Nový objektív NIKKOR Z 17-28 mm f/2,8

Nikon oznámil uvedenie Nikkor Z 17-28mm F2.8, nového ultraširokouhlého objektívu so zoomom pre bezzrkadlové fotoaparáty Nikon Z.

Tento nový plnoformátový objektív kombinuje všestrannosť ultraširokouhlého zorného poľa s výhodami veľkej pevnej clony, vďaka čomu máte na dosah výkon pri slabom osvetlení a nádherný bokeh.

Nikkor Z 17-28mm F2.8
Konštrukcia objektívu Nikkor Z 17-28mm F2.8

Objektív sa skladá z 13 prvkov v 11 skupinách vrátane troch asférických prvkov, dvoch prvkov s extra nízkym rozptylom (ED) a jedného prvku Super ED.
Medzi ďalšie funkcie patrí deväťlamelová clona, ​​67 mm predný závit pre filter a rozsah clony od F2,8 do F22. Objektív je navyše utesnený, aby bol chránený pred prachom a kvapkami vody.

Rozsah ohniskových vzdialeností 17 – 28 mm umožňujú fotografom zachytiť detailné širokouhlé zábery, ktoré obsiahnu všetko, alebo sa hrať s mierkou a zdôrazňovať perspektívu. Filmári môžu širokými zábermi vtiahnuť diváka do scény alebo vytvoriť dojem väčšieho priestoru pri natáčaní v stiesnenom prostredí.

Nikkor Z 17-28mm F2.8
Objektív má priemer 75 mm a dĺžku 101 mm a váži približne 450 g.

Konštantne vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 je skvelá na snímanie v prirodzenom svetle alebo kreatívnu prácu s časmi uzávierky – objektív dokáže pri snímaní s doširoka otvorenou clonou vykresliť hladký bokeh. Používatelia, ktorí chcú dosiahnuť dramatické ultraširokouhlé detailné zábery, využijú najkratšiu zaostriteľnú vzdialenosť objektívu iba 0,19 m, ktorá umožňuje vytvárať ostré a detailné snímky pri fotografovaní zblízka.

Rýchlo reagujúce automatické zaostrovanie (zabezpečované STM krokovým motorčekom), umožňuje rýchlo zaostriť na objekt bez ohľadu na to, či sa nachádza v popredí alebo v pozadí. Široký prstenec zoomu navyše umožňuje pohodlnú manipuláciu a stabilnú kompozíciu.

NIKKOR Z 28-75 mm f/2,8
NIKKOR Z 28-75 mm f/2,8

Objektív je ľahký a dobre vyvážený a rovnako ako všetky objektívy Nikkor Z Mount má konzistentnú a známu konštrukciu a dizajn. Používanie tohto objektívu je  jednoduché.

Ako môžete vidieť, objektív na sebe nemá žiadne ďalšie externé ovládacie prvky. Takže všetko, čo robíte okrem zoomovania, budete musieť urobiť cez fotoaparát. Myslíme si, že úplne noví fotografi, vášniví fanúšikovia a profesionálni fotografi nebudú mať s používaním tohto objektívu žiadne problémy.

Počet objektívov NIKKOR Z sa neustále zvyšuje, vďaka čomu majú tvorcovia k dispozícii bezzrkadlové objektívy všetkých druhov s najnovšími optickými inováciami.
Nový objektív NIKKOR Z 17-28 mm f/2,8 vychádza z rovnakého spoločného konceptu ako nedávno uvedený objektív NIKKOR Z 28-75 mm f/2,8, čím vytvára sériu cenovo dostupných zoomov, ktoré otvárajú bránu k výkonu s vysokou clonou a absolútnej všestrannosti.

Dostupnosť

Nový objektív NIKKOR Z 17-28 mm f/2,8 bude dostupný koncom októbra 2022.
Viac informácií o najnovších produktoch Nikon vrátane ďalších objektívov NIKKOR Z a celej kolekcie fotoaparátov „série Z“ nájdete na web. stránkach Nikon

Zdroj: Nikon

KOENIG&BAUER- logo
KOENIG&BAUER- logo