„Fotoaparát Nikon Z 5 a objektív NIKKOR Z 24 – 50 mm ponúkajú fantastickú príležitosť objaviť výhody plnoformátového fotografovania so systémom Nikon Z."

Nikon predstavil nový základný full-frame model Z 5, ďalšieho člena rodiny mirrorless fotoaparátov Nikon Z. Fotoaparát Nikon Z 5 je odolný, ľahký a užívateľsky príjemný. Spolu s fotoaparátom spoločnosť predstavila aj objektív NIKKOR Z 24 – 50 mm f/4 – 6,3. Tento všestranný nový štandardný objektív so zoomom pokrýva najpopulárnejšie ohniskové vzdialenosti, pričom poskytuje vynikajúci výkon pri snímaní fotografií aj videosekvencií.

Fotoaparát Nikon Z 5

je základným modelom umiestneným pod fotoaparátmi Nikon Z 7 a Z 6. Fotoaparát je určený pre každého, kto chce začať objavovať svet plnoformátovej fotografie.
Vďaka výkonnému procesoru EXPEED 6 a plnoformátovému snímaču CMOS s rozlíšením 24,3 Mpx ( s rozsahom citlivosti ISO 100 – 51 200), ktorý naplno využíva schopnosti ultraširokého bajonetu Nikon Z zachytiť viac svetla, umožňuje získať snímky s širokým dynamickým rozsahom aj pri vysokých hodnotách citlivosti ISO.

Nikon Z 5
Hybridné automatické zaostrovanie s 273 zaostrovacími bodmi: poskytuje plynulé, rýchle a presné zaostrovanie v celom obrazovom poli. Funkcia Eye-Detection AF zaostruje na oči a zabezpečuje dokonalé portréty ľudí. Funkcia Animal-Detection AF robí to isté pri fotografovaní mačiek a psov.
5-osová stabilizácia obrazu navyše zabezpečuje ostré fotografie a stabilné video.
Nikon Z 5 je vybavený rovnakým elektronickým hľadáčikom s rozlíšením 3 690 000 bodov ako v renomovaných fotoaparátoch Z 6 a Z 7, ktorý poskytuje ultra ostrý obraz.

Nikon Z 5_body
Duálny slot na karty podporuje rýchle karty SD UHS-II a ponúka flexibilné úložisko.
Výklopný dotykový displej umožňuje: dotykom zaostriť a zhotoviť snímku a dvojitým klepnutím zobraziť 100 % priblíženie oblasti snímky.
Plynulé videosekvencie v kvalite 4K, prinášajú oku lahodiacu hĺbku ostrosti. Vytvárajte dramatické time-lapse videosekvencie a počas filmovania zhotovujte statické snímky.

Vstavaný modul Wi-Fi® a Bluetooth®. Aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon umožňuje jednoduchý prenos snímok a videosekvencií, alebo premeniť vaše inteligentné zariadenie na vzdialený monitor a ovládač. Fotoaparát je možné napájať aj prostredníctvom rozhrania USB – to je ideálne napríklad pri nahrávaní dlhej time-lapse videosekvencie!

Nikon Z 5 je plne kompatibilný s bajonetovým adaptérom FTZ, ktorý umožňuje používať objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F bez straty obrazovej kvality.

Podrobnejšie informácie nájdete na web. stránkach: https://www.nikon.com/

Spracoval: František Martančík
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo