NIKON Z8 - najnovší plnoformátový mirrorless model.

Spoločnosť Nikon zaraďuje medzi svoje profesionálne mirrorless fotoaparáty radu „Z“ najnovší plnoformátový model Nikon Z 8. Fotoaparát ponúka pôsobivú kvalitu obrazu, pokročilý systém automatického zaostrovania a vysokú rýchlosť snímania.

Nikon Z 8 je postavený na rovnakom snímači a procesore ako vlajková loď Nikon Z 9. Nový fotoaparát Z 8 ponúka väčšinu rovnakých funkcií, ale v menšom tele. Telo fotoaparátu Z 8 váži iba 910 g, je o 30 % menšie ako telo modelu Z 9 a o 15 % menšie ako telo obľúbenej zrkadlovky D850.

Nikon Z8

Ozajstná sila videosekvencií a fotografií …

rozlíšenie fotografií 45,7 megapixela a natívne rozlíšenie videa 8,3K fotoaparátu Z 8 vám otvára obrovské množstvo možností. Rovnaký vrstvený snímač CMOS a procesor EXPEED 7 ako v modeli Z 9 zaisťujú veľkolepú obrazovú kvalitu priamo z fotoaparátu, čo poskytuje tvorcom maximálnu flexibilitu a umožňuje prispôsobiť sa akémukoľvek pracovnému postupu.

Nikon Z8
Videosekvencie je možné nahrávať s využitím celej palety frekvencií snímania a kodekov, vrátane 12-bitového formátu RAW vo fotoaparáte pre video až do 8,3K/60p alebo 4,1K/120p. Fotografi statických záberov môžu pracovať s množstvom veľkostí súborov a rýchlostí sériového snímania vrátane ohromujúcej frekvencie 120 snímok za sekundu. Tvorcovia HDR obsahu majú k dispozícii možnosť snímať 10-bitové statické snímky vo formáte HEIF a 10-bitové HLG videosekvencie.

Nikon Z8
Fotoaparát Z 8 sa môže pochváliť profesionálnym utesnením voči poveternostným vplyvom a rovnaká odolnosť voči chladu, akou disponujú vlajkové lode Nikon D6 a Z 9, zaisťuje spoľahlivý výkon aj pri nízkych teplotách. Z 8 je tiež prvým mirrorless fotoaparátom Nikon, ktorý má dva porty USB-C, čo umožňuje rýchly prenos súborov aj počas nabíjania.

Nikon Z8
Okrem fotoaparátu máte k dispozícii objektívy NIKKOR Z pre každý nápad a rozpočet a príslušenstvo od partnerských značiek zahŕňajúce všetko od gimbalov po mikrofóny a ďalšie vybavenie.
Viac a podrobnejšie na: www.nikon.sk
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo