Kompaktné zariadenie s rozhraním Wi-Fi zaručujúce výnimočné fotografie a ostré textové dokumenty. Tlačiarne sú vhodné na všestrannú domacú tlač.

Rad úspešných kompaktných domácich atramentových tlačiarní Epson Expression Premium sa rozrástol o modely XP-510, XP-610, XP-615, XP-710 a XP-810. Tieto modely sú vybavené novými funkciami, s ktorými bude domáca tlač jednoduchšia a všestrannejšia ako kedykoľvek pred tým. Tento rad je vhodný pre náročných domácich užívateľov vyžadujúcich vysokú kvalitu tlače fotografií aj textových dokumentov.


Tlačiarne Expression Premium ponúkajú mimoriadnu flexibilitu pri použití médií vďaka zadnému podávaču pre špeciálne médiá, ktorý umožňuje tiež tlač na karty a silný fotografický papier. Vďaka dvom zásobníkom papiera s predným plnením je možné jednoducho prepínať medzi fotografickým papierom a bežným papierom formátu A4. Užívatelia môžu využiť priamu tlač na špeciálne disky CD a DVD a nechýba ani funkcia obojstrannej tlače. Model XP-810 je navyše vybavený obojstranným automatickým podávačom dokumentov pre obojstranné skenovanie, kopírovanie a faxovanie.

Všetky modely radu Expression Premium sú vybavené aplikáciou Epson Connect zaručujúcou rýchlu a jednoduchú bezdrôtovú tlač dokumentov a fotografií cez rozhranie Wi-Fi z inteligentných telefónov a tabletov. Tieto multifunkčné tlačiarne navyše ponúkajú funkciu Wi-Fi Direct, ktorá umožňuje priamu tlač z bezdrôtových zariadení bez nutnosti použitia bezdrôtového routera. Užívatelia tiež môžu tlačiť z ľubovoľného miesta na svete jednoduchým odoslaním dokumentov a fotografií e-mailom priamo do tlačiarne. Pomocou funkcie skenovanie do cloudu je možné dokumenty skenovať a ukladať priamo do cloudových služieb.

Modely radu Expression Premium sú vybavené novou aplikáciou Epson Creative Print, ktorá ponúka široké možnosti pri vytváraní pohľadníc, vlastných papierov, tlače fotografií zo služby Facebook a ďalšom využití. Tento rad je zároveň kompatibilný so službou Google Cloud Print.

Tlačiarne používajú atrament Epson Claria Premium, ktorý kombinuje čierny pigmentový atrament s azúrovým, purpurovým, žltým a čiernym atramentom na báze rozpustných farbív. To je zárukou tlače nielen trvanlivých textových dokumentov, ale aj lesklých fotografií s ostrými detailmi, hlbokými odtieňmi čiernej a bohatými, žiarivými farbami – perfektné riešenie pre modernú domácnosť. Atrament ľahko rozoznáte podľa obrázku ľadového medveďa na obale. Vždy tak okamžite nájdete správny zásobník atramentu pre vašu tlačiareň. Všetky zásobníky sú dostupné v štandardných a XL veľkostiach, pričom výťažnosť zásobníka je zreteľne vyznačená na prednej strane obalu. Užívatelia sa tak budú môcť ľahšie rozhodnúť, ktorá veľkosť zásobníka lepšie vyhovuje ich potrebám.

Modely tohto radu sú zároveň vybavené motorizovaným ovládacím panelom a výstupným zásobníkom1, ktorý sa pred tlačou automaticky otvorí. Jediné, čo musíte urobiť, je odobrať hotové výtlačky. Vo výbave nechýba ani 8,8cm dotykový displej. Užívateľsky prívetivá interaktívna ponuka umožňuje tlač fotografií bez použitia počítača priamo z pamäťových kariet a zariadení s rozhraním PictBridge.

Hlavné vlastnosti:

Tlačiarne Expression Premium XP-810, XP-710, XP-615 a XP-510 nebudú dostupné na našom trhu. Model XP-610 bude dostupný na slovenskom trhu od septembra 2013.

Zdroj: EPSON

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo