Konica Minolta predstavila nové multifunkčné zariadenia bizhub C224, C284 a C364, ktoré svojim univerzálnym použitím prekonávajú svojich úspešných predchodcov. Každé zariadenie ponúka vynikajúcu tlač, skenovanie, kopírovanie a fax. Jednoduché ovládanie zabezpečuje dotykový panel pracujúci na rovnakom princípe ako väčšina smartphonov a tabletov. Výhody zariadení dopĺňajú zabudované ekologické technológie, ktoré prispievajú k nižším užívateľským nákladom.

Zariadenia Konica Minolta bizhub C224, C284 a C364 sú nasledovníkmi v Európe najpredávanejších strojov C220, C280 a C360, ktoré získali ocenenie od BLI – Pick of the Year 2009. Tieto tri nové multifunkcie sú ideálne pre malé firmy, stredne veľké podniky aj pracovné skupiny vo veľkých spoločnostiach, pretože perfektne zvládajú širokú škálu kancelárskych úloh.

Univerzálnosť zariadení C224, C284 a C364 zdokonaľuje systémový dizajn Info-Pallete od Konica Minolta, vďaka ktorému si užívateľ dokáže jednoduchšie navoliť dôležité úkony, ako kopírovanie, tlač, skenovanie a fax, cez deväťpalcový farebný dotykový panel. Ten funguje rovnako ako obrazovky moderných smartphonov alebo tabletov. Multifunkcie majú rovnaké grafické užívateľské rozhranie a rovnaký tlačový ovládač, založený na princípe „know one, operate all“. Tento koncept je zachovaný aj pri iných multifunkciách Konica Minolta, napríklad bizhub C654 a C754. Flexibilitu ovládania zvyšuje možnosť usporiadať si menu panela a tlačového ovládača podľa vlastných preferencií.

Nové zariadenia bizhub sú vybavené buď reverzným automatickým podávačom dokumentov (RADF), ktorý je výborným pomocníkom pri každodenných kancelárskych úkonoch, napríklad pri pravidelnom skenovaní a kopírovaní, alebo automatickým podávačom dokumentov na duálne skenovanie (Dualscan ADF), ktorý skenuje obe strany dokumentu naraz. Dualscan ADF ocení každý, kto potrebuje rýchlo skenovať, napríklad pri archivovaní dokumentov. Multifunkcie s RADF skenujú rýchlosťou až 80 obrazov za minútu, s Dualscan ADF dvakrát rýchlejšie – až 160 obrazov za minútu. Vo farbe alebo čiernobielo tlačia nové kancelárske zariadenia rýchlosťou 22 (C224), 28 (C284) a 36 (C364) strán za minútu.

Celá séria je charakteristická zelenou technológiou pre nižšiu spotrebu energie a malý dopad na životné prostredie. Zariadenia bizhub C224, C284 a C364 dokážu skenovať bez zahrievania stroja, čo šetrí čas aj financie. Multifunkcie tlačia polymerizovaným tonerom Simitri HD novej generácie, ktorý má nižšiu fixačnú teplotu, čo umožňuje tlačiť na širšiu paletu médií a znižuje spotrebu energie. K obzvlášť ekologickému a ekonomickému výkonu zariadení prispievajú aj funkcie ako dynamický ekologický časovač, ktorý analyzuje pracovné zaťaženie zariadenia a automaticky nastavuje režim spánku, ako aj pohotovostný režim.

„Vyrobiť sériu, ktorá by prekonala bizhub C220, C280 a C360, nebola ľahká úloha,“ povedal Lars Moderow, produktový manažér spoločnosti Konica Minolta Business Solutions Europe. „Tieto tri zariadenia boli totiž doteraz najúspešnejšie z portfólia multifunkcií Konica Minolta. Vyššia univerzálnosť je odpoveďou na požiadavky našich zákazníkov. Sme si istí, že vďaka najnovším technológiám dokážeme získať ďalších klientov, ktorí sa rozhodnú pre tieto nové modely.“


Obr.: Nové zariadenia C224, C284 a C364 sú nástupcami ocenených multifunkcií Konica Minolta
Zdroj TS: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo