Konica Minolta predstavuje nové farebné multifunkčné zariadenia bizhub C454 a C554. Uplatnia sa najmä vo väčších pracovných skupinách alebo oddeleniach, pretože sa jednoducho používajú, sú vybavené mnohými zelenými technológiami a rozšírenými možnosťami skenovania. Úžitkovosť rozširuje veľká kapacita papiera a široká škála dokončovacích možností.

Multifunkčnými zariadeniami bizhub C454 a C554 kompletizuje Konica Minolta novú sériu farebných multifunkcií pre všetky druhy kancelárií. Pre malé a stredne veľké podniky sú určené zariadenia bizhub C224, C284 a C364. Veľké oddelenia a centralizované reprografické oddelenia zas ocenia výkonné zariadenia bizhub C654 a C754. Nové dve multifunkcie vypĺňajú medzeru v línii novej série a vychádzajú v ústrety stredne veľkým a veľkým kancelárskym alebo tlačovým prostrediam.

Farebne a čiernobielo tlačí zariadenie bizhub C454 rýchlosťou 45 strán za minútu (bizhub C554 – 55 strán za minútu). Užívateľov, ktorí využívajú napr. smartphone alebo tablet, určite poteší 9-palcový dotykový ovládací panel, zabezpečujúci intuitívne a pohodlné ovládanie, na ktoré sú zvyknutí. Zariadenia majú moderný dizajn Info-Palette, ktorý dáva používateľom možnosť prispôsobiť si ovládací panel, ako aj menu tlačového drivera, svojim potrebám.

Celá nová séria multifunkčných zariadení vyniká mnohými ekologickými technológiámi, vďaka ktorým nielen šetrí energie a životné prostredie, ale aj redukuje celkové náklady na vlastníctvo. Zariadenia bizhub C454 a C554 sú napríklad schopné skenovať bez zahrievania stroja. Tlačia polymerizovaným tonerom Simitri HD novej generácie, čo opäť významne znižuje spotrebu energie. Multifunkcie sú vybavené aj ekologickým dynamickým časovačom, ktorý analyzuje pracovné zaťaženie zariadenia a automaticky mu upravuje režim spánku a pohotovostný režim.

Rozšírené možnosti skenovania multifunkcií bizhub C454 a C554 možno využiť napríklad na efektívnu archiváciu. Zariadenia majú jednoprechodový podávač dokumentov (DualScan), ktorý skenuje obe strany dokumentu naraz a vďaka tomu naskenuje až 160 obrazov za minútu v plnej farebnosti. Vstupnú kapacitu papiera možno rozšíriť až na 6 650 hárkov papiera prostredníctvom veľkokapacitných zásobníkov na A4, A3 alebo SRA3. Okrem toho možno vybaviť bizhub C454 zošívacím dokončovacím zariadením, ktorý zošije až 50 listov, a bizhub C554 finišerom, ktorý zošije až 100 listov.

Zdroj TS: Konica Minolta

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo