Fotoaparát D780, umožňuje vytvárať dokonalé snímky a rovnako brilantné videosekvencie.

Spoločnosť Nikon predstavila novú vysokovýkonnú digitálnu jednookú zrkadlovku, ktorá poskytuje kreatívnym fotografom všetko, čo vyžadujú od plnoformátového fotoaparátu – a ešte viac.

Nikon D7800

Odolný fotoaparát D780 sa pýši rýchlym špecializovaným systémom hybridného automatického zaostrovania pri fotografovaní so živým náhľadom (Live View) a rýchlym a spoľahlivým 51-bodovým systémom automatického zaostrovania s fázovou detekciou na snímanie s použitím hľadáčika.
Pri fotografovaní v režime Live View fotografi a filmári využívajú rovnaký systém AF, aký sa nachádza v uznávanom mirrorless fotoaparáte Nikon Z 6.

Nikon D780
Používatelia môžu zaostrovať na výrazy tváre vďaka funkcii Eye-Detection AF a využívať výhody automatického zaostrovania v slabom svetle, ktoré umožňuje spoľahlivé zaostrenie objektov až do –6 EV. Fotografi, ktorí snímajú pomocou hľadáčika, môžu využiť výkon sledovania objektov na úrovni vlajkovej lode a rýchle prepínanie medzi pokročilými režimami AF.

Vysoká rýchlosť snímania zvyšuje univerzálnosť tohto fotoaparátu: až 7 snímok za sekundu pri snímaní pomocou hľadáčika a 12 snímok za sekundu v režime nehlučného fotografovania pri snímaní so živým náhľadom. K ďalším pozoruhodným funkciám patrí mimoriadne krátky čas uzávierky 1/8 000 s, ktorý fotografom poskytuje flexibilitu pri synchronizácii s bleskami Nikon.
Zároveň však môžu natiahnuť čas až na 900 s, čo je ideálne na zachytenie dramatických svetelných stôp a nočných panorám.

Nikon D780
Filmári si zamilujú kvalitu videosekvencií, ktoré môžu s fotoaparátom D780 dosiahnuť. Fotoaparát používa rozlíšenie obrazového snímača 6K na vytvorenie záznamu s ultravysokým rozlíšením 4K/UHD pri 30p/25p/24p a s nulovým faktorom orezania.
Tvorcovia videí tiež môžu používať externý videorekordér na zachytenie bohatých záberov HLG HDR, ktoré možno zobraziť priamo na kompatibilnom televízore alebo monitore.

Začiatok predaja: 23. januára 2020
NIKON D780/telo    Cena: 2 339 EUR
NIKON D780 + objektív AF-S 24 – 120mm f/4 VR    Cena: 2 859 EUR

Súhrn hlavných funkcií

AUTOMATICKÉ ZAOSTROVANIE PRI POUŽITÍ HĽADÁČIKA
51-bodový systém automatického zaostrovania s fázovou detekciou je citlivý až do –3 EV. Získate možnosti sledovania objektov na úrovni vlajkovej lode a rýchle prepínanie medzi pokročilými režimami AF.

AUTOMATICKÉ ZAOSTROVANIE PRI POUŽITÍ ŽIVÉHO NÁHĽADU
273-bodový systém hybridného automatického zaostrovania je citlivý až do –4 EV, resp. –6 EV s funkciou Low-Light AF. Pri snímaní fotografií je k dispozícii AF s detekciou očí.

SÉRIOVÉ SNÍMANIE RÝCHLOSŤOU AŽ 12 SN./S.
Snímajte rýchlosťou až 7 snímok za sekundu s automatickým zaostrovaním a nastavením expozície, alebo až 12 snímok za sekundu v režime nehlučného fotografovania so živým náhľadom. Používatelia získajú snímky v plnom rozlíšení, a to aj pri snímaní vo formáte RAW.

OPTICKÝ HĽADÁČIK A VÝKLOPNÝ DOTYKOVÝ DISPLEJ
Optický hľadáčik s 0,70-násobným zväčšením poskytuje široké zorné pole a 100-percentné pokrytie. Výklopný LCD monitor s rozlíšením 2 359 000 bodov umožňuje aktivovať uzávierku pomocou dotykového ovládania a ovládať automatické zaostrovanie.

PRVOTRIEDNA OBRAZOVÁ KVALITA
Objektívy s bajonetom Nikon F. Plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 24,5 Mpx. Obrazový procesor EXPEED 6. Rovnaký snímač RGB s rozlíšením 180 000 pixelov a pokročilý systém detekcie motívu ako pri modeli D850.

ULTRA ŠIROKÝ ROZSAH CITLIVOSTI ISO
Model D780 sa môže pochváliť širším rozsahom ISO než uznávaný model D850. Pracujte s citlivosťou ISO 100 – 51 200 rozšíriteľnou až na 204 800 či ISO 50.

PLNOFORMÁTOVÉ FILMY V KVALITE DSLR
Snímajte zábery s vysokým rozlíšením 4K/UHD pri 30p/25p/24p s nulovým faktorom orezania. Nahrávajte vo formáte N-Log alebo Hybrid Log Gamma (HLG) s množstvom informácií.

KREATÍVNA SLOBODA
Time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte. 2 Mpx statické snímky oslňujúcou rýchlosťou 120 snímok za sekundu. Ponuka digitalizácie vo fotoaparáte. A ešte viac.

RÝCHLY PRENOS SNÍMOK
Vysokorýchlostný prenos údajov a bezdrôtové pripojenie fotoaparátu uľahčujú prenos snímok. A funkcia SnapBridge umožňuje používateľom zdieľať súbory JPEG a RAW s akýmkoľvek inteligentným zariadením.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo