Sony objektív SEL90M28G

 

Sony prichádza so štyrmi novými full-frame objektívmi, ktoré dopĺňajú rodinu mirrorless fotoaparátov od Sony. Široká škála objektívov poteší každého fotografa a umožní mu spraviť perfektné zábery v každej situácii, či už ide o portrét, krajinku alebo makro. Novinky dopĺňajú aj štyri konvertory, z toho dva full-frame, ktoré sa zameriavajú na extrémne široký uhol záberu a to najmä na perspektívu rybieho oka.


Širokouhlý full-frame objektív Zeiss® Distagon T* 35mm F1.4 ZA (SEL35F14Z)
Full-frame makro teleobjektív FE 90mm F2.8 Macro G OSS (SEL90M28G)
Full-frame objektív s 10 násobným zoomom FE 24-240mm F3.5-6.3 OSS (SEL24240)
Širokouhlý full-frame objektív s pevným ohniskom FE 28mm F2 (SEL28F20)
SEL057FEC konvertor rybie oko a SEL075UWC ultra široký konvertor na full-frame objektív SEL28F20
VCL-ECU2 & VCL-ECF2 ultra širokouhlá konvertor & konvertor rybie oko (APS-C)

Širokouhlý full-frame objektív Distagon T* FE 35mm F1.4 ZA (SEL35F14Z)

Legendárna ZEISS optika, široký uhol, vysoká svetelnosť – tento objektív musí skrátka mať každý profesionálny fotograf či nadšenec. Minimálna ostriaca vzdialenosť 0,3m a clonové číslo F1.4 sú predzvesťou dokonalého bokehu. Neuveriteľná ostrosť pri otvorenej clone je výsledkom pokročilého optického dizajnu. Optická sústava vyniká asférickými členmi (nevynímajúc AA – pokročilý asférický člen) a jedným členom s nízkym rozptylom.


Vďaka tejto konštrukcii dokáže objektív ponúknuť neuveriteľné rozlíšenie a ostrosť, minimálne skreslenie a aberáciu – všetko v kompaktnom a ľahkom tele. Optický výkon ešte umocňuje technológia ZEISS T*. Asferické prvky objektívu potláčajú nežiaducu aberáciu, kým pokročilá technológia viacvrstvového ochranného filtra zvyšuje kontrast a znižuje oslnivé svetlo, a to aj pri scénach so silným svetlom v pozadí. Direct Drive SSM systém umožňuje maximálne presné ostrenie aj pri nízkej hĺbke ostrosti. Dedikovaný clonový krúžok je možné nastaviť na plynulý chod, nepretržitý chod alebo tzv. click-stop. Prachu a vlhkosti odolný dizajn zabezpečí spoľahlivý chod aj v extrémnejších podmienkach.

Full-frame makro FE 90mm F2.8 Macro G OSS (SEL90M28G)

Výborný na close-up zábery a portréty, SEL90M28G prináša neuveriteľnú kvalitu a jemný bokeh. Za to vďačí najmä sférickej aberácií tak typickej pre všetky objektívy s označením G. Objektív disponuje optickou stabilizáciou obrazu SteadyShot, s ktorou je možné pohodlne fotiť z ruky bez akéhokoľvek rozostrenia.


Direct Drive SSM systém zabezpečuje precízne ostrenie dôležité pri makro fotografii. Na objektíve nájdete aj tlačidlo hold. Špeciálnym vylepšením je však najmä bezproblémové prepínanie režimov z automatického na manuálne zaostrovanie, a to jednoduchým posunom prstenca pre zaostrovanie bez toho, aby musel používateľ šmátrať prstom po prepínači režimov uprostred snímania. Objektív je odolný voči prachu a vlhkosti.

Full-frame objektív s 10 násobným zoomom FE 24-240mm F3.5-6.3 OSS (SEL24240)

Jeden objektív, nekonečné množstvo možností. Tento objektív zvládne všetko od každodenných portrétov a krajiniek až po akčné športové scény. Obrovský rozsah ohniskovej vzdialenosti (od širokého uhla až po tele) robí z tohto objektívu skutočného parťáka na cesty, pričom so sebou nepotrebujete ťahať ďalšie objektívy.


Optická sústava opäť pozostáva z piatich asférických členov a jedného člena s nízkym rozptylom. Objektív tak ponúka veľké rozlíšenie a ostrosť, minimálne skreslenie a aberáciu – všetko v ľahkom a kompaktnom tele. Transfokáciu poháňa motor typu SSM, ktorý je novinkou v danom odvetví a vďaka ktorému je posun ohniska mimoriadne hladký a tichý, čo je absolútna nutnosť vo sfére profesionálneho filmárstva. Vstavaná optická stabilizácia SteadyShot je už len čerešničkou na torte. Podobne ako ostatné objektívy aj SEL24240 je odolný voči prachu a vlhkosti.

Širokouhlý full-frame objektív s pevným ohniskom FE 28mm F2 (SEL28F20)

Vynikajúci doplnok základnej zostavy pre každého seriózneho fotografa. Pevné ohnisko 28mm, široký uhol a clonové číslo F2 zaručujú skvelé výsledky aj pri fotografovaní v zlých svetelných podmienkach. Ľahký, kompaktný, odolný voči prachu a vlhkosti, navyše skvele vyzerajúci objektív, ktorý najlepšie vynikne na full-frame fotoaparátoch zo série α7.


Kruhová clona pozostáva z deviatich čepelí. Optická sústava sa skladá z troch asférických členov (nevynímajúc AA – pokročilý asférický člen) a dvoch členov s nízkym rozptylom. Aj tento objektív tak ponúka úžasné rozlíšenie a ostrosť, minimálne skreslenie a aberáciu. Viacvrstvový ochranný filter zvyšuje kontrast a znižuje oslnivé svetlo.

Potrebujete byť širší?

Žiadny problém s konvertormi SEL075UWC a SEL057FEC. Prvý menovaný zníži ohniskovú vzdialenosť na 21mm no a druhý tzv. rybie oko až na 16mm s uhlom záberu 180° . Maximálne clonové číslo konvertoru na objektíve SEL28F20 je F2.8 a F3.5.


Poznámka: Objektív SEL28F20 a konvertor SEL075UWC a konvertor SEL057FEC sú dostupné každý zvlášť.

VCL-ECU2 & VCL-ECF2 ultra širokouhlý konvertor & konvertor rybie oko (APS-C)

Ak hľadáte širší uhol záberu nemusíte nutne obetovať kvalitu fotografie. VCL-ECU2 konvertor je kompatibilný s objektívom SEL16F28 16mm F2.8 a SEL20F28 20mm F2.8 (APS-C), ktorým dokáže znížiť ohniskovú vzdialenosť na 12mm (SEL16F28) a 16 mm (SEL20F28). VCL-ECF2 konvertor rybie oko vytvára úžasný efekt s uhlom záberu až 180° s objektívom SEL16F28 a 133° s objektívom SEL20F28.Poznámka: Všetky konvertory prichádzajú v čiernom dizajne.

Update firmvéru pre objektívy E-mount
Nový update firmvéru zlepšuje funkčnosť vybraných modelov objektívov typu E-mount. Koncom marca zároveň príde nový update pre všetky nové full-frame E-mount objektívy.

Zdroj: Sony

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokCanon na veľtrhu Hunkeler Innovationdays 2015
Nasledujúci článokGUTENBERGOVA KNIŽNICA