Všestranný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou v neustále sa rozširujúcom systéme Nikon Z.

Spoločnosť Nikon uvádza na trh NIKKOR Z 40mm f/2, kompaktný a ľahký objektív kompatibilný s full-frame fotoaparátmi Nikon Z. Tento svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou ponúka prirodzený obrazový uhol a výborne sa hodí na snímanie rôznych scén od vlogov až po žiarivé momentky.

Kompaktný a ľahký objektív radu Z

Objektív s hmotnosťou iba 170 g s bajonet Nikon Z v kombinácii s vysokou svetelnosťou f/2 poskytuje vynikajúce výsledky aj pri slabom osvetlení, vďaka čomu sa skvele hodí na zachytenie atmosféry v slabo osvetlenom prostredí. Optická konštrukcia obsahuje 6 prvkov v 4 skupinách s 9-lamelovou clonou sľubujúcou „fantastický“ bokeh. 

Objektív Nikon Nikkor Z 40 mm f/2
Objektív Nikon Nikkor Z 40 mm f/2

Súhrn hlavných vlastností: NIKKOR Z 40 mm f/2

  • Svetelný štandardný objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou f/2: obrazový uhol 40 mm ohniskovej vzdialenosti na plnoformátových fotoaparátoch radu Z. Obrazový uhol 60 mm ohniskovej vzdialenosti na fotoaparátoch radu Z formátu DX.
  • Skvelý na detailné zábery: najkratšia zaostriteľná vzdialenosť iba 0,29 m. Vynikajúca ostrosť aj pri snímaní zblízka.
  • Rýchle a nehlučné automatické zaostrovanie: vďaka mimoriadne tichému krokovému motoru a schopnosti bajonetu Nikon Z využiť viac svetla je zaostrovanie rýchle, presné – a nehlučné.
  • Stvorený pre videosekvencie: videosekvencie nebudú narúšať zvuky zaostrovania. Zmena uhla záberu pri zaostrovaní je dramaticky redukovaná, takže zaostrenie nemá viditeľný vplyv na obrazový uhol.

Zdroj: NIKON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokKozmické pozdravy vyprevadili do sveta novú knihu fotografa Filipa Kuliseva
Nasledujúci článokEpson aktualizuje svoj rad tlačiarní EcoTank pre domácnosti a malé kancelárie