Po roku testovania Agfa Graphics prichádza na trh s bezprocesnými ofsetovými tlačovými platňami Azura TE so spektrálnou citlivosťou IR 830 nm. Platne sa môžu ihneď po osvite v zariadení CtP upnúť na formový valec ofsetového tlačového stroja a začať tlačiť.


Ofsetové platne typu direct-on-press sú bezchemické, nepotrebujú procesor ani oplach, vyčistenie prebieha až v tlačovom stroji. Nové platne sú založené na rovnakej patentovanej technológii Thermo-Fuse ako ostatné platne typu Azura.

Nové ofsetové platne Azura TE sa vyznačuje vysokým kontrastom po osvite, čo umožňuje dobrú vizuálnu kontrolu a bezproblémové meranie dotmetrom. Výdržnosť platne výrobca uvádza až 75-tisíc obratov pri štandardnej tlači a 8-tisíc obratov v prípade UV tlače. Platňa sa vyznačuje vysokou rozlíšiteľnosťou a dobrými tlačovými vlastnosťami. Na trhu v segmente bezprocesných (direct-on-press) ofsetových platní sú konkurenčné platne od spoločnosti FujiFilm FUJI-Brillia HD PRO-T3 a ofsetové platne od spoločnosti KODAK (Thermal Direct) Sonora XP pre klasickú produkciu a platne Sonora NEWS pre novinovú produkciu.

Zdroj: Agfa Graphics

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo