Nové flatbed tlačiarne sú výborným riešením pre zákazníkov, ktorí chcú produkovať výtlačky v špičkovej kvalite.

Spoločnosť Canon Europe, svetový líder v oblasti zobrazovacích riešení, dnes predstavila nový rad flatbed tlačiarní Océ Arizona 1300. Nové modely sa skvele hodia pre výrobcov reklamnej grafiky so stredným objemom produkcie, ktorí chcú zvýšiť efektivitu výroby a zvládnuť neustále rastúce nároky zákazníkov na nové a rozmanitejšie aplikácie. Novinkou je okrem iného inovatívne vytvrdzovanie výtlačkov za pomoci LED diód, ktoré zvyšuje dobu produktívnej prevádzky tlačiarne.

Najnovší rad tlačiarní Océ Arizona 1300 zahŕňa 6 novo navrhnutých modelov, ktoré sa môžu pochváliť jednoduchosťou pre používateľov a zároveň vysokou spoľahlivosťou. So svojou rýchlosťou tlače až 52,8 m2 za hodinu predstavujú vynikajúce riešenie pre firmy produkujúce až 15 000 m2 výtlačkov ročne.

Zákazníci si budú môcť vybrať z troch modelov GT s rozmermi tlačového stola 1,25 × 2,5 metra (Océ Arizona 1340 GT, 1360 GT, 1380 GT) a troch väčších modelov XT s rozmermi stola 2,5m × 3,08 metra ( Océ Arizona 1340 XT, 1360 XT, 1380 XT).

Océ Arizona 1300 series
Nový modelový rad je ideálnym riešením pre tých, ktorí chcú modernizovať svoje doterajšie flatbed alebo hybridné tlačiarne, hľadajú produktívnejší zariadenie vysokej kvality skonštruované pre maximálnu dobu prevádzkyschopnosti a vyžadujú univerzálnosť, aby zvládli prácu s podstatne širšou škálou médií v najrôznejších aplikáciách.

Inovatívne tlačiarne radu Arizona 1300

Sú prvými flatbed tlačiarňami spoločnosti Océ, ktoré využívajú vytvrdzovanie výtlačkov LED diódami, aby maximalizovali dobu produktívnej prevádzky. Vďaka novému riešeniu ponúkajú zákazníkom možnosť tlačiť podľa potreby priamo z pohotovostného stavu bez čakania na zahriatie, ktoré bolo nutnosťou s UV výbojkami.

Nový rad súčasne uvádza na trh softvér Océ Arizona Xpert, inovatívny systém zjednodušujúci a automatizujúci zložité úlohy, vrátane viacvrstvových a obojstranných aplikácií, takže tlačové súbory sú pripravené takmer okamžite. Intuitívny softvér ukladá súbory pripravené na tlač a umožňuje, aby ďalšie podobné úlohy zákazníka boli v budúcnosti pripravené jednoduchšie a rýchlejšie, čím podporuje dlhodobo efektívnu produkciu.

Océ Arizona 1300 series
Ide tiež o prvé flatbed tlačiarne Canon, ktoré sú vybavené službou Océ Remote Service zaručujúce maximálnu prevádzkyschopnosť a neustálu technickú podporu. Tento nástroj umožňuje zákazníkom lepšie sledovať spotrebu atramentov a objemy tlače, a dáva priestor na prípravu na mieru šitej servisnej zmluvy, ktorá by vyhovovala individuálnym potrebám a požiadavkám.

Zvládne potreby akejkoľvek aplikácie

Technológia vytvrdzovania výtlačkov LED diódami, ktorú používajú tlačiarne radu Océ Arizona 1300, ponúka poskytovateľom tlačových služieb možnosť tlače na takmer akékoľvek doskové alebo ohybné médium. Zároveň otvára priestor pre prácu s náročnými médiami, ako je plátno, drevo, dlaždice alebo sklo.

Atramenty v nových modeloch, ktoré sa pri tejto technológii používajú, získali certifikát UL GREENGUARD Gold, čo znamená, že výtlačky môžu byť bezpečne používané tiež v citlivých vnútorných prostrediach vrátane škôl, nemocníc alebo predajných priestoroch.

Spoločnosť Canon je jediným dodávateľom technológie digitálnej flatbed tlače, ktorá v súčasnosti ponúka nielen konvenčné vytvrdzovanie, ale aj vytvrdzovanie LED diódami, a poskytuje zákazníkom tlačiareň vyhovujúcu potrebám takmer akejkoľvek aplikácie.

Océ Arizona 1300 series
Nové flatbed tlačiarne sú výborným riešením pre zákazníkov, ktorí chcú produkovať výtlačky v špičkovej kvalite. S použitím zdokonaleného rastrovania, voliteľných atramentov LC (Light Cyan – svetlo azúrový), LM (Light Magenta – svetlo purpurový), bieleho atramentu aj laku sa hodí dokonca aj pre fotografické a grafické aplikácie.

Nové modely Océ Arizona 1300 sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponukou svojich produktov odlíšiť od konkurencie. Ľahko zvládnuteľné sú dokonca aj textúrované efekty, s ktorými si poradí textúrovaná tlač Océ Touchstone.

Tlačiarne je možné tiež vybaviť rolovacou jednotkou (RMO) pre potlač médií v systéme roll-to-roll, a optimalizovať tak produkciu spracovania ohybných médií.

Desaťročia nepretržitých inovácií flatbed tlačiarní

„Naši zákazníci využívajúci flatbed tlačiarne sa museli vyrovnávať so stále rovnakými výzvami – s potrebou zvyšovať produktivitu a s diverzifikáciou svojho portfólia aplikácií, aby mohli získavať nové obchodné príležitosti. Nový rad tlačiarní Océ Arizona 1300, ktorý uvádzame na trh, zvyšuje ich schopnosť zvládnuť jedinou tlačiarňou viac výtlačkov, sofistikovanejšie, rýchlejšie a cenovo výhodnejšie,“ poznamenáva Wouter Derichs, marketingový riaditeľ pre veľkoformátovú tlač spoločnosti Canon Europe.

„Vývojové tímy spoločnosti Canon sú už viac ako 11 rokov na čele vývoja flatbed tlačiarní a neustále sa snažíme uvádzať na trh inovácie, ktoré zvyšujú produktivitu, kvalitu, zlepšujú rozmanitosť použiteľných médií, zdokonaľujú automatizáciu celého procesu a znižujú celkové náklady na vlastníctvo. Najnovší modelový rad Océ Arizona je toho dôkazom a pomôže zákazníkom dosiahnuť najvyššiu dostupnú úroveň prevádzkovej dokonalosti.“

Modelový rad Océ Arizona 1300 sa vyrába v nedávno rozšírenom výrobnom závode flatbed tlačiarní Canon v nemeckom meste Poing, a je dostupná od januára 2019.

Zdroj: Canon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo