Rýchlejší. Ostrejší. Lepší. Nový teleobjektív so zoomom AF-P NIKKOR 70 – 300 mm ED VR.

Nikon umožňuje fotografom športu a divých zvierat i cestovateľským fotografom dosiahnuť lepšie zábery snímané z ruky pomocou nového teleobjektívu AF-P NIKKOR 70 – 300 mm f/4,5 – 5,6E ED VR. Vďaka rýchlejšiemu automatickému zaostrovaniu a režimu stabilizácie obrazu SPORT udržíte krok s akciou bez zníženia ostrosti. Vodotesné vyhotovenie s nižšou hmotnosťou môžete vziať kamkoľvek.

AF-P NIKKOR 70 – 300 mm ED VR

Najnovšia verzia tohto plnoformátového teleobjektívu so zoomom umožňuje snímať výnimočné fotografie a videosekvencie. Tento objektív AF-P NIKKOR sa pýši krokovým motorom od spoločnosti Nikon, ktorý zaostruje na objekty mimoriadne rýchlo a ticho. Stabilizácia obrazu (VR) je teraz rýchlejšia, tichšia a efektívnejšia.

AFP_70_300E_ED_VR
Tento objektív tiež ťaží z režimu stabilizácie obrazu SPORT pochádzajúceho z profesionálnych objektívov Nikon. Režim stabilizácie obrazu SPORT, ktorý je stálicou v obľúbenosti medzi fotografmi snímajúcimi akciu, umožňuje fotografom spoľahlivo sledovať rýchlo sa pohybujúce objekty – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepravidelne.

Medzi ďalšie funkcie pochádzajúce z profesionálnych objektívov Nikon patrí elektromagnetická clona, ktorá zaručuje presné expozície pri vysokých frekvenciách snímania. A voliče režimov zaostrovania A/M a M/A umožňujú ovládať manuálne doostrenie jednoduchým otočením zaostrovacieho krúžku.

Obľúbená možnosť športových fotografov, režim M/A, umožňuje prepínať prakticky bez akéhokoľvek oneskorenia. Režim zaostrovania A/M je menej citlivý s cieľom zabrániť nechcenému prepnutiu do manuálneho režimu.

CL-1022_HB-82

Významná inovácia – nové funkcie objektívu

Väčšia flexibilita: tento 70 – 300 mm teleobjektív so zoomom (105 – 450 mm, ak sa použije s jednookou zrkadlovkou Nikon formátu DX) sa teraz pýši najkratšou zaostriteľnou vzdialenosťou 1,2 m v celom rozsahu priblíženia a maximálnym reprodukčným pomerom 0,25×.

AFP_70_300E_ED_VR_sideKrokový motor AF-P: pre ultrarýchle a ultratiché automatické zaostrovanie. Umožňuje zaznamenávať videosekvencie s prakticky nulovým hlukom pohonu.
Pokročilá stabilizácia obrazu (VR): umožňuje snímať s časmi uzávierky až o 4,5 kroku dlhšími, než je obvykle možné.
Režim stabilizácie obrazu SPORT: poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku, čo je praktické pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie alebo pri pohybe objektívu zároveň s objektom.
Konštrukcia vzdorujúca vplyvom počasia: každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti čiastočkám prachu a kvapkám vody.
Elektromagnetická clona s deviatimi lamelami: umožňuje trvalé automatické riadenie expozície dokonca aj počas rýchleho sériového snímania. Zaoblené lamely clony umožňujú dosiahnuť prirodzene vyzerajúce rozostrené pozadie (bokeh).
Špičkové ovládanie: voliče režimov zaostrovania A/M a M/A. Zaostrovací krúžok aj krúžok zoomu majú vrúbkovaný povrch, ktorý umožňuje pevné uchopenie.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo