľnosti a odráža víziu spoločnosti HP v oblasti tlačovej výroby.

HP Indigo V12 web
HP Indigo V12 web

Je nám tiež potešením oznámiť, že spoločnosť HP uvedie digitálny tlačový stroj HP Indigo V12, najrýchlejší úzky kotúčový digitálny tlačový stroj na trhu a prvý tlačový stroj využívajúci novú inovatívnu technológiu LEPx. Komerčná dostupnosť prichádza po úspešných inštaláciách beta verzií napr. pre spoločnosť Brook + Whittle, ktorá je lídrom v oblasti udržateľnej obalovej a digitálnej tlače v USA.“

Cesta k úspechu vďaka automatizácii

Spoločnosť HP uvádza na trh komplexný ekosystém automatizácie tlačovej výroby a redefinuje tak prístup k automatizácii prostredníctvom umelej inteligencie a robotiky. Z interných štúdií vyplýva, že zákazníci, ktorí využívajú automatizované procesy, dosahujú o 51 % vyšší objem a o 80 % viac úloh na jeden tlačový stroj v porovnaní s menej automatizovanými prevádzkami. Títo zákazníci tiež medziročne rastú v priemere o 27 %, čo presahuje priemer v odbore. Holistický prístup spoločnosti HP kombinuje efektívne tlačové stroje s inteligentnými funkciami – od zadania úlohy až po jej doručenie.

Konkrétne inovácie v oblasti účinnosti zahŕňajú:
• PrintOS Production Beat Support – podpora pre analógovú tlač a dokončovacie zariadenia, ktorá umožňuje sledovať celú výrobnú halu, nielen tlačové stroje HP, v reálnom čase zachytávať dáta z analógových zariadení a digitalizovať celú výrobu.
• HP Indigo PQ Maestro – inteligentný pomocník, ktorý optimalizuje výkon tlačových strojov.
• Preflight – rozhodovací nástroj založený na umelej inteligencii, ktorý automaticky predpovedá, aký režim tlače bude najvhodnejší, a to vďaka tomu, že sa postupne učí z preferencií zákazníkov.
• AAA 2.0 (Auto Alert Agent) – pokročilý algoritmus strojového učenia, ktorý zvyšuje produktivitu tlače bez zásahu človeka.

Súčasným trendom je posun k produktívnejšiemu výrobnému prostrediu. HP v tomto smere predstavuje v spolupráci so spoločnosťou Moviro Robotics autonómne mobilné roboty (AMR), ktorí automatizujú prenos médií a šetria až dve hodiny denne na každom tlačovom stroji. Spoločnosť HP ohlásila aj spustenie programu HP Sustainability Amplifier, ktorý partnerom umožňuje urýchliť cestu k udržateľnosti a ponúkať ekologickejšie výtlačky.

Neustále inovácie atramentovej tlače

Tlačiarne HP PageWide Web Press, ktoré sú už 40 rokov priekopníkom v odbore atramentovej technológie, využívajú vlastnú technológiu termálnej atramentovej tlače HP, ktorá zaisťuje kvalitu a produktivitu na úrovni ofsetovej tlače s výhodami digitálnej tlače.

HP PageWide Advantage
HP PageWide Advantage

Nový balíček HP PageWide Plus
„Od prvej atramentovej webovej tlače HP v roku 2009 vytlačili zákazníci spoločnosti HP na tlačiarňach PageWide viac ako 1 bilión stránok. Naše neustále inovácie po celú túto dobu pomáhali ochrániť investície zákazníkov a pomohli im udržateľne rásť. Dnes predstavujeme nový balíček HP PageWide Plus, ktorý zvyšuje produktivitu, automatizáciu a efektivitu,“ povedala Annette Friskopp, viceprezidentka a generálna riaditeľka HP PageWide.

Aktuálne predstavené vylepšenia HP PageWide Plus:
• Výkonnostný úsporný farebný režim (EC): poskytuje kvalitu tlače, ktorú zákazníci vyžadujú na rýchlejšie spracovanie – s menším množstvom farebného atramentu a 60 % zvýšením produktivity až na 244 mpm.
• Dostupnosť riadiacej jednotky Smart Workcell Controller: ponúka významný pokrok v inteligentnej automatizácii a zvýšení produktivity až 15x.
• Profilovanie farieb v tlači: automatizácia premení profilovanie farieb na prácu trvajúcu menej ako 5 minút, čo je desatina toho, koľko trvá obvykle.

Spoločnosť HP tiež oznamuje dve nové dodatočné funkcie rozširujúce všestrannosť atramentového tlačového stroja HP PageWide Advantage 2200:
• Využitie ťažších materiálov: umožňuje tlačiarňam používať silnejšie substráty až do 320 g/m2.
• Rozpoznávanie znakov tlačených magnetickým atramentom (MICR) pre transakčné tlačové systémy: umožňuje firmám získavať viac špeciálnych úloh a rozširovať ich podnikanie.

HP na veľtrhu Drupa 2024

Na veľtrhu Drupa 2024 si môžu návštevníci na vlastné oči prezrieť osem automatizovaných výrobných liniek vybavených inováciami HP Industrial, na ktorých sa podieľa viac ako 25 partnerských spoločností a zahŕňajú viac ako 20 jedinečných automatizačných riešení. Ďalšie informácie o HP na veľtrhu Drupa 2024 nájdete na oficiálnych sociálnych sieťach HP Industrial.

Zdroj: HP Inc.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo