Spoločnosť Panasonic – predstavuje nový objektív Lumix G X Vario PX 14-42 mm f3,5-5,6/Power O.I.S. pre fotoaparáty triedy Micro 4/3. K jeho najväčším prednostiam patria mimoriadne kompaktné rozmery, spoľahlivý a veľmi šikovný rozsah optickej vzdialenosti, ktorý sa dá univerzálne použiť v najrôznejších fotografických situáciách. A vďaka najmodernejším optickým technológiám sa záujemcovia môžu tešiť na skvelé snímky bez optických chýb.

Objektív prestížneho radu X má extrémne kompaktné rozmery a k tomu zodpovedajúcu nízku hmotnosť – váži približne 95 gramov a v najkratšom stave meria na dĺžku len 26,8 mm. Výborne sa teda dopĺňa s fotoaparátmi triedy Micro 4/3 – fotoaparát s nasadeným objektívom 14-42 mm má rozmery aj hmotnosť porovnateľnú s bežnými kompaktmi, pritom ale ponúka podstatne kvalitnejšiu optiku a omnoho viac kreatívnych možností.

Rozsah ohniskovej vzdialenosti zodpovedá 28-84 mm pri klasickom fotoaparáte, čo je veľmi praktická hodnota pre veľa fotografických situácií. Širokouhlé ohnisko 28 mm ocenia milovníci krajinárskych záberov, architektúry aj skupinových fotografií, opačný koniec zodpovedajúci 84 mm je ideálnym ohniskom pre portréty či detailné fotografie. Zoomovanie uľahčuje citlivý a výkonný servomotorček. Veľkou výhodou je výkonný optický stabilizátor Power O.I.S. umožňujúci fotografovanie z ruky bez blesku s podstatne dlhším expozičným časom ako pri nestabilizovaných objektívoch.

Lumix 14-42 je vybavený najmodernejšou optickou technológiou slúžiacou k maximálnemu vylepšeniu obrazovej kvality pri zachovaní minimálnych rozmerov a hmotnosti. Objektív sa skladá z 9 optických členov v 8 skupinách a obsahuje 4 asférické členy a 2 ED členy pre elimináciu chromatickej aberácie alebo farebných kontúr na prechode jasov a tieňov. Špičková optická vrstva Nano Surface Coating zabraňuje zdvojenej kresbe a presvieteniu.

Nový Lumix G X Vario 14-42 mm je ideálnym základným objektívom pre modely radu G s výmennými objektívmi, napríklad pre nový Lumix GF3. S ním sa predáva v základnej sade. Príležitostní aj skúsení fotografovi iste ocenia výbornú kresbu a kvalitu fotografií a rovnako tak užívateľský komfort, ktorý predstihne kompakty aj najmodernejšie digitálne zrkadlovky.

Objektív Panasonic Lumix G X Vario 14-42 mm sa na slovenskom trhu bude predávať od decembra 2011 za odporúčanú cenu okolo 400 Eur.

Spoločnosť Panasonic – predstavuje nový objektív LUMIX G X VARIO PZ 45-175 mm f4-5,6 ASPH./POWER O.I.S. pre fotoaparáty triedy Micro 4/3. Jedná sa o zoomový teleobjektív s veľmi praktickým rozsahom ohniskovej vzdialenosti, ktorý je ideálnym doplnkom k základným sadám fotoaparátov Panasonic. Napriek dlhej ohniskovej vzdialenosti vyniká veľmi kompaktným prevedením a nízkou hmotnosťou, takže ho môžete brať so sebou v podstate kamkoľvek. Vďaka najmodernejším optickým technológiám sa jeho majitelia môžu tešiť na skvelé snímky bez optických chyb.

Plnohodnotný zoomový teleobjektív Lumix 45-175 mm už na prvý pohľad vyniká malými rozmermi a nízkou hmotnosťou. V najkratšom stave meria na dĺžku len 90 mm a váži približne 210 g. V kombinácii s fotoaparátmi triedy Micro 4/3 teda tvorí relatívne kompaktnú sadu, ktorá je výrazne ľahšia a menšia než porovnateľné sady digitálnych zrkadloviek a pritom ponúka vynikajúcu kvalitu optiky aj rovnako kreatívne možnosti.

Rozsah ohniskovej vzdialenosti zodpovedá 90-350 mm pri klasickom fotoaparáte. Vďaka tomu slúži nový Lumix ako veľmi praktický teleobjektív pre celý rad fotografických príležitostí – na kratšom ohnisku sa výborne hodí pre fotografovanie portrétov alebo detailných záberov, na najdlhšom ohnisku zodpovedajúcom 350 mm sa mení na skvelé sklo pre fotografovanie športu, zvierat vo voľnej prírode či vzdialených detailov. Zoomovanie uľahčuje citlivý a výkonný servomotorček. Veľkou výhodou je výkonný optický stabilizátor Power O.I.S., ktorý umožňuje fotografovanie z ruky bez blesku s podstatne dlhším expozičným časom než pri nestabilizovaných objektívoch.

Lumix 45-175 mm je vybavený najmodernejšou optickou technológiou a dosahuje maximálnu obrazovú kvalitu pri zachovaní minimálnych rozmerov a hmotnosti. Prevratnou novinkou je predovšetkým vyspelý systém vnútorného ostrenia Multi-Actuator Floating Inner Focus, vďaka ktorému sa optické členy delia do troch samostatne ovládaných skupín. To zrýchľuje automatické ostrenie a zároveň zmenšuje rozmery objektívu. Lumix 45-175 mm je okrem toho vybavený 2 asférickými členmi, 2 ED členmi pre elimináciu chromatické aberácie alebo farebných kontúr na prechode jasov a tieňov a špičkovou optickou vrstvou Nano Surface Coating, zabraňujúcou zdvojenej kresbe a presvieteniu. Ďalšou veľkou prednosťou je clona so 7 lamelami a dômyselnou konštrukciou, vďaka ktorej sa užívatelia môžu tešiť na príjemnú kresbu v rozostrenej oblasti fotografií (bokehu).

Panasonic Lumix G X Vario 45-175 mm sa na slovenskom bude predávať od novembra 2011 za odporúčanú cenu približne 400 EUR.

Zdroj TS: Panasonic

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo