Nový mirrorless fotoaparát Nikon Z 50 ponúka vzrušujúcu zmes kreativity a výkonu.

Spoločnosť Nikon predstavila Nikon Z 50 – prvý mirrorless fotoaparát radu Z formátu DX a prvé dva objektívy NIKKOR Z formátu DX so zoomom: NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR a NIKKOR Z DX 50 – 250 mm f/4,5 – 6,3 VR.

Nikon Z 50

Úplne nový fotoaparát Nikon Z 50 poskytuje prvotriednu kvalitu snímok a poskytuje dokonale zaostrené fotografie a videosekvencie v kvalite 4K s bohatými detailmi, hĺbkou a farbami. Po skombinovaní fotoaparátu Z 50 s novými objektívmi NIKKOR Z formátu DX umožňuje nový mirrorless systém vyrábať snímky – od širokouhlého snímania až po zábery teleobjektívom.

Fotoaparát Z 50, ktorý je vybavený snímačom formátu DX s rozlíšením 20,9 Mpx, prináša optické výhody mirrorless systému od spoločnosti Nikon v pevnom a kompaktnom tele formátu DX. Medzi vlastnosti prevzaté od oceňovaných fotoaparátov Nikon Z 7 a Z 6 patria bajonet Nikon Z s veľkým priemerom a rýchly širokouhlý systém Hybrid-AF (automatické zaostrovanie).

Nikon Z_50
Fotoaparát Z 50 je tiež vybavený ostrým elektronickým hľadáčikom, vyklápateľnou dotykovou obrazovkou a hlbokým gripom. Vďaka inteligentnému automatickému zaostrovaniu s detekciou očí je fotoaparát Z 50 skvelý na zaznamenávanie portrétov, zatiaľ čo sériové snímanie rýchlosťou až 11 obrázkov za sekundu (s automatickým zaostrovaním / automatickou expozíciou) sa postará o akciu.
Fotoaparát Z 50 je plne kompatibilný s bajonetovým adaptérom FTZ od spoločnosti Nikon, ktorý umožňuje používať s týmto fotoaparátom objektívy NIKKOR s bajonetom Nikon F pre digitálne jednooké zrkadlovky.

Nové objektívy formátu DX s bajonetom Nikon Z

Oba objektívy formátu DX s bajonetom Nikon Z sú optimalizované pre možnosti vynikajúcej koncentrácie svetla bajonetu Nikon Z s veľkým priemerom. Tieto objektívy so zoomom zaostrujú rýchlo, potichu a stabilne, vďaka čomu sú rovnako skvelé pre videosekvencie aj statické snímky.

  • Ultraprenosný objektív so zoomom NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR je plochý ako palacinka a nádherne pokrýva rozsah ohniskových vzdialeností od širokouhlých záberov až po portréty.
  • NIKKOR Z DX 50 – 250 mm f/4,5 – 6,3 VR je kompaktný teleobjektív so zoomom, ktorý umožňuje komponovať jedinečné portréty a následne snímať vzdialené akcie s plynulou, stabilnou presnosťou.

NIKKOR Z DX 16 – 50 mm f/3,5 – 6,3 VR NIKKOR Z DX 50 – 250 mm f/4,5 – 6,3 VR

Jordi Brinkman, produktový manažér pre spoločnosť Nikon Europe

„Či už je vašou vášňou fotografovanie alebo zaznamenávanie videosekvencií, nový mirrorless fotoaparát Z 50 od spoločnosti Nikon ponúka vzrušujúcu zmes kreativity a výkonu.
Okrem nových objektívov NIKKOR Z formátu DX získate bezproblémovú kompatibilitu so všetkými objektívmi s bajonetom Nikon Z.
A ak máte vo výbave objektívy s bajonetom Nikon F a ich príslušenstvo, takisto ich môžete používať. Nezáleží na tom, či už vlastníte digitálnu jednookú zrkadlovku Nikon, alebo fotoaparát Nikon používate prvýkrát.
Mirrorless systém formátu DX od spoločnosti Nikon vám poskytne dostatočný priestor na rast.“

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo