Nová softvérová platforma Smart Extendable Platform od spoločnosti OKI ukazuje smer budúceho vývoja integrácie tlačových zariadení a podnikových aplikácií. Umožní do výkonných podnikových multifunkcií OKI integrovať používateľský softvér, ktorý zaistí automatizáciu mnohých manuálnych činností, zefektívni prácu s tlačenými aj elektronickými dokumentmi a uľahčí používateľom veľa rutinných krokov.

Smart Extendable Platform (sXP) je otvorená softvérová platforma spoločnosti OKI, ktorá umožňuje prispôsobenie používateľského rozhrania s cieľom hladko a efektívne začleniť všetky tlačové, skenovacie a kopírovacie úlohy do firemných procesov. K výhodám patria okrem iného nižšie náklady na tlač vďaka posunu od manuálnej manipulácie s dokumentmi k automatizovaným digitálnym postupom. Okrem toho multifunkcie obsahujú pokročilé funkcie pre manažment tlače, ako je vzdialená správa, sledovanie tlačových úloh alebo autentizácia dokumentov. Umožní aj menším a stredným firmám začať používať plnohodnotný Document Management.

Flexibilná systémová architektúra umožňuje vytváranie a používanie softvérových riešení optimalizovaných pre multifunkčné tlačiarne, čo vedie k zlepšeniu efektivity a produktivity práce. Zahŕňa funkcie a rozhrania pre prepojenie externých aplikácií s MFP. Externé aplikácie môžu komunikovať s MFP pomocou softvérových rozhraní štandardu Web services a zároveň používateľ získava schopnosť ovládať externé aplikácie pomocou prehľadávača internetu, ktorý je zabudovaný v multifunkcii.

Prvými zariadeniami, ktoré môžu ťažiť z výhod otvorenej platformy sXP, boli zariadenia ES9160/ES9170 a ES9460/ES9470 v triede A3 MFP. Multifunkčné tlačiarne OKI MC700 a MB700 pracujú s formátom A4, ale z hľadiska platformy sXP sú úplne rovnako použiteľné. Ďalšie stroje budú nasledovať v priebehu roka 2014.

Popis k ilustračnej fotografii: Vďaka veľkému displeju je možné z multifunkčných tlačiarní OKI MC700 prostredníctvom platformy sXP ľahko ovládať aj podnikové aplikácie.

Zdroj:OKI

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo