Océ LabelStream 4000 potvrdzuje ambície spoločnosti Canon v segmente etikiet a flexibilných obalov. Najnovší prírastok do portfólia produkčnej tlače potvrdzuje stratégiu Canon a Océ investovať do rastúcich segmentov priemyselnej tlače.

Spoločnosť Canon, ktorá je svetovou špičkou v zobrazovacích riešeniach, predstavila novú sériu UV atramentových produkčných tlačiarní pre priemyselné využitie Océ LabelStream 4000, ktoré navyše ponúkajú možnosť voliteľných jednotiek pre flexotlač, zušľachťovanie a dokončovacie práce.

Océ LabelStream 4000 UV

S UV atramentovou tlačiarňou pre priemyselné objemy tlače Océ LabelStream 4000 spoločnosť Canon vstupuje do segmentu tlače etikiet. S rýchlosťou výroby v rozmedzí 950 – 1672 m2/h, ktorá v tejto oblasti patrí k absolútnej špičke, sa táto produkčná tlačiareň dostáva na dominantnú pozíciu v rastúcom trhu tlače etikiet.

Najnovší prírastok do portfólia produkčnej tlače potvrdzuje stratégiu Canon a Océ investovať do rastúcich segmentov priemyselnej tlače. Táto inovatívna produkčná tlačiareň etikiet v sebe spája pozitíva UV atramentovej tlače s konvenčnými technológiami a prináša bezkonkurenčné výhody v podobe úspory času a nákladov, zvýšenie pridanej hodnoty tlačových výstupov, a navyše umožňuje široký výber doplnkových riešení pre vytvorenie tej najlepšej kombinácie, nech už sú konkrétne požiadavky na výrobu akékoľvek.

Modulárna koštrukcia

Základom série Océ LabelStream 4000 je päťfarebná (CMYK a biela) UV atramentová tlačiareň s rýchlosťou tlače 48 m/min. Ponúka šírku tlače 330 mm (13″) alebo 410 mm (16″) a voliteľný režim zvýšenia výkonu až na 68 m/min pre menej náročné tlačové úlohy.

Zariadenie ďalej umožňuje jednopriechodovú digitálnu tlač vysoko krycej bielej farby (až 80%) pri štandardnej rýchlosti tlače porovnateľnej s analógovými tlačovými technológiami, ako je rotačná tlač alebo flexotlač.

Canon LabelStream 4000 UV
Najnovšie UV atramentové tlačové hlavy Xaar 2001 s rozlíšením 720 x 600 dpi a rôznymi režimami kvality (variabilná veľkosť kvapiek) zaručujú presnú reprodukciu detailov, jemných tónov, žiarivých aj základných farieb na širokom spektre štandardných materiálov pre výrobu etikiet, (natieraný, nenatieraný papier), vrátane polypropylénu, polyetylénu, plastu typu POPP a tiež na vybrané špeciálne médiá.

Tlačové riešenie je navyše možné rozšíriť na plne hybridnú konfiguráciu s individuálnym nastavením kombinácie dodatočnej flexotlače, jednotky na zušľachtenie a jednotky pre dokončovacie práce. To premení celý tlačový systém na integrovanú jednopriechodovú linku pre tvorbu etikiet, schopnú reagovať na požiadavky zákazníkov s najrôznejšími predstavami a rozpočtom. Táto kombinácia tradičných a digitálnych technológií umožňuje rýchlu a cenovo dostupnú produkciu vysoko kvalitných samolepiacich etikiet – napríklad pre rýchloobrátkový spotrebný tovar, kozmetiku alebo liečivá.

Digitálna tlač ponúka okrem schopnosti dodávať ekonomicky efektívne malé série tlačené na zákazku, ktorými sa zákazník vyhne nadprodukcii. Neprekonateľnou výhodou v tomto odvetví je aj možnosť úprav na mieru. Stále viac firiem sa snaží pritiahnuť pozornosť zákazníkov individuálnym prispôsobením balenia, takže je zrejmé, že digitálna tlač môže zásadne zvýšiť pridanú hodnotu a predaja alebo podporiť povedomie o značke.

Maximálna flexibilita

Océ LabelStream ponúka užívateľom maximálnu flexibilitu a slobodu, aby mohli spracovať zákazku v krátkom čase. Jednoduché nastavenie a príprava urýchľujú dostupnosť systému pre produkciu. Výrobné náklady pritom zostávajú nízke, a preto je aj návratnosť investícií rýchla.

Spoločnosti zaoberajúce sa produkciou etikiet budú profitovať z toho najlepšieho systému v tomto sektore, ktorého základným kameňom je DNA atramentovej tlače od spoločnosti Canon.

Nový systém tlače Océ LabelStream 4000 je spoločným vývojom spoločností Océ / Canon, FFEI, Xaar a Edale. Séria Océ LabelStream 4000 bude komerčne dostupná v dvoch rôznych šírkach a dvoch rýchlostných režimoch. V Európe by mali byť dostupné na konci roka 2018.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo