Spoločnosť LG Electronics uvádza na trh nové Ultra HD televízory s uhlopriečkou 55 a 65 palcov. Novinky s označením LA970V a LA 965V upútajú divákov ostrým obrazom v rozlíšení Ultra HD a radom inteligentných funkcií. Ich jedinečné spracovanie navyše ocenili aj predné testovacie laboratória Intertek a Underwriters Laboratories. Televízory budú dostupné od konca septembra 2013.

LG odhaľuje budúcnosť domácej zábavy

Nové Ultra HD televízory LG disponujú rozlíšením 8,3 milióna bodov a sú vybavené technológiou LG Tru-Ultra HD Engine. Tá prepožičiava obrazu maximálny jas, zvyšuje jeho ostrosť a odstraňuje akékoľvek rozmazanie. Osvetlenie pozadia Nano FULL LED pri modeli LA970V navyše zaisťuje vysoký kontrast a stabilný jas po celej šírke obrazovky. Do televízorov bol tiež integrovaný displej s technológiou IPS, ktorý sa vyznačuje presnou interpretáciou farieb a širokým pozorovacím uhlom až 178 stupňov.


Používatelia tak môžu sledovať svoj Ultra HD televízor z takmer akejkoľvek pozície v miestnosti, bez toho aby sa museli obávať farebného skreslenia alebo straty vizuálnych detailov. Vďaka rozlíšeniu Ultra HD prinášajú 55-palcové a 65-palcové televízory LG tiež veľmi kvalitný obraz v 3D. Nové modely boli otestované renomovanými laboratóriami Intertek a Underwriters Laboratories, ktoré potvrdili ich výnimočné zobrazovacie schopnosti.

Inovatívny audio systém Sliding Speaker (LA970V)

Okrem jedinečného obrazu je nový Ultra HD model LA970V od LG vybavený 4.1-kanálovým zvukovým systémom s výkonom 50 W, ktorý sa môže pochváliť štyrmi výsuvnými reproduktormi Sliding Speaker. Tie sa pri zapnutí televízora samé ticho vysunú a po jeho vypnutí zase zasunú späť.

Zaujímavý dizajn a chytré funkcie

Nové Ultra HD televízory od LG sú stelesnením štýlového a súčasne funkčného dizajnu, ktorý podčiarkuje tenký rám LG CINEMA SCREEN (LA970V). Samozrejmosťou u oboch modelov sú funkcie LG Smart TV, bezdrôtové pripojenie WiDi a Miracast pre pohodlné prehrávanie obsahu z pripojených zariadení a funkcia LG Tag On na báze technológie NFC pre jednoduché párovanie zariadení. Jednoduché ovládanie celého zariadenia potom zabezpečí ovládač Magic Remote.

Zdroj: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo