Spoločnosť Nikon s potešením oznamuje, že štyri jej produkty získali ocenenie EISA Award 2020–2021.
Fotoaparát Nikon Z 50 získal cenu v kategórii „Best Buy Camera“ („Výhodná kúpa“) a fotoaparát Nikon D780 získal cenu v kategórii „Full Frame Camera“ („Fotoaparát formátu FX“).
Ocenené boli aj objektívy NIKKOR. Objektív AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR získal cenu v kategórii „Professional Telephoto Zoom Lens“ („Profesionálny zoom teleobjektív“) a objektív NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S získal cenu v kategórii „Portrait Lens“ („Portrétny objektív“).

Nikon Z 50 
Víťaz ocenenia „Best Buy Camera“ 2020–2021

Fotoaparát Nikon Z 50 svojou konkurenčnou cenou a excelentnou kvalitou získal ocenenie EISA Best Buy Camera (Výhodná kúpa) 2020-2021.
Tento mirrorless fotoaparát kompaktných rozmerov s obrazovým snímačom formátu APS-C (DX) je jednoducho ovládateľným prístrojom, ktorý vďaka odolnej konštrukcii tela odoláva klimatickým vplyvom a je ideálny na cestovanie.

Nikon Z 50
Nikon Z 50

Fotoaparát ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu s dobrým dynamickým rozsahom, ktorý umožňuje zachytenie detailov vo svetlách i hlbokých tieňoch.
Prístroj Z 50 je vybavený rovnakým systémom spracovania obrazu EXPEED 6 ako fotoaparáty Nikon formátu FX, čo umožňuje záznam videa 4K pri 30 sn./s alebo záznam videa Full HD až pri 120 sn./s.
Automatické zaostrovanie je rýchle a presné a ponúka veľmi užitočnú funkciu zaostrovania s detekciou očí a (vďaka aktualizácii firmvéru) aj zaostrovanie s detekciou zvierat.

Nikon D780
Víťaz ocenenia „Full Frame Camera“ 2020–2021

Nikon D780 je digitálna jednooká zrkadlovka formátu FX s obrazovým snímačom CMOS BSI s 24,5 miliónmi pixelov. Toto vybavenie v kombinácii s rýchlym systémom spracovania obrazu EXPEED 6 poskytuje štandardný rozsah citlivostí až do hodnoty ISO 51 200 a otvára tak viac možností v oblasti fotografickej tvorby.
Výklopný dotykový LCD monitor  pomáha fotografom a videografom získať požadované uhly pohľadu pri snímaní z nadhľadu alebo z podhľadu.

Nikon D780
Nikon D780

Fotoaparát je nástupcom modelu Nikon D750 a prináša množstvo vylepšení, ako je lepšie spracovanie obrazu, viac možností a funkcií v oblasti videa (až do 4K UHD 30 sn./s vo formáte N-Log), spomalený záznam a časozberné snímanie.
Výrazne vylepšený hybridný systém automatického zaostrovania zaručuje rýchle automatické zaostrovanie pri fotografovaní a filmovaní s využitím LCD monitora.

Objektív AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR
Víťaz ocenenia „Professional Telephoto Zoom Lens“ 2020–2021

Tento výkonný teleobjektív so zoomom je vhodný pre profesionálne použitie v náročných podmienkach. Jeho konštantná vysoká svetelnosť v celom rozsahu ohniskových vzdialeností ponúka výhodu v mnohých oblastiach vrátane portrétnej fotografie, fotografie športu v interiéri aj exteriéri a fotografie prírody.

Objektív AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR
Objektív AF-S NIKKOR 120–300 mm f/2,8E FL ED SR VR

Aj pri použití plne otvorenej clony F2,8 poskytuje tento NIKKOR objektív vďaka novému optickému členu SR výnimočné rozlíšenie na digitálnych jednookých zrkadlovkách formátu FX s minimálnou farebnou vadou.
S objektívom sa perfektne pracuje aj vďaka účinnej redukcii vibrácií a dôkladnému utesneniu proti klimatickým vplyvom. Všestrannosť objektívu ďalej rozširuje jeho kompatibilita s telekonvertormi Nikon 1,4× a 2×.

Objektív NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S
Víťaz ocenenia „Portrait Lens“ 2020–2021

Tento vynikajúci portrétny objektív s klasickou ohniskovou vzdialenosťou 85 mm je pôsobivým doplnkom mirrorless systému Nikon Z, kde vyčnieva z radu medzi veľmi silnou konkurenciou.
Doposiaľ najlepší objektív Nikon s ohniskovou vzdialenosťou 85 mm je obdivuhodný pri clone f/1,8.

Objektív NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S
Objektív NIKKOR Z 85 mm f/1,8 S

Plne odclonený má kvalitnú kresbu s optimálnou mierou neostrosti v okrajoch obrazu a s kontrastom požadovaným portrétnymi fotografmi. Pri zaclonení zas poskytuje excelentný optický výkon.
Objektív navyše nemá žiadne skreslenie, ponúka rýchle automatické zaostrovanie a jeho mechanické prevedenie spĺňa vysoké štandardy vrátane odolnosti voči klimatickým vplyvom pre možnosť použitia v ľubovoľných podmienkach.

Spoločnosť Nikon je naďalej odhodlaná produkovať inovatívne zariadenia, ktoré umožnia fotografom posúvať hranice ich možností v technickej i tvorivej oblasti.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo
Predchádzajúci článok4K monitor EIZO ColorEdge CS2740 získal cenu EISA
Nasledujúci článokSitotlač a Sitotlačové stroje