DNS® color print je výsledkom najnovšieho vývoja v rámci portfólia spoločnosti Mondi určenom na profesionálnu tlač. Nový papier vyvinutý pre digitálnu farebnú tlač je súčasťou ponuky hladkých papierov s vysokou belosťou určených širokému spektru aplikácií, ktoré si vyžadujú dosiahnuť vysokú sýtosť farieb.

Mondi DNS® color print

Značka papiera DNS®, ktorú vyrába skupina Mondi, celosvetový výrobca celulózy a papiera, sa aj naďalej rozvíja a tentoraz je na trh uvedený papier DNS® color print, ktorý je výsledkom najnovšieho vývoja spoločnosti v segmente určenom pre rýchlo sa rozvíjajúci trh s digitálnou tlačou.

Táto novinka prináša zákazníkom vysoký stupeň belosti (170 CIE), ktorá je charakteristická pre papiere DNS® premium a DNS® high-speed inkjet, ktoré boli uvedené na trh v rokoch 2010 a 2011. DNS® color print však okrem množstva vlastností a výhod, ktoré tieto papiere ponúkajú, prináša so sebou ešte extra hladký povrch.

Hladký povrch v kombinácii s vysokou opacitou papiera umožňujú plnú reprodukciu farieb pre obojstrannú tlač. S ďalekosiahlym potenciálom pre aplikácie tlače bol papier DNS® color print špeciálne vyvinutý pre farebnú digitálnu tlač na laserových tlačiarňach, kopírovacích strojoch a produkčných farebných tlačiarňach. DNS® color print je navyše vyrábaný pomocou technológie ColorLok® Technology. Jedná sa o triedu aditív, ktoré viditeľne zlepšujú kvalitu tlače a zároveň poskytujú rýchlejší čas schnutia farieb.

“Výskum a vývoj papiera DNS® color prebiehal v závode Mondi v Neusielderi, Rakúsko, kde sa tento papier vyrába. V Mondi Neusiedler sa výrobou papiera zaoberajú viac ako 200 rokov a tento závod už 20 rokov razí cestu vývoja papierov určených na digitálnu tlač. Mondi Neusielder má povesť vysokej kvality a inovácií a táto je zaslúžená a uznávaná odborníkmi pôsobiacimi v papierenskom priemysle,” povedal Johannes Klumpp, marketingový a obchodný riaditeľ divízie Mondi Uncoated Fine Paper.

S gramážami v rozmedzí 80-300 g/m2 vo formátoch A4, A3 (LG/SG) a SRA3 je univerzálnosť hlavným prínosom pre tlačiarov, ktorých úlohou je zvládnuť rôzne aplikácie od marketingových materiálov, cez pozvánky až po vizitky. DNS® color print je vhodný aj na preprintové aplikácie, akými sú hlavičkový papier a kancelárske potreby.

DNS® color print je súčasťou rady Green Range – udržateľne vyrábaných papierov, ktoré spĺňajú hlavné požiadavky na ochranu životného prostredia. Papieru bola udelená certifikácia FSC® a EU Ecolabel ako produktu, ktorý má menší dopad na životné prostredie než iné podobné výrobky.

Všetky závody v rámci Divízie Mondi Uncoated Fine Paper majú certifikáciu FSC®, PEFC™, ISO 9001 (manažment kvality) a ISO 14001 (systém environmentálneho manažérstva).

Viac informácií o produkte DSN® color print nájdete na stránke www.mondigroup.com/colorprint

Zdroj TS: Mondi

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo