Spoločnosť PARC, výskumné stredisko spoločnosti Xerox, podpísala zmluvu s firmou Alcon, svetovou jednotkou v oblasti produktov pre starostlivosť o zrak. Dohoda sa týka vývoja inovatívnych postupov v danom segmente a vzťahuje sa na licencie pre potenciálne nové produkty, pri ktorých sa očakáva, že vstúpia na trh počas nasledujúcich dvoch až štyroch rokov.

Tolga Kurtoglu, vedúca globálneho výskumu Xerox

„Problémy so zrakom sú čím ďalej častejšie, a to hlavne v dôsledku ochorení, ako je napríklad cukrovka. Vďaka technológii vyvinutej v PARCu pracujeme so spoločnosťou Alcon na nových riešeniach, ktoré pomôžu miliónom ľudí s rôznymi očnými vadami.”

Veronika Brázdilová, CEO spoločnosti Xerox pre Českú republiku, Slovensko a Maďarsko

Podľa výskumu má segment očnej starostlivosti trhový potenciál v hodnote 6 miliárd dolárov. „Výskum hrá dôležitú úlohu v každom odvetví. Naša dcérska spoločnosť Xerox PARC už päťdesiat rokov posúva oblasť nielen tlačových technológií, ale aj najrôznejších IT riešení a dosahuje v tom skvelé výsledky. Sme radi, že naša pomoc preniká i do ďalších segmentov, ako je práve starostlivosť o zrak.”

Otvorený inovatívny prístup PARCu využíva na podporu inovácií niekoľko zdrojov financovania, vďaka ktorému je skrátená doba uvedenia produktu na trh a zaistená väčšia pravdepodobnosť úspechu.

Andy Pawson, prezident Global Vision Care Franchise spoločnosti Alcon

„So spoločnosťou PARC spolupracujeme viac než tri roky a sústredíme sa na vývoj inovatívnych technológií, ktoré je možné použiť s našimi výrobkami pre starostlivosť o zrak. Sme nadšení, že môžeme v spolupráci pokračovať a využívať skúsenosti a znalosti spoločnosti PARC v oblasti výskumu a vývoja k nachádzaniu nových spôsobov, vďaka ktorým pacientom a spotrebiteľom po celom svete prinesieme lepšiu starostlivosť.”

O spoločnosti PARC

PARC (Xerox)Palo Alto Research Center Incorporated (PARC) patrí spoločnosti Xerox.
Pracuje na otvorených inováciách a okrem špecializovaných služieb v oblasti výskumu a vývoja poskytuje technológie, odborné znalosti, osvedčené postupy a duševné vlastníctvo spoločnostiam Fortune 500 a Global 1000, startupom, vládnym agentúram a ďalším partnerom.

PARC vytvára nové obchodné príležitosti, skracuje dobu uvedenia produktov na trh, rozširuje vnútorné schopnosti a znižuje tak riziko pre klientov. Od svojho vzniku spoločnosť uviedla na trh mnoho technologických platforiem – od ethernetovej a laserovej tlače po grafické používateľské rozhranie a všadeprítomné výpočty a umožnila tak vznik mnohých priemyselných odvetví. Spoločnosť PARC bola v roku 2002 začlenená do štruktúr Xeroxu ako nezávislá dcérska spoločnosť v jej úplnom vlastníctve. PARC dnes pokračuje vo výskume, ktorý umožňuje dosahovať zlom v oblastiach podnikania ich klientov.

O spoločnosti Alcon

Spoločnosť Alcon pomáha ľuďom jasne vidieť. Ako svetový líder v starostlivosti o oči s históriou trvajúcou viac než sedem desaťročí ponúka najširšie portfólio produktov, ktoré zlepšujú zrak a tiež životy ľudí trpiacich problémami, ako je šedý zákal, glaukóm, choroby sietnice a refrakčné chyby. Ich chirurgické produkty a výrobky pre starostlivosť o zrak každý rok ovplyvnia životy približne 260 miliónov ľudí vo viac ako 140 krajinách, vrátane Českej republiky a Slovenska. Viac ako 20 000 ľudí spolupracuje na zlepšení kvality života prostredníctvom inovatívnych produktov, partnerstiev s odborníkmi a programov, ktoré zlepšujú prístup ku kvalitnej starostlivosti o oči.

Zdroj: PARC (Xerox)

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokRicoh nadviazal partnerstvo so spoločnosťou Vizetto
Nasledujúci článokHodnotenie dodávateľov bezpečnostných riešení a služieb pre tlač