Canon Europe uvádza na český a slovenský trh druhú generáciu tlačiarní Océ PlotWave: modely PlotWave 340 a PlotWave 360. Vďaka podpore okamžitej tlače môžu ušetriť zamestnancom až hodinu času denne. Aj zásluhou plnej integrácie s cloudom predstavujú oba modely ideálne veľkoformátové čiernobiele multifunkčné zariadenie pre tlač projektových výkresov a technickej dokumentácie.

Nové veľkoformátové tlačiarne Océ PlotWave šetria zákazníkom čas aj peniaze

Nové modely podporujú tlač na materiál automaticky podávaný až z dvoch kotúčov, a to vo fyzickom rozlíšení 600 x 1200 dpi. Model Océ PlotWave 360 umožňuje tlačiť rýchlosťou až 6 výkresov formátu A1 za minútu, model 340 zvládne za rovnakú dobu až 4 výkresy A1. Patentovaná technológia fixácie Océ Radiant Fusing si nevyžaduje takmer žiadny zahrievací čas a obe tlačiarne tak vyhovujú náročným požiadavkám okamžitej tlače. Prvý výkres veľkosti A1 tak môže mať k dispozícii už za 40 sekúnd od prebudenia tlačiarne z režimu spánku. V porovnaní s typickými 4 minútami pri tradičných čiernobielych tonerových zariadeniach ide o zásadnú výhodu, ktoré môže počas jediného dňa ušetriť až jednu hodinu stále drahocennejšieho času.

S použitou technológiou fixácie sú spojené aj nemalé úspory elektrickej energie. Pri tlači dochádza len k minimálnemu vyžarovaniu tepla a tvorba ozónu je znížená na úplné minimum. Vďaka týmto vlastnostiam a technológii uzatvorených tonerov môžete tlačiarne Océ PlotWave 340/360 umiestniť prakticky do ľubovoľného prostredia vrátane prevádzok, pre ktoré platia prísne zdravotné normy.

Spoločnosť Canon dlhodobo zjednodušuje ovládanie svojich produktov a nové modely Océ PlotWave v tomto nie sú výnimkou. Pri oboch tlačiarňach majú užívatelia k dispozícii moderné kapacitné dotykové obrazovky Océ ClearConnect. Vďaka týmto viacdotykovým displejom je ovládanie tlačiarní rovnako jednoduché a prirodzené, ako napríklad pri tabletoch. Displeje umožňujú plnohodnotne využiť technológiu WYSIWYP (What You See Is What You Print), a teda aj detailnú kontrolu výstupu ešte pred jeho fyzickým vytlačením, skopírovaním či naskenovaním. Užívatelia môžu približovať a vzďaľovať vybrané oblasti dokumentu a kontrolovať dôležité detaily. Podpora WYSIWYP tak výrazne šetrí čas aj peniaze.

Jednoduchosť používania a efektivitu práce zvyšuje pri tlačiarňach Océ PlotWave 340/360 aj integrácia s cloudom. Tá umožňuje nielen jednoduché zdieľanie dokumentov, ale aj priamu tlač z cloudov a skenovanie do nich. Tlačiť možno aj z inteligentných mobilných telefónov, tabletov, zdieľaných sieťových úložísk a pamätí USB. Do všetkých týchto zariadení možno skenované dokumenty automaticky ukladať . Aplikácie Océ Publisher Select pre dávkovú tlač a Océ Publisher Mobile pre tlač z mobilných zariadení používajú rovnaké princípy aj vzhľad a obsluha všetkých tlačových úloh je tým jednotná a veľmi intuitívna.

 
Pomyselným srdcom oboch tlačiarní je výkonný radič so systémom Windows 7 Embedded, ktoré umožňuje paralelné spracovávanie. Užívatelia multifunkčných verzií tlačiarní Océ PlotWave 340 a Océ PlotWave 360, ktoré obsahujú farebný skener, tak môžu súčasne tlačiť aj kopírovať/skenovať. Za oba modely možno voliteľne pripojiť výstupný stôl na kópie alebo automatické zariadenie na kompletovanie výkresovej dokumentácie.

„Sme radi, že môžeme našim zákazníkom ponúknuť nové generácie osvedčených tlačiarní. Do našich zariadení dlhodobo a úspešne zapracovávame podporu moderných technológií. Nakoniec vylepšenia oboch nových modelov Océ PlotWave sú toho jednoznačným dôkazom. Osobne považujem za veľmi významný fakt, že využitie nových technológií výrazne zvyšuje efektivitu tlačových úloh a zjednodušuje každodenné používanie tlačiarní,“ hovorí Jiří Linhart, produktový manažér Canon CZ.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo