Nové tlačiarne SL-D1000 a SL-D1000A ponúkajú množstvo nových funkcií a vylepšení.

Spoločnosť Epson s novými modelmi SureLab SL-D1000 a SL-D1000A predstavuje dve profesionálne fotografické tlačiarne na optimalizáciu výroby fotografií.

Spoločnosť Epson predstavuje revolučné riešenie na profesionálnu tlač fotografií.

Nové tlačiarne ponúkajú množstvo nových funkcií a vylepšení, ktoré sú navyše šetrné voči životnému prostrediu a predstavujú tak vylepšenú verziu svojho predchodcu, modelu SL-D800. Hlavnou novou vlastnosťou je možnosť obojstrannej tlače.

Vďaka obojstrannej tlači môžu predajcovia rozšíriť svoju ponuku nad rámec jednoduchej produkcie fotografií, a to formou produktov s vysokou pridanou hodnotou, ako sú personalizované fotoalbumy, kalendáre a blahoželania. Ide o stále obľúbenejší segment s rastúcim dopytom. Produkcia fotografií môže jednoducho prebiehať priamo na pracovisku, maloobchodníci a poskytovatelia reprografických služieb tak môžu mať nad tlačou a s ňou spojenými príjmami plnú kontrolu.

Spolu s vyššou rýchlosťou tlače (počet výtlačkov za hodinu a doba prvého výtlačku) a s voliteľným obojstranným automatickým podávačom (kazeta so 100 listami vo formáte A4) je možné s tlačiarňou SL‑D1000A, navyše s podporou úloh médií, jednoducho dosiahnuť vyšší objem tlače. Životnosť tlačiarne je dvakrát dlhšia, a to 400 tisíc fotografií vo formáte 10 x 15 cm.

SureLab tlačiarne SL-D1000 / SL-D1000A
SureLab tlačiarne SL-D1000 / SL-D1000A

Atramentové kazety nahradili atramentové vaky RIPS od spoločnosti Epson, ktoré poskytujú o 25 % viac atramentu ako kazety tlačiarne SL-D800. Výsledkom je menej častá výmena atramentu, a teda menej zásahov užívateľa. Atramentové vaky predstavujú v porovnaní s atramentovými kazetami menej odpadového materiálu. Správa odpadu na pracovisku je preto jednoduchšia.

Atramentové vaky RIPS
Atramentové vaky RIPS

Vylepšený systém ohrevu zaručuje zaručene tichšiu tlač a tiež nižšiu spotrebu energie. V spojení s vyššou rýchlosťou tlače je spotreba energie pri jednotlivých tlačiarňach ešte nižšia.

Konektivita bola okrem rozhrania USB rozšírená aj o sieť LAN a Wi-Fi, čo ponúka viac možností na umiestnenie tlačiarne. Medzi ďalšie nové dizajnové funkcie patrí integrovaný výstupný zásobník a LCD displej, ktorý uľahčuje spracovávanie tlačových úloh. To všetko nájdete v základnej jednotke, ktorá je v porovnaní s tlačiarňou SL-D800 o 13 % menšia a o 35 % ľahšia. To nielen uľahčuje prepravu firmám, ktoré požadujú flexibilné miesto produkcie, ale znamená to tiež, že kapitálové investície možno optimalizovať na základe veľkosti pracoviska a objemu tlače.

Vďaka podpore platformy Cloud Solution PORT spoločnosti Epson môžu zákazníci prostredníctvom počítača alebo smart zariadení získať väčšiu kontrolu pri monitorovaní produkcie, a tak môžu dáta mať k dispozícii zo vzdialeného prístupu či priamo z predajne.

S uvedením modelov SL-D1000 a SL-D1000A na trh budú mobilné aplikácie k dispozícii ako pre maloobchodníkov, tak pre koncových užívateľov. Zákazníci si tak môžu fotografie zo svojho mobilného telefónu nechať ľahko vytlačiť priamo v predajni.

Slávek Gross, Commercial & Industrial Printing Manager v spoločnosti Epson Europe CZ & SK

„Je veľmi jednoduché pochopiť, prečo SureLab tlačiarne SL-D1000 / SL-D1000A nazývame revolučným riešením na profesionálnu tlač fotografií. Všetky nové funkcie boli od základov vyvinuté tak, aby zlepšili produktivitu a poskytli našim zákazníkom maximálnu flexibilitu. Maloobchodný predajcovia a poskytovatelia reprografických služieb svoje odvetvie považujú za stále náročnejšie. Preto sa im snažíme umožniť dosahovať vyššie tržby v segmente, ktorý rastie. Ponúkame škálovateľné riešenie pre obdobie s vyšším dopytom a tiež flexibilitu, ktorá umožňuje spúšťať rôzne typy tlačových úloh naprieč niekoľkými tlačiarňami.“

SureLab tlačiarne SL-D1000 / SL-D1000A
SureLab tlačiarne SL-D1000 / SL-D1000A

Hlavné vlastnosti:

 • Spolu so štandardnou úlohou pre jednostrannú tlač s dĺžkou 65 m tiež možnosť obojstrannej tlače
 • V prípade tlačiarne SL-D1000A kazeta so 100 listami vo formáte A4 pre automatickú obojstrannú tlač (voliteľné pre tlačiareň SL‑D1000)
 • Malé rozmery a nízka hmotnosť
 • K USB navyše aj Wi-Fi a LAN
 • Atramentové vaky RIPS – o 25 % vyššia kapacita atramentu
 • LCD displej
 • Dvakrát dlhšia životnosť tlačiarne
 • Vyššia rýchlosť tlače (400 str./hod. vo formáte 15 x 10 cm)
 • Integrovaný výstupný zásobník
 • Nový systém ohrevu
 • Epson Cloud Solution PORT

Modely SL-D1000 a SL-D1000A (s duplexnou jednotkou) budú dostupné na trhu od konca roka.

Zdroj: Epson CZ/SK

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo