Zoner Photo Studio X - prináša rad významných inovácií.

Spoločnosť Zoner uviedla na trh najnovšiu verziu svojho populárneho softvéru na spracovanie a katalogizáciu fotografií.

Nové Zoner Photo Studio sa odpútalo od starého číslovania a namiesto verzie 19 prichádza s označením ZPS X (rímska desiatka). Spoločnosť sa pre tento krok rozhodla hlavne z dôvodu kompletného prepracovania licenčnej politiky.

Zoner Photo Studio X

Zoner Photo Studio X okrem označenia prináša nový spôsob licencovania a rad významných inovácií. Fotografi a grafici môžu teraz využívať „modul Editor“ vylepšený o prácu s vrstvami pre ešte väčšie možnosti úprav fotografií, sadu nedeštruktívnych prechodových filtrov, nové možností triedenia a nástroje pre prehľadnú prácu s fotografiami.

Nový modul „Vytvoriť“ umožňuje tvorbu fotokníh, fotoobrazov a kalendárov z vlastných fotografií, ktoré môžete z programu ZPS priamo i objednať. To všetko je pripravené v podobe cenovo výhodných predplatených licencií.

Vzhľad a prostredie programu pokračuje v štýle ktorý nastolila už verzia 18. Nový softvér ZPS X, podporuje operačné systémy Windows 7 a Windows 10.

Nový Editor s vrstvami a formátom *.ZPS

„Prostredníctvom editačných vrstiev v Editore postupne dovršujeme re-dizajn, s ktorým sme začali pred pár rokmi. Zároveň máme radosť, ako nám tieto zmeny prinesú viac možností v ďalšom vývoji,“ hovorí produktový manažér Ján Kupčík.

vrstvy-zps-postranni-panelEditačné vrstvy zjednodušujú náročnejšie úpravy fotografií a prácu s textom, či kolážami. Môžete tak experimentovať so svojimi zábermi oveľa viac než doteraz.

V súvislosti s vrstvami prichádza Zoner Photo Studio X s vlastným formátom *.ZPS, do ktorého môžete uložiť rozpracovanú fotografiu spolu s vrstvami a neskoršie sa k nej sa môžete vrátiť.

Počet vrstiev nie je softvérovo limitovaný. Každej vrstve sa dá nastaviť stupeň prehľadnosti i režim prekrytia.

Poznámka: Je potrebné upozorniť, že formát .ZPS je kompatibilný len s programom ZPS X, čo znamená nemožnosť otvárať tieto súbory v inom programe.

Ďalšie možnosti a funkcie v module „Vyvolať“

Vylepšenie dostal i modul „Vyvolať“ určený pre nedeštruktívne úpravy. Pribudla úprava expozície s tiahlom „Odstránenie oparu“, ktorá na fotografiách potlačuje mliečny závoj spôsobený hmlou, oparom, alebo dymom.

odstranenie-oparu
prechodovy-filter
Zásadnou zmenou a vylepšením prešiel nástroj „Prechodový filter“. Teraz môžete aplikovať na fotografie  nedeštruktívne použiť naraz viacero filtrov a pomocou nich môžete upravovať farebnosť, expozíciu, sýtosť a ďalšie parametre.

narovnanie-linii
Navyše v module „Vyvolať“ teraz môžete pomocou nástroja „Vyrovnanie línií“ narovnať zbiehajúce sa línie napríklad pri fotografiách budov.

Poznámka: Všetky úpravy v tomto module sú stále nedeštruktívne. V skrytom súbore sa len ukladajú realizované zmeny, aby ste sa mohli bez problémov vrátiť k pôvodnému stavu.

Výroba fotoproduktov z vlastných fotografií

V module „Vytvoriť“ si z vlastných fotografií môžete navrhnúť fotoknihu, kalendár, alebo fotoobraz, priamo z aplikácie Zoner Photo Studio X objednáte ich výrobu a za pár dní už budete držať vytlačené spomienky v ruke.

fotopredmety_kalendar
V module „Vytvoriť“ nájdete i vytvorenie koláží a tlačových zostáv pre domácu tlač a taktiež novinku minulého roka – vytvorenie video prezentácii, alebo timelapse videí z vlastných fotografií.

Ceny jednotlivých foto-predmetov nájdete na:
www.zoner.cz/photo-studio/fotopredmety.aspx.

Prehľadanie podľa miesta vyhotovenia v sekcii „Správca“

Zoner Photo Studio X nezaspomína ani na organizáciu a triedenie fotografií. Katalóg ponúka nový pohlaď na váš fotoarchív cez „Lokáciu“. Fotky opatrené miestom vyhotovenia (GPS), buď pri fotografovaní, alebo neskoršie v „režime Mapa“, potom ZPS X automatický roztriedi podľa údajov o polohe do skupín podľa štátov, regiónov a obcí.

organizace
Snímky s podobným obsahom určené pre vytvorenie panorám, alebo HDR môžete zoskupiť, aby nezaberali príliš veľa miesta. Zoner Photo Studio X integruje cloudové úložisko, takže sa rýchlejšie dostanete ku svojim fotografiám na úložiskách Google Disk, Microsoft OneDrive, Dropbox a na Facebooku.

Predplatené licencie – na rok (a 30 dní).

K zásadným zmenám Zoner Photo Studia X patrí aj nový spôsob licencovania. Program nadobudnete za pravidelný ročný poplatok 47,88 €, čo je 3,99 € za mesiac používania. Rozšírenie na obľúbenú rodinnú licenciu je dostupné za 17,99 €, čo predstavuje 1,49 € mesačne. Majitelia predchádzajúcich verzií sa môžu tešiť na výhodné podmienky pri predplatnom. Prechod z minulej verzie ZPS 18, ich bude stáť 29,88 €.

V ponuke ostáva takisto krabicové balenie za jednorazový príplatok 13 €. Obsahuje príručku s praktickými radami k používaniu ZPS X a 8 GB flash disk s inštaláciou ZPS X, ktorý je vhodný k ďalšiemu používaniu ako externé médium.

[mom_video type=“youtube“ id=“x8f6qkhU6bo“ width=“560″ height=“315″]

.
Poznámka: V prípade elektronickej verzie si kupujete licenčné číslo, samotný program nájdete na stránke výrobcu. Po uplynutí jedného roka nastáva ešte doba 30 dní na to, aby ste si predplatné predĺžili.
V rámci roka dostane niekoľko veľkých vylepšení programu a pravidelné opravy chýb. Po jej uplynutí program prestane pracovať. Predchádzajúcich verzií ZPS sa toto časové obmedzenie nijako netýka, stále ostanú pracovať bez obmedzenia.

Zoner Photo Studio X je softvér pre pohodlné roztriedenie, upravovanie a zdieľanie vašich fotografií. Je tu pre každého, kto miluje fotografiu, od začiatočníkov po pokročilých.

Plná verzia Zoner Photo Studio X je k stiahnutiu a vyskúšanie na 30 dní zdarma na adrese www.zoner.cz. Pripravuje sa aj slovenská verzia ZPS, ktorú nájdete na stránke www.zoner.sk.

Zdroj: Zoner

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo