Spoločnosť LG Electronics uvádza na trh nový modelový rad monitorov s vylepšenou technológiou IPS. Monitory LG ultrawide, LG ColorPrime a LG Touch 10 sa môžu pochváliť vynikajúcou kvalitou obrazu, živými farbami a špecializovanými funkciami. Monitory sú dostupné od polovice júna 2013.

Monitory LG ultrawide, ColorPrime a Touch 10 udávajú trendy v roku 2013

„Nový modelový rad monitorov LG spája vysoko špecializované funkcie so zdokonalenou technológiou IPS. Vďaka tomu sa ideálne hodia pre bežnú prácu, zábavu, ale aj pre profesionálne použitie.“ hovorí, tlačový hovorca LG Electronics CZ.

Monitor LG ultrawide 29EA93: multitasking a multimediálne funkcie

LG 29EA93 ultrawide je monitor, ktorý sa pýši pomerom strán 21:9. Široký displej s uhlopriečkou 29 palcov sa ideálne hodí pre multitasking a multimediálne aktivity. Proporcie monitora v kombinácii s elegantným dizajnom LG CINEMA SCREEN môžu navyše smelo konkurovať obrazovkám domáceho kina.


Model LG ultrawide je tiež skvelou voľbou pre prácu v kancelárii. Ako už napovedá názov, nový model monitora disponuje mimoriadne širokou obrazovkou, ktorá navyše umožňuje pracovať súbežne na viacerých úlohách. Unikátna funkcia 4-Screen Split vie rozdeliť obrazovku na štyri samostatné segmenty, takže už nemusíte ručne upravovať veľkosť a polohu každého otvoreného dokumentu, ale iba niekoľkými kliknutiami myši si ich môžete prehľadne usporiadať do niekoľkých typov rozostavenia. Praktická je aj funkcia Dual-Link Up, ktorá dokáže monitor prepojiť súčasne s dvoma externými zariadeniami, ako je napríklad notebook, chytrý telefón, fotoaparát alebo externý pevný disk.

Monitor LG ultrawide obzvlášť ocenia profesionálni grafici a dizajnéri, ktorým ponúka 100% pokrytie farebného priestoru sRGB a podporu pri kalibrácii farieb. V spojení s vylepšenou technológiou IPS zabezpečuje monitor LG ultrawide veľmi presné farebné podanie.

Monitor LG Touch 10, model 23ET83: optimalizovaný pre Windows 8 a dotykové ovládanie desiatimi prstami

Desaťbodová dotykové ovládanie 23-palcového monitora LG 23ET83 Touch 10 (ďalej LG Touch 10) umožňuje užívateľom, oproti konvenčným dotykovým obrazovkám, zapojiť súčasne všetkých desať prstov. To ocenia najmä majitelia operačného systému Windows 8 s dotykovým ovládaním, ktorí budú môcť rýchlejšie a prirodzenejšie ovládať klávesnicu na obrazovke.


Vďaka inovatívnemu ovládaniu, LG Touch 10 zároveň otvára nové možnosti interakcie s obsahom. Skvele ho využijete pre najrôznejšie dotykové hudobné aplikácie, ako sú virtuálne syntetizátory a strunové nástroje. Svoje miesto však monitor nájde aj v oblasti vzdelávania. S dotykovým ovládaním môžu deti jednoduchým a zábavným spôsobom pracovať s výučbovými aplikáciami.

Monitor ColorPrime 27EA83: precízne zobrazenie farieb

Monitor LG 27EA83R ColorPrime predstavuje komplexné riešenie pre filmárov, fotografov, dizajnérov a odborníkov na grafiku, ktorým ponúka špičkový obraz a dokonalé farby. Úchvatné rozlíšenie Wide Quad High Definition (WQHD) 2560 x 1440 bodov robí z monitora ideálny prístroj pre profesionálne použitie. Monitor verne reprodukuje širokú paletu farieb, ktorá pokrýva 100% farebného priestoru sRGB. Vďaka tomu si LG ColorPrime odniesol ocenenie „Najlepší fotografický monitor“ roka 2013 od asociácie TIPA (Technical Image Press Association). Výhodou monitoru je aj jeho schopnosť otáčať sa až o 90 stupňov. Tento model bude k dostaniu v českých a slovenských obchodoch od júla 2013.

Technológia IPS: živé farby a dokonale ostrý obraz

Súčasťou modelového radu monitorov LG sú moderné panely LG In-Plane Switching (IPS) zaisťujúce najvyššiu možnú kvalitu obrazu. Technológia IPS sa vyznačuje živými farbami, ostrým obrazom a minimalizáciou námahy pre oči v dôsledku pohybového rozostrenia obrazu.

Zdroj TS: LG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokSony BRAVIA W9: Klenot medzi televízormi
Nasledujúci článokOcenenie tlačiarní Konica Minolta bizhub PRESS 1250