Monitor HP DreamColor Z31x Studio prináša najmä profesionálom vysokú farebnú presnosť a extrémny výkon.

HP prináša zvrat do digitálnej tvorby s novými prelomovými monitormi DreamColor. Rozlíšenie Cinema 4K a ocenená technológia DreamColor nastavujú nové štandardy vo farebnej presnosti.

Spoločnosť HP Inc. predstavila na veľtrhu NAB v Las Vegas nové Cinema 4K monitory

Monitory HP DreamColor Z31x Studio a HP DreamColor Z24X G2, navrhnuté v spolupráci s poprednými štúdiami pre vizuálne efekty a animácie, umožnia umelcom, fotografom aj filmovým tvorcom robiť to, čo vedia najlepšie. Tvoriť bez toho, aby si museli robiť starosti s nedostatočným výkonom svojho monitora. Nové monitory vyzbroja profesionálov pri tvorbe filmov a animácií budúcnosti novými prvkami, akými sú vysoká farebná presnosť a automatická kalibrácia.

The DreamColor Family

„Naše nové monitory DreamColor vytvárajú nový štandard vo farebnej presnosti od najtmavšej čiernej po to najživšie spektrum farieb. Vďaka jednoduchosti použitia a vynikajúcej cene, svoju konkurenciu ľahko zatienia,“ povedal Gwen Coble, riaditeľ oddelenia Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing pre oblasť EMEA z HP Inc. „Nové monitory DreamColor Z prinesú zásadné zmeny predovšetkým pre štúdiá a digitálnych kreatívcov, ktorí sa spoliehajú na vysokú farebnú presnosť a extrémny výkon.”

HP Z24x G2 DreamColor
Produkty HP DreamColor pre PC a Mac ® patrili medzi priekopníkov na trhu s profesionálnymi grafickými monitormi. Stali sa nenahraditeľnou technológiou pre veľké filmové štúdiá a štúdiá pre vizuálne efekty po celom svete. Od roku 2011 používalo monitory HP DreamColor 80 percent filmov nominovaných na Oskara za vizuálne efekty. V roku 2015 udelila Akadémia filmových umení a vied týmto monitorom a ich vývojárom ocenenie Scientific and Engineering Award.

HP DreamColor Z31x Studio

Monitor HP DreamColor Z31x Studio prináša bohatú výbavu najmä profesionálom, ktorí pracujú s farbami. Jeho súčasťou je široká farebná škála pre pozoruhodne živé farby, inovácie pre zobrazenie neuveriteľných čiernych odtieňov, vstavaný kolorimeter pre automatickú kalibráciu a intuitívne pracovné a ovládacie nástroje.

Tieto prvky, spolu so spoľahlivosťou produktov HP, sú zásadné pre prácu strihačov, online redaktorov, koloristov, osvetľovačov, sadzačov, fotografov, grafických tvorcov i dizajnérov. HP DreamColor Z31x Studio bol vyrobený vo vysokej kvalite, vlastný panel a technológia umožňuje používateľom pracovať s úžasnými farbami ako temnými a bohatými odtieňmi čiernej. Profesionálna úroveň spracovania zaručuje výdrž v plnom nasadení na dlhé roky.

Kľúčové vlastnosti monitora HP DreamColor Z31x Studio
HP opäť posunulo hranice inovácií, aby užívateľom prinieslo výnimočnú presnosť a stálu farebnosť od monitorov až po veľké plátna a tlač. Každý nový prvok monitora HP DreamColor Z31x Studio s 31palcovou uhlopriečkou je výsledkom priamej spätnej väzby od zákazníkov, ktorí hľadali nové spôsoby, ako zlepšiť svoju prácu. Tieto kľúčové prvky zahŕňajú:

  • precízna kvalita obrazu zo všetkých pozorovacích uhlov,
  • spoľahlivé a presné farby s pokročilým vstavaným kolorimetrom, ktorý dokáže merať a prispôsobovať výkonnosť monitora automaticky, v prednastavených intervaloch alebo podľa želania užívateľa,
  • ďalšie prvky, ktoré užívateľom umožnia tvoriť v rozlíšení Cinema 4K, sledovať obraz v True 2K a urýchliť prácu na projektoch od konceptov až po konečný výsledok, vďaka obrazovkovým ukazovateľom a prepínaniu vstupných zariadení pomocou klávesnice.

Obrazová kvalita HP DreamColor Z31x Studio je zaručená vďaka 10-bitovému Real IPS panelu s viac ako 1 miliardou farieb vrátane stálej úrovne čiernej zo všetkých pozorovacích uhlov. Vyskakovací kolorimeter monitor automaticky kalibruje kedykoľvek na želania užívateľa, podľa pravidelného rozvrhu alebo môže byť nastavený mimo pracovnú dobu. Kolorimeter udržiava dokonalú farebnú presnosť a samotný displej s 10-bitovými farbami prináša zatiaľ vôbec najširšiu farebnú škálu od HP (99 percent DCI-P3).

HP Z24x G2 DreamColor

Monitor HP Z24x G2 DreamColor prichádza s farebnou presnosťou a stálosťou, ktoré sa už stali synonymom značky HP DreamColor. Priaznivá cena tohto monitora umožní každému kreatívnemu tvorcovi, aby mal na svojom stole profesionálny monitor s dokonalou farebnou presnosťou.

HP-Z24x-DreamColor
Najdostupnejší profesionálny grafický monitor od HP ponúka:

  • Panel DreamColor s 24-palcovou uhlopriečkou, ktorý zobrazí až 1 miliardu farieb z masívnej farebnej škály a pokryje 99 percent farebného priestoru Adobe® RGB.
  • Čistá a stála farebná presnosť od návrhov až po produkciu s farebnou kalibráciou na veľmi dostupnom monitore.
  • Výber farebného priestoru stlačením jediného tlačidla.
  • Kalibračný softvér pre Windows® aj MacOS podporujúci kolorimeter X-Rite i1Display Pro, tak aj Klein Instruments K10-A.

Dostupnosť
Monitor HP DreamColor Z24x G2 bude v SR dostupný v júli.
Monitor The HP Z31x DreamColor Studio bude v SR k dispozícii v septembri.

Zdroj: HP Inc.

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo