Norske Skog Bruck Austria

Norske Skog je popredným svetovým producentom tlačového papiera so silnou pozíciou na trhu a vzťahmi so zákazníkmi v Európe a Austrálii. V rámci novej stratégie sa chce etablovať na obalovom trhu ako popredný nezávislý európsky výrobca recyklovaného obalového papiera.

Spoločnosť plánuje vyrobiť v Európe 765 000 ton recyklovaného obalového papiera investovaním približne 350 miliónov EUR do rekonštrukcii a prestavby papierenského stroja PS3 v Brucku (Rakúsko) a papierenského stroja PS1 v Golbey (Francúzsko).

 Norske Skog prevádzkuje v Európe štyri výrobné podniky, z ktorých dva po plánovaných strategických projektoch zmenia výrobný program a budú vyrábať recyklovaný papier určený na výrobu obalových materiálov.

Konečné investičné rozhodnutie o zmene výrobné programu v rakúskom podniku Bruck bolo prijaté 22. apríla a podobné rozhodnutie pre francúzsky podnik Golbey sa očakáva v druhom štvrťroku 2021. Spoločnosť si kladie za cieľ diverzifikovať svoje aktivity a pokračovať v transformácii.

Testliner Cardboard
Testliner Cardboard

Sven Ombudstvedt generálny riaditeľ spoločnosti Norske Skog

„Toto investičné rozhodnutie predstavuje pre spoločnosť Norske Skog príchod novej éry a je dôležitým krokom k tomu, aby sa stala popredným nezávislým európskym výrobcom vysokokvalitných a ekologicky vyrábaných obalových papierov.“

Prestavbou papierenského stroja PS3 v podniku Bruck sa získa 210 000 ton kapacity recyklovaného obalového papiera. Výroba sa začne vo 4. štvrťroku 2022 po trojmesačnom odstavení výroby. Plné využitie výroby 210 000 ton papiera sa očakáva v druhej polovici roku 2025. Výroba bude založená na 100% recyklovaných vláknach.

Zdroj: Norske Skog

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo