Canon Europe predstavuje novú tlačovú platformu z rodiny Arizona série Océ Arizona 6100. Spoločnosť Canon svojimi novými modelmi cieli najmä na poskytovateľov tlačových služieb, ktorí za rok potlačia pevné médiá s celkovou plochou väčšou než 30 000 m2. Nové modely – Océ Arizona 6160 XTS so systémom šiestich farieb a Océ Arizona 6170 XTS so systémom siedmich farieb – spájajú špičkové technológie tlačiarní Arizona s vysokou úrovňou produktivity. Séria Océ Arizona 6100 prináša vlastnosti typické pre tlačiarne Arizona zákazníkom, ktorí na pevné médiá tlačia vo veľkom. Medzi hlavné výhody nových modelov patrí vysoká kvalita tlače, univerzálnosť a jednoduché použitie.

Súčasťou novej série Océ Arizona 6100 sú dva modely: Océ Arizona 6160 XTS so systémom šiestich farieb a Océ Arizona 6170 XTS so systémom siedmich farieb.

Vďaka vyššej rýchlosti tlače a efektivite umožňuje nová séria Arizona 6100 výrazné zvýšenie produkcie pri tlači na pevné médiá. Modely tejto série predstavujú jednoúčelové flatbed zariadenia s extra veľkým vákuovým stolom s rozmermi 2,5 x 3,05 m, ktorý umožňuje stabilné uchytenie širokej škály pevných materiálov a predmetov. Vďaka stabilnému uchyteniu sa dosahuje optimálna tlač v širokej škále situácií – špeciálna konštrukcia nových flatbed zariadení s pevným pracovným stolom okrem iného umožňuje tlač na ťažké, hladké alebo „predrezané“ materiály, a to dokonca aj v prípade predmetov s nepravidelnými tvarmi. Používatelia tak môžu nové tlačiarne využiť na vysokokvalitnú viacvrstvovú produkciu, na dokonale zladenú obojstrannú tlač aj tlač s rozdelením na viac dosiek. V neposlednom rade sú nové modely vhodné aj na bezproblémovú bezokrajovú tlač.


Plochý stôl tlačiarní Arizona série 6100 má dve nezávislé tlačové zóny a každá z nich má k dispozícii vlastný vákuový systém. Táto konštrukcia umožňuje manipulovať s médiom v jednej zóne počas tlače v druhej. Vďaka tomu majú používatelia k dispozícii podporu nepretržitej produkcie. Obe tlačové zóny sa dajú spojiť do jednej, čím sa umožní tlač na médiá s rozmermi až 2,5 x 3,05 m. Pneumatické registračné kolíčky umožňujú presné a jednoduché vloženie pevného média, a to nielen rýchlo, ale aj zhodne pri opakovanej tlači. Vysokovýkonný vákuový systém podporuje efektívne fixovanie aj zvlneného materiálu. Operátor tak na presné vloženie aj tých najväčších dosiek potrebuje len niekoľko sekúnd. Vďaka jednoduchému vkladaniu materiálu môže jeden človek obsluhovať súčasne dve tlačiarne – v režime Production možno dosiahnuť potlač až 50 dosiek za hodinu.

Tlačiarne z novej série Arizona 6100 umožňujú spoľahlivú tlač rýchlosťou až 155 m2 za hodinu, a to najmä vďaka 27 tisícom piezoelektrických dýz, ktoré sú na tlačovom vozíku umiestnené v siedmich radách. Súčasťou série Arizona 6100 je aj nový systém údržby tlačových hláv, ktorý umožňuje plne automatizované vyčistenie tlačovej hlavy v čase kratšom než 25 sekúnd na jednu farbu. Pri tlači tak možno využívať ohromné množstvo dýz. Používatelia nových tlačiarní určite ocenia aj výhody špičkovej tlačovej technológie Océ VariaDot, ktorá je k dispozícii vo všetkých ostatných tlačiarňach rodiny Arizona a poskytuje takmer fotografickú kvalitu tlače. Svetlé atramenty navyše umožňujú spoľahlivú tlač aj v tých najrýchlejších produkčných režimoch. Nové tlačiarne využívajú aj technológiu Active Pixel Placement Compensation, ktorá kompenzuje nerovnosti tlačového stola a zaisťuje, že každý bod bude vytlačený na to správne miesto.


Modely série Océ Arizona 6100 možno v prípade potreby rozšíriť o dva ďalšie atramentové kanály a pri tlači tak využívať bielu farbu. Oba dodatočné kanály sú navyše ideálnym prostriedkom na budúce rozširovanie funkčnosti týchto tlačiarní. Zákazníci môžu využiť aj hardvérové a softvérové rozhrania, ktoré umožňujú jednoduchú integráciu s automatizačnými a workflow systémami tretích strán.

„Séria Océ Arizona 6100 prináša vysokú rýchlosť bez akýchkoľvek ústupkov v kvalite tlače a používateľom ponúka nové funkcie, vďaka ktorým sú nové modely tými najproduktívnejšími, najspoľahlivejšími a najjednoduchšie použiteľnými tlačiarňami Arizona,“ skonštatoval Slavomír Pohanka, WF Channel Director spoločnosti Canon CZ. „Nové modely oslovia najmä zákazníkov, ktorí na pevné médiá tlačia naozaj veľa a ocenia špičkovú kvalitu tlačových výstupov aj možnosť využitia plochej – tzv. true flatbed – konštrukcie v rôznych situáciách. Nové modely zákazníkom umožnia opäť posunúť hranice kvality, rôznorodosti aj objemu ponúkaných služieb.“

Zdroj TS: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článokTlačiarne Bardejov investujú
Nasledujúci článokCanon „fotíme makro“