Vlajková loď Nikon Z9.

Spoločnosť Nikon má byť na čo hrdá, pretože jej vlajková loď „Z9“ sa stala najpredávanejším fotoaparátom v prvom štvrťroku 2022. To ukazuje, že profesionálna ponuka spoločnosti Nikon je v súčasnosti najžiadanejšou zo všetkých možností na trhu.

Trhové údaje od spoločnosti NPD Group ukázali, že Nikon Z9 dosiahol 57% podiel na všetkých plnoformátových bezzrkadlových fotoaparátoch s priemernou predajnou cenou 5 000 USD a viac v prvých troch mesiacoch roka.

„Ako je typické pre výrobcov fotoaparátov, Nikon neprezradil, koľko kusov presne predal, ani nezdieľal celkovú hodnotu predaja.“

Nikon Z9 sa začal dodávať v decembri 2021 a okamžite bol veľmi žiadaný vďaka pôsobivým špecifikáciám a nezvyčajne dostupnej cene za profesionálnu vlajkovú loď.
Dopyt po fotoaparáte je taký vysoký, že napriek tomu, že sa mesačne vyrába veľké množstvo kusov, odhaduje sa, že splnenie všetkých predbežných objednávok môže spoločnosti Nikon trvať až rok.

Fotoaparát sa blíži len k prvým šiestim mesiacom na trhu, ale spoločnosť ho od uvedenia na trh už výrazne zlepšila. Aktualizáciou firmvéru 2.0 pridala Nikon Raw (N-Raw), o ktorom spoločnosť tvrdí, že dáva platforme možnosť zachytiť 12-bitové raw obrazové súbory, ktoré sú výrazne menšie, približne o polovicu ako ekvivalentné súbory ProRes RAW HQ. Výsledok sľubuje oveľa dlhší čas nahrávania a menej intenzívny pracovný postup.

Aktualizáciou firmvéru, tiež pridala špecializované informácie o videu v elektronickom hľadáčiku, rýchlejšie a presnejšie automatické zaostrovanie a obnovovaciu frekvenciu hľadáčika 120 snímok za sekundu.
Táto aktualizácia bola taká významná, že mohla predstavovať nový model fotoaparátu, ale spoločnosť Nikon ju uvoľnila všetkým používateľom zadarmo.

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo