Modelový rad UV flatbed tlačiarní Océ Arizona 1200

Canon Europe, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznamuje a celosvetovo uvádza na trh modelový rad UV flatbed tlačiarní Océ Arizona 1200. Nová séria je navrhnutá priamo pre poskytovateľov tlačových služieb, ktorí požadujú špičkovú kvalitu tlače, univerzálnosť a jednoduché používanie.

Océ Arizona 1240, 1260 a 1280

Nové modely Océ Arizona 1240, 1260 a 1280 sú ideálne pre firmy z oblasti tlače vonkajších reklamných materiálov, výroby špeciálnych tlačových výstupov a reprografie i pre fotografické laboratóriá.

Univerzálna platforma

Konštrukcia nového radu bola navrhnutá tak, aby šlo o najuniverzálnejšiu  platformu v oblasti veľkoformátovej tlače. Poskytovatelia tlačových služieb môžu teraz priamo tlačiť na neobvyklé a rôzne tvarované materiály, ako je plátno, drevo, keramika alebo sklo. Vďaka dokonalej sútlači môžu navyše opakovane tlačiť na dosiahnutie vysokej denzity alebo plastického efektu textúrovaného povrchu.

Oce Arizona 1240 XT SIDE
Nová séria tak nájde uplatnenie i v oblasti potlače obalov a obkladov. Vysoko výkonný vákuový systém slúži k spoľahlivému zafixovaniu i zvlnených pevných materiálov. Nesklame ani nový systém UV vytvrdzovania, ktorý znižuje zahrievanie povrchu a umožňuje tlač i na najtenšie a na teplo veľmi citlivé médiá. Océ Arizona 1200 je teda perfektným riešením i na výrobu reklamných plagátov a ďalších materiálov pre podporu predaja (POS).

Vysoká kvalita tlače a široký rozsah farieb

Vďaka vysokej kvalite výstupov, univerzálnosti a spoľahlivosti pri zachovaní jednoduchého používania predstavuje nová séria ideálnu voľbu pre všetkých poskytovateľov tlačových služieb, ktorí uvažujú o rozšírení svojej produkčnej kapacity, chcú ponúknuť kvalitnejšie tlačové služby alebo osloviť nových zákazníkov. Intuitívne používateľské rozhranie umožňuje archivovať tlačové úlohy pre ich opätovné použitie a systém rýchlej výmeny atramentov automaticky predchádza chybám, za ktorými pri zahájení novej tlače stojí nepozornosť a omyly používateľov.

Oce Arizona_1280 XT

Nové zariadenia využívajú až šesť farieb a k dispozícii sú i varianty s bielym atramentom a lakom

Vďaka možnosti rozšírenia o svetlo azúrový a svetlo purpurový atrament si nové tlačiarne poradia tiež so špičkovou kvalitou pri tlači fotografií a umeleckých výstupov. Súčasťou oboch tlačiarní je oceňovaná tlačová technológia Océ VariaDot, ktorá zaisťuje ostré podanie textu i čiar, hladké prechody a plné farby. Vďaka priemernej spotrebe 8 ml atramentu na štvorcový meter predstavujú modely Océ Arizona 1200 ekonomicky najvýhodnejšie atramentové riešenie na súčasnom trhu. Novinky sú tak ideálne pre vysoko kvalitnú tlač za konkurencieschopnú cenu.

Kľúčové vlastnosti:

•  Oceňovaná technológia Océ VariaDot pre kvalitnú tlač v stupňoch šedej s voliteľnou podporou šiestich farieb vrátane svetlo azúrovej a svetlo purpurovej
•  Špeciálna konštrukcia pre true flatbed tlač na pevné materiály
•  Režim rýchlej tlače Express umožňuje potlačiť až 35 m2 za hodinu
•  Režim High Definition pre zaistenie dokonale presnej pozície tlače
•  Dva rôzne rozmery – 125 x 250 cm alebo 250 x 308 cm
•  Tri atramentové konfigurácie – štyri, šesť alebo osem farebných kanálov
•  Voliteľná možnosť použitia roliek pre optimalizáciu tlače na pružné médiá so šírkou až 2,2 metrov
•  Voliteľný systém APMS (Automatic Printhead Maintenance System), ktorý umožňuje automatizované, rýchle a spoľahlivé čistenie tlačovej hlavy
•  Vákuový systém so šiestimi alebo siedmimi zónami optimalizovaný pre štandardné rozmery pevných médií
•  Pneumatické registračné kolíky, ktoré umožňujú jednoduché a presné zavádzanie pevných médií
•  Podpora nepretržitej tlače – dva vstupy a nezávislé vákuové systémy umožňujú súčasne tlačiť a vkladať/odoberať médiá (modely XT)
•  Ovládací panel s pokročilými funkciami, ako je krokovanie a opakovanie tlače, zrkadlenie alebo definovanie dávkových úloh

„Pre stredne veľkých poskytovateľov tlačových služieb dnes existuje ohromná príležitosť, ako si zaistiť pokračovanie svojho rastu. Dokonca bez ohľadu na to, či pôsobia v oblasti grafickej komunikácie, obalových služieb, priemyselnej tlači alebo maloobchodu,“ hovorí Pierre-Olivier Esteban, European TDS/DGS Marketing Director v spoločnosti Canon Europe. „Pre udržanie konkurencieschopnosti však musia poskytovatelia prispôsobiť svoje portfólio tak, aby mohli rýchlo a nákladovo efektívne dodávať vysoko kvalitné produkty. Modelovú sériu Océ Arizona 1200 sme navrhli a vyvinuli práve s ohľadom na tieto požiadavky. Výsledkom je naozaj veľmi kvalitný, robustný a spoľahlivý stroj, ktorý navyše potvrdzuje inovatívny prístup i odborné znalosti spoločnosti Canon. Trh s veľkoformátovou tlačou rastie a my našim zákazníkom budeme vždy pomáhať na každom kroku ich cesty k stále väčšiemu úspechu.“

Modelová séria Océ Arizona 1200 je celosvetovo v predaji od 25. januára 2016.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo