„I Am Football“ je titul poslednej publikácie o švédskej futbalovej superstar Zlatanovi Ibrahimovićovi. Kniha obsahuje množstvo fotografií a zaujímavých príbehov. Elegantný dizajn, tvrdá väzba s obálkou v kombinácii čiernej a zlatej farby zvyšuje celkovú kvalitu a imidž tejto knihy.

Jej váha je úctyhodná, váži 1 770 gramov. Okrem štandardných farieb CMYK navyše bola pre tlač obálky použitá špeciálna čierna a zlatá farba od spoločnosti Epple. Knihu vytlačila Lotyšská tlačiareň Livonia Print v Rige.
Spoločnosť Labiink z Rigy, ktorá je obchodným partnerom spoločnosti Epple Druckfarben AG v pobaltských štátoch, vynaložila obrovskú energiu pri príprave tlačového projektu tejto knihy. Bolo potrebné pripraviť pre tlačiareň dostatočnú zásobu tlačových farieb. Celkový náklad bol 200 000 tisíc výtlačkov.

"I Am Football" - Zlatan Ibrahimović
Produkcia knihy trvala 4 týždne. Tlač sa realizovala na nenatieraný papier a spotreba farieb bola z pohľadu objemu celkom zaujímavá. Minulo sa takmer sedem ton CMYK plus špeciálnej čiernej a viac ako 260 kilogramov Pantone Gold 871 zlatej farby.

"I Am Football" - Zlatan Ibrahimović
Zlatá farba na obálke bola podmienkou, aby nadviazala na predchádzajúci titul z roku 2011 „I am Zlatan Ibrahimović“, ktorý sa stal svetovým bestsellerom. Teraz môžeme očakávať, že kandidátom na knihu roka sa stane aj najnovší titul „I Am Football“
Kniha „I Am Football“ bola vydaná vydavateľstvom Bonnier Fakta v Štokholme v novembri 2018 v ôsmich jazykoch. Kniha je určená hlavne pre krajiny: Švédsko, Dánsko, Nórsko, Fínsko, Holandsko, Francúzsko, Taliansko a Veľkú Britániu.

Zdroj: Epple Druckfarben AG

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo