Prvý objektív radu Z s motoricky ovládaným zoomom.

Spoločnosť Nikon predstavila prvý objektív radu Z s motoricky ovládaným zoomom: ultraširokouhlý objektív NIKKOR Z DX 12 – 28 mm f/3.5 – 5.6 PZ VR. Tento kompaktný a vyvážený objektív formátu DX s elektrickým pohonom zoomu je optimalizovaný na snímanie videosekvencií a skvelý aj na vytváranie kreatívnych momentiek.

„ideálny pre vlogerov, tvorcov filmov a fotografov“

Vďaka všestrannému rozsahu zoomu 12 – 28 mm je ideálny pre používateľov fotoaparátov DX, ktorí chcú ľahký objektív so zoomom. Tento objektív s elektronickým zoomom je ideálny pre vlogerov, filmárov a fotografov, ktorí chcú do záberu zahrnúť celú scénu alebo sami seba. Funkcia elektronického zoomu umožňuje jeho diaľkové ovládanie, čo je ideálne pre ľudí, ktorí snímajú vlastné vlogy – sami seba, alebo používajú na snímanie videosekvencií gimbal.

Nikkor Z DX 12-28 mm f/3.5-5.6 PZ VR
Nikkor Z DX 12-28 mm f/3.5-5.6 PZ VR

Používatelia sa pri zoomovaní nemusia vôbec dotknúť objektívu a môžu si vybrať z 11 rôznych rýchlostí priblíženia presne podľa aktuálneho kreatívneho zámeru, od vytvorenia atmosféry pomalým pohybom až po rýchle priblíženie akcie.

Tento objektív vhodný na cestovanie váži iba 205 g, vďaka čomu sa pohodlne nosí a je tiež dostatočne ľahký pre väčšinu gimbalov. Tubus objektívu sa pri zaostrovaní alebo zoomovaní nepredlžuje ani neskracuje, čo je pohodlné nielen pri fotografovaní z ruky, ale po priblížení nie je potrebné znovu vyvažovať gimbal.

Stabilizácia obrazu zabudovaná v objektíve zaisťuje ostré snímky, či už kráčate a rozprávate pri filmovaní, alebo snímate panorámy z ruky. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 0,19 m umožňuje vytvárať ostré snímky pri snímaní z malej vzdialenosti od objektu: ideálne na kreatívne širokouhlé zábery!

„Nový ultraširokouhlý objektív DX je skvelou šancou pre začínajúcich vlogerov a filmárov, aby si rozšírili svoj zrak a priblížili nové uhly. Výkonný zoom uľahčuje komponovanie záberov na cestách a je to skvelý spôsob, ako experimentovať s pridávaním kreatívnych techník priblíženia k vašim záberom.“

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo