EIZO predstavuje ďalší z radu herných monitorov radu FORIS s uhlopriečkou 24“ FS2434. Obrazovka tohto monitora sa vyznačuje brilantným obrazom so sýtymi farbami a je lemovaná ultratenkým rámčekom šírky len 6 mm. Monitor je navyše vybavený exkluzívnymi technológiami Smart, ktorými firma EIZO prináša hráčom nielen viac zábavy, ale i významný náskok pred protivníkmi pri hraní hier.

Smart, Smarter, EIZO FORIS FS2434

Technológie Smart použité v monitore FORIS FS2434 predstavujú ďalší vývojový stupeň techniky známej z predchádzajúcich modelov radu FORIS FS.

• Smart Insight2: vyhľadá tmavé miesta obrazu, cielene ich zosvetlí a tým uľahčí rozpoznanie ukrytých protivníkov. Pri monitore FORIS FS2434 naviac zlepšuje i sýtosť farieb, čím prispieva k vylepšeniu kontrastu medzi hernými postavami a pozadím.

• Smart Resolution: analyzuje obraz z hľadiska výskytu šumu a neostrostí. Tieto nedostatky následne opravuje, tak že by pritom zosilnila šum.

• Smart Detection: táto technológia rozpozná, v ktorých častiach obrazu sa odohráva vlastná akcia, a len sem nasmeruje funkcie Smart Insight a Smart Resolution. Preto je celkový obraz krištáľovo čistý a kľudný.


Vďaka displeju IPS LCD so širokými pozorovacími uhlami až 178° farby ostávajú jasné a živé. Dynamický kontrast 5000:1 prináša hlbokú čiernu dodávajúcu obrazu brilantný vzhľad. Vstupné spozdenie signálu je len 0,05 snímky, takže medzi príchodom signálu a jeho skutočným zobrazením nevzniká prakticky žiadna časová strata.

Prepojenie s počítačmi, hernými konzolami, prehrávačmi Blue-ray alebo kamerami obstarávajú dva konektory HDMI a jedno rozhranie DVI-D. Rozbočovač USB 3.0 s jedným vstupom (upstream) a dvoma výstupmi (downstream) umožňuje pripojenie pevných diskov, myší, klávesníc alebo iného USB príslušenstva priamo k monitoru.

Ďalšie vlastnosti:
rozlíšenie 1920 x 1090 (16:9 pomer strán)
max. jas 250 cd/m²,
reakčná doba 4,9 ms (šedá-šedá),
dva zabudované reproduktory, každý o výkone 0,5 W,
senzor jasu s technológiou Auto-EcoView analyzujúci okolité osvetlenie a automaticky prispôsobujúci jas monitora,
príkon len 15 W pri bežnej prevádzke a menej než 0,5 W v režime Power-Save,
spoľahlivosť a bezpečná investícia vďaka päťročnej záruke.

Záruka a cena
Päťročná záruka je dôkazom presvedčenia spoločnosti EIZO o spoľahlivosti monitora FORIS FS2434. Doba 5 rokov je podstatne dlhšia než pri bežných hráčskych monitorov, pri ktorých sa obvykle stretávame len s dvojročnou alebo maximálne trojročnou zárukou.

Monitor FORIS FS2434 bude v predaji od začiatku augusta za odporúčanú predajnú cenu:
299,- EUR (=6.900,- Kč + DPH).

Zdroj TS: EIZO

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo