Fotoaparáty Sony sa pri udeľovaní cien EISA 2016 umiestnili na popredných priečkach.

Sony oslavuje víťazstvo svojich produktov na odovzdávaní cien EISA, ktoré udeľuje organizácia European Imaging and Sound Association, najväčšie združenie odborných médií v Európe. EISA je rešpektovaná organizácia, ktorá je známa kvalitou svojej odbornej analýzy a hodnotenia celého spektra produktov. Päť cien pre Sony teda vypovedá o tradičnej schopnosti tejto značky ponúkať naozaj inovatívne produkty, ktoré sa vyznačujú tak štýlom, ako aj funkčnosťou.

Európsky prémiový kompaktný fotoaparát 2016-2017: RX1R II

RX1R II je jedným z najmenších fotoaparátov s fullframovým snímačom a ponúka najvyššiu obrazovú kvalitu zo všetkých kompaktných fotoaparátov, ktoré SONY kedy vyrobilo. Umožňuje to unikátna kombinácia fullframe snímača s vysokým rozlíšením 42 megapixelov a vysoko svetelného objektívu ZEISS Sonnar T* 35mm F2 s pevným ohniskom.

Sony_RX1R II
Rovnako disponuje historicky prvým variabilným optickým low-pass filtrom, ktorý zabezpečuje perfektnú kvalitu snímok so širokým dynamickým rozsahom a nízkou hladinou šumu. Fast Hybrid AF systém, ktorý kombinuje 399 ostriacich bodov s detekciou fázy a zónové meranie kontrastu, zaručuje ostré snímky v akejkoľvek situácii. Vstavaný elektronický hľadáčik XGA OLED Tru-Finder a naklápajúci sa LCD displej poskytujú fotografovi veľkú slobodu pri zachytávaní kreatívnych kompozícii. Tento prémiový kompaktný fotoaparát je naozajstným víťazom v každom smere.

Európsky fotoaparát pre Foto & Video 2016-2017: α7S II

Fotoaparát α7S II dáva profesionálom do ruky ten pravý nástroj, ktorým môžu nakrútiť vysoko kvalitné video a nafotiť prvotriedne statické snímky za všetkých fotografických podmienok. Je vybavený 12,2 MP full-frame snímačom Exmor CMOS, ktorý zvláda snímanie s najvyššou citlivosťou až ISO 409600.

Sony_α7S II
Okrem toho ponúka vysoký dynamický rozsah až 14EV, disponuje päťosou mechanickou stabilizáciou v čipe a možnosťou nahrávať videá v rozlíšení 4K s technológiou Full Pixel Readout na internú pamäť v dátovom toku až 100Mbps. Zaručí tak, že aj pri vysokých nárokoch profesionálov nie je treba robiť žiadne kompromisy v kvalite. Fast Intelligent AF systém vyniká rýchlosťou, presnosťou a poskytuje ostré snímky a videá dokonca aj za veľmi zlých svetelných podmienok.

Európsky poloprofesionálny kompaktný systémový fotoaparát 2016-2017: α6300

Fotoaparát α6300 si zachováva kompaktné rozmery a nízku hmotnosť svojho populárneho sesterského modelu α6000. Navyše je vybavený bleskovo rýchlym (0,05 sekundy) Fast Hybrid AF systémom s 425 ostriacimi bodmi, sledovaním snímaného objektu systémom 4D focus, sériovým snímaním rýchlosťou až 11 snímok za sekundu, profesionálnym videozáznamom v rozlíšení 4K a telom odolným proti prachu a vlhkosti.

Sony_α6300
Nový snímač Exmor CMOS s rozlíšením 24,2 megapixelov zabezpečuje vynikajúcu kvalitu obrazu aj pri fotografovaní zle osvetlených scén spoločne s prvotriednou kvalitou videozáznamu. O výborné zobrazenie sa stará výklopný trojpalcový LCD displej s 921 000 bodmi a jasný elektronický hľadáčik OLED s 2,36 miliónmi bodov, ktorý má po novom obnovovaciu frekvenciu až 120fps.

Európsky profesionálny kompaktný systémový objektív roku 2016-2017: SEL85F14GM

Prémiový teleobjektív SEL85F14GM je skutočným prínosom pre každého ambiciózneho fotografa portrétov. Konštrukcia optiky a využitie technologicky pokročilých optických členov ručí za to, že objektív dosahuje extrémne vysoké rozlíšenie, vyžadované modernými fotoaparátmi.

Sony_SEL85F14GM
Kruhová clona objektívu s jedenástimi lamelami zabezpečuje jemný a atraktívny bokeh. Povrchová úprava Nano AR Coating potláča odlesky a svetelné závoje pri fotografovaní v protisvetle. Prstencový ostriaci SSM motor s dvoma polohovými senzormi ešte umocní rýchlosť a presnosť pokročilých AF systémov Sony fotoaparátov. Ako sa dá očakávať od profesionálneho objektívu, je aj FE 85mm F1.4 GM odolný proti prachu a vlhkosti.

Zdroj: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo