Najmladší člen rodiny Nikon Z.

Spoločnosť Nikon predstavila fotoaparát Nikon Z 30, ktorý posúva tvorbu vlogov na novú úroveň. Je určený pre každého, kto sa chce posunúť nad možnosti smartfónu a vytvoriť krajšie vyzerajúce a lepšie znejúce vlogy – a udržať svoje fotografické portfólio pútavé vďaka snímkam s bohatými detailmi.

Mirrorless fotoaparát Z 30 je malý, ponúka obrovské možnosti a mimoriadne jednoducho sa používa

Obrazový snímač formátu DX (ktorý je oveľa väčší ako obrazový snímač smartfónu) umožňuje vytvárať ostré videosekvencie s bohatými detailmi, aké nemožno so smartfónom dosiahnuť. Vlogeri môžu nahrávať dlhé zábery až so 125 minútami neprerušovaného videozáznamu, pričom počas nahrávania je k dispozícii nepretržité automatické zaostrovanie.

Fotoaparát Z 30 využíva celú šírku snímača, čo umožňuje dosiahnuť 100 % zorné pole (približne) – a vďaka vstavanému stereofónnemu mikrofónu fotoaparátu alebo možnosti použiť externý mikrofón poskytuje vynikajúcu kvalitu zvuku.

Nikon Z 30
Nikon Z 30

Výklopný a otočný dotykový monitor uľahčuje snímanie z akéhokoľvek uhla a hlboký grip umožňuje stabilné snímanie z ruky, a to aj keď držíte fotoaparát vystretými rukami. Výmenou objektívu možno jednoducho zmeniť vzhľad vlogu a fotoaparát Z 30 je nabitý pokročilými automatickými funkciami na ešte kreatívnejšie ovládanie.
Nech si vlogeri predstavujú rozvíjanie svojho obsahu akokoľvek, fotoaparát Z 30 im poskytuje priestor premeniť tieto nápady na skutočnosť. Z 30 a rýchlo sa rozširujúceho radu objektívov NIKKOR Z od spoločnosti Nikon, nepoznajú žiadne limity.

Nikon Z 30
Nikon Z 30

Súhrn hlavných vlastností: Nikon Z 30

 • Vyššia úroveň vlogov: nahrávajte až 125-minútové neprerušené videosekvencie. Zaujmite svojich fanúšikov pomocou timelapse videosekvencií alebo plynulých spomalených záberov s rozlíšením Full HD (120p). Detailné videosekvencie v rozlíšení 4K.
 • Kvalita obrazu: veľký snímač CMOS formátu DX s rozlíšením 20,9 Mpx poskytuje videosekvencie a fotografie s bohatými detailmi. Elektronická stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon pomáha udržať videozáznam pekný a stabilný.
 • Ostrý a čistý zvuk: nahrávajte zvuk pomocou vstavaného citlivého stereofónneho mikrofónu alebo voliteľného externého mikrofónu. Majte okolité prostredie pod kontrolou vďaka zabudovanej funkcii redukcie hluku vetra.
 • Dotykový výklopný a otočný monitor: natáčanie vlogov z pohľadu prvej osoby (FPV) alebo vytváranie selfie je vďaka nemu hračkou.
 • AF pri snímaní videosekvencií: využíva nepretržité automatické zaostrovanie, čo znamená zaostrovanie bez starostí. Ideálne na snímanie akcie alebo vlogov z pohľadu prvej osoby.
 • Režim autoportrétu: otočte výklopný a otočný monitor smerom dopredu a fotoaparát odstráni z obrazovky všetko nepotrebné, aby ste mali ničím nerušený portrétny pohľad.
 • AF s detekciou očí a zvierat: k dispozícii na snímanie fotografií a videosekvencií. Fotoaparát zostane zaostrený oči ľudí alebo mačiek či psov, aj keď sa na chvíľu odvrátia od fotoaparátu.
 • 11 sn./s: rýchle sériového snímanie s úplným AF/AE umožňuje používateľom zachytiť fotografie stvorené pre Instagram priamo uprostred diania.
 • Snímanie bez námahy: tlačidlo záznamu videosekvencií je umiestnené na hornej strane tela fotoaparátu, vďaka čomu poskytuje ľahký prístup pri akejkoľvek polohe fotoaparátu. Používatelia si navyše môžu uložiť samostatné nastavenia pre videosekvencie a fotografie a potom medzi nimi podľa potreby prepínať.
 • Creative Picture Control (Kreatívny systém Picture Control): 20 filtrov vo fotoaparáte pre videosekvencie a fotografie. Všetky prispôsobiteľné a viditeľné v reálnom čase počas snímania.
 • Jednoduché pripojenie a zdieľanie: Pripojenie Bluetooth a Wi-Fi uľahčuje pripojenie takmer kdekoľvek. Aplikácia SnapBridge od spoločnosti Nikon umožňuje používateľom prenášať videosekvencie a fotografie do ich inteligentného zariadenia.
 • Kábel USB typu C ako súčasť balenia: pripojte sa a môžete fotoaparát Z 30 neustále napájať: streamujte vlogy naživo a súčasne nabíjajte batériu fotoaparátu.
 • Vymeniteľné objektívy: vyberte si z kompletného radu objektívov NIKKOR Z alebo použite objektívy pre DSLR s bajonetom Nikon F pomocou bajonetového adaptéra Nikon FTZ II.
 • Príslušenstvo na tvorbu vlogov: kompatibilný s množstvom obľúbeného príslušenstva na tvorbu vlogov. Používatelia si tiež môžu zakúpiť špeciálne zostavené súpravy Nikon pre vlogerov so všetkým vybavením, ktoré potrebujú, aby svoje vlogy posunuli na vyššiu úroveň.

Tento malý, ale výkonný fotoaparát na tvorbu vlogov predstavuje obrovský posun vpred od smartfónu. Nielenže používatelia získajú oveľa väčší obrazový snímač – čo je životne dôležité na zachytenie záberov, ktoré vyniknú aj v slabom svetle, ale získajú aj slobodu pri rozširovaní svojej súpravy, keď budú skúsenejší alebo budú chcieť vyskúšať vytváranie obsahu v novom štýle.“

Pripravil: František Martančík
Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo